WIDEO VIVY.PL

Te role Zbigniew Zamachowski zawsze odrzuca: „Mam to zagrać, a nie to przeżywać”

Aktor zdradził też, jakich reżyserów nie lubi

Rafał Kowalski 17 września 2021 14:45

Zbigniew Zamachowski gra już w filmach i spektaklach od 1981 roku. Właśnie mija 40 lat od ekranowego debiutu uznanego aktora. Jakich ról nie przyjmuje dziś artysta? I co przeszkadza mu w niektórych reżyserach? Posłuchaliśmy…

Zbigniew Zamachowski o odrzucaniu ról

Ciekawy scenariusz, dobrze dobrana ekipa, możliwość rozwoju… Te i inne cechy danego projektu mogą przekonać artystę, by wziąć w nim udział. Jest jednak coś, co w oczach Zbigniewa Zamachowskiego od razu skreśla niektóre zawodowe propozycje, „Odrzuciłem parę ról ze względu na coś, co nazywam zbyt wysokim poziomem oczekiwań reżysera filmu czy spektaklu”, powiedział nam podczas sesji do VIVY! aktor.

O co dokładnie chodzi? „Chodzi mi o zbyt dużą ingerencję we mnie samego jako Zbigniewa Zamachowskiego. Dlatego jestem aktorem, że to jest zawód, granie postaci a nie bycie postacią. Często reżyserzy próbują wedrzeć się w głąb psychiki aktora a to mi się nie podoba. Wtedy ja nie mówię stop, nie pozwalam na to, by ktoś zbyt mocno wlazł we mnie. Ja mam coś zagrać, a nie tym być i to przeżywać”, wyjaśnił VIVIE.pl ulubieniec widzów.

 Sprawdź też: Zbigniew Zamachowski o rozpadzie małżeństw. Gorzkie słowa aktora

Dlaczego 60-latek ma takie a nie inne zdanie w tym temacie? Przecież wielu jego kolegów uważa, że im większe wyzwanie i metamorfoza na ekranie, tym lepiej. „Niedaleko trzeba szukać przypadków, w których ten zawód stał się niebezpieczny. Czasem podróż w postać jest drogą w jedną stronę, żadnemu aktorowi i aktorce tego nie życzę”, powiedział VIVIE.pl Zbigniew Zamachowski.

Drugą część wywiadu z aktorem możesz zobaczyć poniżej. 

Zbigniew Zamachowski, Viva! 17/2021
Fot. Antoni Zamachowski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.