Katarzyna Grochola
Fot. Marcin Kempski/I like photo
O TYM SIĘ MÓWI

„Każda moja książka czegoś mnie uczy”. Czy to właśnie dzięki temu, Katarzyna Grochola jest ulubioną pisarką Polaków?

Olga Figaszewska 8 lutego 2017 15:15
Katarzyna Grochola
Fot. Marcin Kempski/I like photo

Wręczono nagrody Bestsellery Empiku 2016, największego kulturalnego plebiscytu w Polsce. Uroczysta gala odbyła się 7 lutego.  W kategorii „Literatura polska” zwyciężyła Katarzyna Grochola.

 

Empik już od 17 lat wręcza nagrody dla najlepiej sprzedających się książek, gier, płyt muzycznych czy filmów. W ciągu całego roku, klienci salonów Empik, wybierali swoich faworytów w 11 kategoriach. Każdy zakup to jeden głos oddany na konkretny tytuł. Tegoroczną galę poprowadził Marcin Prokop, a uroczystość uświetniły występy takich gwiazd jak: Ania Rusowicz, Ania Dąbrowska, O.S.T.R czy duet Alvaro Solera i Moniki Lewczuk.

 

Polecamy też: Katarzyna Grochola mówi: „Lubię grać i mam naturę gracza”, ale do kasyna już nie chodzi. Dlaczego?

 

W kategorii literatura, oprócz Katarzyny Grocholi, znaleźli się również: Katarzyna Bonda, Szczepan Twardoch, Piotr C., a także Andrzej Pilipiuk. W kategorii film polski, królował „Pitbull. Nowe porządki” w reżyserii Patryka Vegi, w kategorii muzyka nagrodę otrzymał O.S.T.R  za album „Życie po śmierci”. Katarzyna Grochola została doceniona za książkę „Przeznaczeni”.

 

Zobacz też: Bestsellery Empiku 2016 WYNIKI. Kto zgarnął główne nagrody? Oto pełna lista!

 

Sukces Katarzyny Grocholi

 

Z ostatnich raportów o stanie czytelnictwa w Polsce, jasno wynika, że ponad 63% Polaków nie przeczytało ani jednej książki. I chociaż wyniki czytelnictwa wciąż spadają, ona temu zaprzecza. Katarzyna Grochola sprzedała 4 miliony książek i zalicza się do polskich pisarek - rekordzistek. Autorka bestsellerów. Trochę szalona marzycielka i zawsze wierzy w szczęśliwe zakończenia. W swoich książkach szczerze pisze o miłości i życiu, chociaż ma za sobą kilka nieudanych małżeństw, przeżyła zdrady, problemy finansowe, pokonała nowotwór.
„Każda moja książka czegoś mnie uczy. Przez  te wszystkie lata dojrzałam, widzę więcej niuansów, ale wiary w miłość, największej siły napędowej świata, nic we mnie nie zmieniło” - mówiła w ostatnim wywiadzie dla „Urody życia”

 

Książka „Przeznaczeni” jest inna niż poprzednie. Jedna sytuacja przestawiona jest oczami zupełnie różnych osób. A łącznikiem staje się sama pisarka. W ubiegłym roku, Katarzyna Grochola w „Urodzie życia”, opowiedziała o książce: „Bo teraz silnie fascynuje mnie podwójność zdarzeń. Gdy o tej samej sytuacji mówią różne osoby, mamy szansę odkryć kolejne warstwy prawdy. Zaczynamy dostrzegać rzeczy ukryte pod powierzchnią, w całej ich niejednoznaczności. A czy we mnie zaszła ostatnio jakaś zmiana? Kiedyś wydawało mi się, że wszystko wiem, a jednocześnie byłam bardzo niepewna. Teraz z każdym dniem coraz lepiej rozumiem, że nic nie wiem, a mimo to jestem dużo bardziej pewna – swoich wyborów, poglądów, tego, co słuszne i niesłuszne”.

 

Zobacz też: „Miłość była, jest i będzie najważniejsza!". Czym jeszcze w życiu kieruje się Katarzyna Grochola?

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?