Będziecie zaskoczeni!

Sabina Zięba 9 marca 2018 14:00

Na platformie internetowej Netflix od niedawna można obejrzeć niesamowitą produkcję „Najbardziej niezwykłe domy świata”, która na pewno umili Wam niejedno popołudnie. Wraz z aktorką i deweloperką Caroliną Quentin oraz wielokrotnie nagradzanym architektem Piersem Taylorem widzowie mogą zajrzeć do najspektakularniejszych budynków mieszkalnych na Ziemi. Prowadzący dostali klucze do bajkowych posiadłości i w 4-odcinkowym dokumencie odwiedzają miejsca przekraczające ludzką wyobraźnię położone w górach, lesie, na wybrzeżu, a także... pod ziemią! Para spotyka się i rozmawia z architektami oraz właścicielami budowli, testuje na sobie innowacyjne rozwiązania, sprawdza możliwości, jakie oferują nowoczesne i luksusowe rezydencje, a także udaje się w najdalsze zakątki, by zrozumieć, dlaczego dane osoby chciały zamieszkać w tak oryginalnych projektach. Niektóre z nich prezentujemy w naszej galerii. Koniecznie zobaczcie dom zbudowany ze skrzydeł Boeinga 747, a także ten położony w środku pustynnego krajobrazu!  

1/9
Copyright @Materiały prasowe
1/9

To 747 Wing House, położony w górach Santa Monica, do budowy którego użyto... skrzydła i stery ogonowe Boeinga 747! Projekt ten musiał zdobyć pozwolenie od 17 różnych agencji rządowych.

2/9
Copyright @Materiały prasowe
2/9

Ten budynek nazywa się Te Kaitaka, co oznacza pelerynę. Położony jest na Półwyspie Otago w Nowej Zelandii.

3/9
Copyright @Materiały prasowe
3/9

Właściciel Te Kaitaka w dzieciństwie zakochał się w tym krajobrazie i podczas realizacji projektu zależało mu, by budynek w jak najmniejszym stopniu wpływał na środowisko.

4/9
Copyright @Materiały prasowe
4/9

The Tower House wznosi się nad hrabstwem Ulster w stanie Nowy Jork. Jego niezwykły, wspornikowy kształt powoduje minimalny wpływ na podłoże i zapewnia mieszkańcom niesamowite widoki na pasmo górskie Catskill.

5/9
Copyright @Materiały prasowe
5/9

Ten niezwykły dom położony jest 600 m n.p.m. w Arizonie w Stanach Zjednoczonych. Tucson Mountain Retreat otaczają surowe góry okolic Tucson oraz pustynny krajobraz. Musiał być przystosowany do dużych zmian temperatur, dlatego jego ściany główne są stworzone z ubitej ziemi - w dzień gromadzą ciepło, a oddają je nocą.

6/9
Copyright @Materiały prasowe
6/9

Niezwykły Cliff House znajdziemy w hiszpańskiej Andaluzji w prowincji Grenada. Metalowa fasada wygląda jak skóra smoka osadzonego w ziemi widziana z dołu, ale fale morza widziane z góry.

7/9
Copyright @Jesús Granada
7/9

Architekci mieli trudne zadanie, ponieważ Cliff House położony jest na zboczu o nachyleniu 42 stopni!

8/9
Copyright @herbst architects
8/9

Under Pohutukawa znajduje się w mieście Auckland w Nowej Zelandii w środku ikonicznego lasu. Im wyżej, tym dom jest delikatniejszy, dokładnie jak drzewa.

9/9
Copyright @Materiały prasowe
9/9

Piers Taylor i Caroline Quentin, czyli prowadzący produkcji „Najbardziej niezwykłe domy świata”.

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anja Rubik opowiada o miłości i seksie, a Qczaj o trudnym dzieciństwie… Zobacz sesje modelki i trenera!