Anita Lipnicka, VIVA! 2015
Fot. @ALEX LUA KACZKOWSKA
Z życia gwiazd

Łączyła ich wyjątkowa więź, nie mógł doczekać się wnuczki. Ojciec Anity Lipnickiej zmarł tragicznie, gdy była w ciąży

„Kochałam spędzać z nim czas. Miał w sobie złotą łagodność i spokój”, wspomina

Aleksandra Frankowska 20 lutego 2024 16:51
Anita Lipnicka, VIVA! 2015
Fot. @ALEX LUA KACZKOWSKA

Anita Lipnicka bardzo aktywnie prowadzi swoje media społecznościowe, dzieląc się z fanami kadrami ze swojego życia. Jako osoba bardzo rodzinna, chętnie pokazuje swoją ukochaną córkę, ale również innych członków rodziny. Tym razem na jej profilu pojawiło się zdjęcie taty. Nostalgiczne, pełne wspomnień. Obchodziłby on swoje kolejne urodziny. Tym samym Lipnicka wróciła myślami do jednego z najtrudniejszych dni w jej życiu.

ZOBACZ TEŻ: Zjawiskowa Kamila Urzędowska w kreacji od Izabeli Łapińskiej na gali Shooting Stars 2024

Odszedł, gdy była w ciąży

Anita Lipnicka straciła tatę nagle, w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Nie mogła się w żaden sposób na to przygotować. Na dodatek była wówczas w drugim miesiącu ciąży i czekała na swoją córeczkę. To był dla niej niezwykle trudny czas, jednak wiedziała, że musi zadbać również o swoje zdrowie. 

"To był nieszczęśliwy wypadek. Byłam wtedy w drugim miesiącu ciąży i miałam potrzebę oswojenia się ze śmiercią. Wkręciłam się wówczas w serial "Sześć stóp pod ziemią", bo musiałam stanąć twarzą w twarz z tematem umierania, a nie uciekać od niego" - mówiła w wywiadzie dla VIVA!.

Lipnicka po stracie, jakiej doświadczyła, rozmawiała również z innymi osobami, które przeszły podobne rzeczy.

"Ta strata ich zmieniła, pozwoliła docenić dar życia. Mnie ani śmierć taty, ani guz nie nauczyły niczego nowego. Jedynie jeszcze bardziej otworzyła się we mnie przestrzeń na to wszystko, co czego nie jestem w stanie kontrolować. Na coś, co można nazwać tajemnicą życia. Ale życiem wcale się nie cieszę bardziej ani mniej" podkreślała.

Anita Lipnicka, Premiera nowego singla Anity Lipnickiej, 7 września 2023
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Ojciec zawsze był jej bratnią duszą, najlepszym przyjacielem. Uczył ją pływać i łowić ryby. Za każdym razem, gdy pojawia się w rodzinnych stronach, każdy kąt jej go przypomina. To on zaszczepił w niej miłość do przyrody i natury.

ZOBACZ TEŻ: Udawali, że się nie znają, nie każdy wie, że są rodziną. Syn Anny Seniuk poszedł w jej ślady

"Jeśli raz na jakiś czas nie wyjadę nad jezioro, rzekę czy do lasu, umieram" mówiła.

Z ojcem była tak blisko, że "nie mam z tamtego okresu prawie żadnych wspomnień z mamą ani z bratem".

Anita Lipnicka wspomina ojca

19 lutego na profilu artystki pojawiło się zdjęcie jej nieżyjącego taty. Była to rocznica jego urodzin. W ten dzień rana boli jeszcze bardziej. Anita Lipnicka napisała kilka słów, które chwytają za serce. 

"Z moim Tatą przy stole kuchennym w naszym domu w Piotrkowie Trybunalskim. Rok prwnie jakiś 94’....Kochałam spędzać z nim czas. Miał w sobie złotą łagodność i spokój... Dziś są jego urodziny. Tęsknię" - napisała. 

Pod zdjęciem posypały się komentarze fanów, którzy zauważyli niesamowite podobieństwo Lipnickiej i jej ojca. Kiedy nie ma obok nas bliskich nam osób, zwłaszcza w tak ważnych dniach, jest nam trudno. I choć od tego dnia minęło około 20 lat, ból wciąż pozostaje.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.