WIDEO VIVY.PL

Te role Zbigniew Zamachowski zawsze odrzuca: „Mam to zagrać, a nie to przeżywać”

Aktor zdradził też, jakich reżyserów nie lubi

Rafał Kowalski 17 września 2021 14:45

Zbigniew Zamachowski gra już w filmach i spektaklach od 1981 roku. Właśnie mija 40 lat od ekranowego debiutu uznanego aktora. Jakich ról nie przyjmuje dziś artysta? I co przeszkadza mu w niektórych reżyserach? Posłuchaliśmy…

Zbigniew Zamachowski o odrzucaniu ról

Ciekawy scenariusz, dobrze dobrana ekipa, możliwość rozwoju… Te i inne cechy danego projektu mogą przekonać artystę, by wziąć w nim udział. Jest jednak coś, co w oczach Zbigniewa Zamachowskiego od razu skreśla niektóre zawodowe propozycje, „Odrzuciłem parę ról ze względu na coś, co nazywam zbyt wysokim poziomem oczekiwań reżysera filmu czy spektaklu”, powiedział nam podczas sesji do VIVY! aktor.

O co dokładnie chodzi? „Chodzi mi o zbyt dużą ingerencję we mnie samego jako Zbigniewa Zamachowskiego. Dlatego jestem aktorem, że to jest zawód, granie postaci a nie bycie postacią. Często reżyserzy próbują wedrzeć się w głąb psychiki aktora a to mi się nie podoba. Wtedy ja nie mówię stop, nie pozwalam na to, by ktoś zbyt mocno wlazł we mnie. Ja mam coś zagrać, a nie tym być i to przeżywać”, wyjaśnił VIVIE.pl ulubieniec widzów.

 Sprawdź też: Zbigniew Zamachowski o rozpadzie małżeństw. Gorzkie słowa aktora

Dlaczego 60-latek ma takie a nie inne zdanie w tym temacie? Przecież wielu jego kolegów uważa, że im większe wyzwanie i metamorfoza na ekranie, tym lepiej. „Niedaleko trzeba szukać przypadków, w których ten zawód stał się niebezpieczny. Czasem podróż w postać jest drogą w jedną stronę, żadnemu aktorowi i aktorce tego nie życzę”, powiedział VIVIE.pl Zbigniew Zamachowski.

Drugą część wywiadu z aktorem możesz zobaczyć poniżej. 

Zbigniew Zamachowski, Viva! 17/2021
Fot. Antoni Zamachowski

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.