Basia Trzetrzelewska
Fot. Paul Cox
ZE ŚWIATA MUZYKI

Basia Trzetrzelewska powraca z nowym albumem!

Płyta „Butterflies” już w sprzedaży!

Weronika Kostyra 5 listopada 2018 07:50
Basia Trzetrzelewska
Fot. Paul Cox

Po dziewięciu latach Basia Trzetrzelewska powraca z nową płytą Butterflies i singlem Matteo. Album utrzymany jest w jazzowym klimacie i prezentuje jego wszystkie odcienie. Artystce towarzyszą znakomici muzycy: Danny White grający na instrumentach klawiszowych, gitarzyści Peter White i Giorgio Serci, perkusista Marc Parnell, basista Andres Lafone, saksofonista Paul Booth i trębacz Kevin Robinson. W nagraniach wzięli także udział muzycy z Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie.

Nowy album Basi Trzetrzelewskiej „Butterflies”

Basia Trzetrzelewska śpiewa o prawdziwym życiu i szczerych emocjach, łącząc w swoich utworach jazz, pop, latynoskie rytmy, R&B i rock. „Butterflies opowiada o miłości – do życia, muzyki oraz ludzi. Album jest pełen pasji, odwagi, ale też zabawy; puryści będą mieli problem, do której szuflady go włożyć, ponieważ swobodnie pomieszaliśmy na nim jazz, muzykę latynoską, soul i pop. Daliśmy sobie bardzo dużo wolności przy tworzeniu, tak by nie zatracić czystej przyjemności pisania i nagrywania muzyki. Może właśnie dlatego powstało jedno z naszych najbardziej różnorodnych wydawnictw. Danny i ja w końcu dorośliśmy (!), a nasze doświadczenia w muzyce oraz życiu pozwoliły, mam nadzieję, by płyta była bardziej szczera i bogatsza”, mówi o płycie artystka.

Album Basi Butterflies z singlami Matteo i Bubble w sprzedaży!

Basia Trzetrzelewska na koncertach w Polsce:

14.11.2018 – Warszawa, klub Stodoła

15.11.2018 – Wrocław, WCK

17.11.2018 – Szczecin, Filharmonia 

Basia Trzetrzelewska, Butterflies
Fot. Materiały prasowe

Basia Trzetrzelewska
Fot. Paul Cox

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.