Katarzyna Grochola
Fot. Marcin Kempski/I like photo
O TYM SIĘ MÓWI

„Każda moja książka czegoś mnie uczy”. Czy to właśnie dzięki temu, Katarzyna Grochola jest ulubioną pisarką Polaków?

Olga Figaszewska 8 lutego 2017 15:15
Katarzyna Grochola
Fot. Marcin Kempski/I like photo

Wręczono nagrody Bestsellery Empiku 2016, największego kulturalnego plebiscytu w Polsce. Uroczysta gala odbyła się 7 lutego.  W kategorii „Literatura polska” zwyciężyła Katarzyna Grochola.

 

Empik już od 17 lat wręcza nagrody dla najlepiej sprzedających się książek, gier, płyt muzycznych czy filmów. W ciągu całego roku, klienci salonów Empik, wybierali swoich faworytów w 11 kategoriach. Każdy zakup to jeden głos oddany na konkretny tytuł. Tegoroczną galę poprowadził Marcin Prokop, a uroczystość uświetniły występy takich gwiazd jak: Ania Rusowicz, Ania Dąbrowska, O.S.T.R czy duet Alvaro Solera i Moniki Lewczuk.

 

Polecamy też: Katarzyna Grochola mówi: „Lubię grać i mam naturę gracza”, ale do kasyna już nie chodzi. Dlaczego?

 

W kategorii literatura, oprócz Katarzyny Grocholi, znaleźli się również: Katarzyna Bonda, Szczepan Twardoch, Piotr C., a także Andrzej Pilipiuk. W kategorii film polski, królował „Pitbull. Nowe porządki” w reżyserii Patryka Vegi, w kategorii muzyka nagrodę otrzymał O.S.T.R  za album „Życie po śmierci”. Katarzyna Grochola została doceniona za książkę „Przeznaczeni”.

 

Zobacz też: Bestsellery Empiku 2016 WYNIKI. Kto zgarnął główne nagrody? Oto pełna lista!

 

Sukces Katarzyny Grocholi

 

Z ostatnich raportów o stanie czytelnictwa w Polsce, jasno wynika, że ponad 63% Polaków nie przeczytało ani jednej książki. I chociaż wyniki czytelnictwa wciąż spadają, ona temu zaprzecza. Katarzyna Grochola sprzedała 4 miliony książek i zalicza się do polskich pisarek - rekordzistek. Autorka bestsellerów. Trochę szalona marzycielka i zawsze wierzy w szczęśliwe zakończenia. W swoich książkach szczerze pisze o miłości i życiu, chociaż ma za sobą kilka nieudanych małżeństw, przeżyła zdrady, problemy finansowe, pokonała nowotwór.
„Każda moja książka czegoś mnie uczy. Przez  te wszystkie lata dojrzałam, widzę więcej niuansów, ale wiary w miłość, największej siły napędowej świata, nic we mnie nie zmieniło” - mówiła w ostatnim wywiadzie dla „Urody życia”

 

Książka „Przeznaczeni” jest inna niż poprzednie. Jedna sytuacja przestawiona jest oczami zupełnie różnych osób. A łącznikiem staje się sama pisarka. W ubiegłym roku, Katarzyna Grochola w „Urodzie życia”, opowiedziała o książce: „Bo teraz silnie fascynuje mnie podwójność zdarzeń. Gdy o tej samej sytuacji mówią różne osoby, mamy szansę odkryć kolejne warstwy prawdy. Zaczynamy dostrzegać rzeczy ukryte pod powierzchnią, w całej ich niejednoznaczności. A czy we mnie zaszła ostatnio jakaś zmiana? Kiedyś wydawało mi się, że wszystko wiem, a jednocześnie byłam bardzo niepewna. Teraz z każdym dniem coraz lepiej rozumiem, że nic nie wiem, a mimo to jestem dużo bardziej pewna – swoich wyborów, poglądów, tego, co słuszne i niesłuszne”.

 

Zobacz też: „Miłość była, jest i będzie najważniejsza!". Czym jeszcze w życiu kieruje się Katarzyna Grochola?

 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.