Basia Trzetrzelewska
Fot. Paul Cox
ZE ŚWIATA MUZYKI

Basia Trzetrzelewska powraca z nowym albumem!

Płyta „Butterflies” już w sprzedaży!

Weronika Kostyra 5 listopada 2018 07:50
Basia Trzetrzelewska
Fot. Paul Cox

Po dziewięciu latach Basia Trzetrzelewska powraca z nową płytą Butterflies i singlem Matteo. Album utrzymany jest w jazzowym klimacie i prezentuje jego wszystkie odcienie. Artystce towarzyszą znakomici muzycy: Danny White grający na instrumentach klawiszowych, gitarzyści Peter White i Giorgio Serci, perkusista Marc Parnell, basista Andres Lafone, saksofonista Paul Booth i trębacz Kevin Robinson. W nagraniach wzięli także udział muzycy z Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie.

Nowy album Basi Trzetrzelewskiej „Butterflies”

Basia Trzetrzelewska śpiewa o prawdziwym życiu i szczerych emocjach, łącząc w swoich utworach jazz, pop, latynoskie rytmy, R&B i rock. „Butterflies opowiada o miłości – do życia, muzyki oraz ludzi. Album jest pełen pasji, odwagi, ale też zabawy; puryści będą mieli problem, do której szuflady go włożyć, ponieważ swobodnie pomieszaliśmy na nim jazz, muzykę latynoską, soul i pop. Daliśmy sobie bardzo dużo wolności przy tworzeniu, tak by nie zatracić czystej przyjemności pisania i nagrywania muzyki. Może właśnie dlatego powstało jedno z naszych najbardziej różnorodnych wydawnictw. Danny i ja w końcu dorośliśmy (!), a nasze doświadczenia w muzyce oraz życiu pozwoliły, mam nadzieję, by płyta była bardziej szczera i bogatsza”, mówi o płycie artystka.

Album Basi Butterflies z singlami Matteo i Bubble w sprzedaży!

Basia Trzetrzelewska na koncertach w Polsce:

14.11.2018 – Warszawa, klub Stodoła

15.11.2018 – Wrocław, WCK

17.11.2018 – Szczecin, Filharmonia 

Basia Trzetrzelewska, Butterflies
Fot. Materiały prasowe

Basia Trzetrzelewska
Fot. Paul Cox

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.