WIDEO VIVY.PL

Syn Joanny Dark nie pójdzie w ślady mamy. Jaki plan na przyszłość ma Ksawery? 

Artystka zdradziła nam też, dlaczego ukończyła... pedagogikę

Rafał Kowalski 2 listopada 2021 12:47

Od lat związana jest ze śpiewaniem i aktorstwem, ale pod koniec lat dziewięćdziesiątych ukończyła studia pedagogiczne. Dlaczego Joanna Dark wybrała taką drogę edukacji? I czy jej jedyny syn Ksawery pójdzie w jej artystyczne ślady?

Joanna Dark o pedagogice i synu

Podczas sesji do magazynu VIVA! zapytaliśmy Joannę Dark, jak to się stało, że została studentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku, który nie jest związany ze sztuką. „Nie dostałam się do szkoły teatralnej i wtedy postanowiłam pójść na jakieś najprostsze studia, które pozwolą mi dalej zajmować się teatrem i śpiewaniem, ale też kontynuować edukację. Wybrałam pedagogikę, którą łatwo i gładko mi się studiowało. Pamiętam, że gdy trwały już próby do musicalu Metro, a ja miałam napisaną pracę dyplomową, to pewna pani profesor wiązała z moją karierą naukową duże nadzieje. Jak dowiedziała się, że to nie jest mój priorytet, była bardzo zawiedziona”, wyznała VIVIE.pl artystka. „Ciągle szłam ścieżką muzyczną, nigdy nie miałam planu B”, dodała.

Zobacz też: Trzydzieści lat temu miał premierę kultowy musical Metro. Co dzisiaj robią jego największe gwiazdy?

Joanna Dark, Viva! 20/2021
Fot. Marek Straszewski

Joanna Dark i Marek Dutkiewicz są rodzicami nastoletniego syna. Co gra w jego duszy, jakie ma pasje? „Ksawery ma już niemal 18 lat. Wiem, że nie pójdzie w nasze muzyczne ślady, ale o muzyce wie bardzo wiele. Na pewno więcej, niż ja. Jest koneserem, jeśli chodzi o słuchanie. Nie śledzi tylko tego, co wydaje się na bieżąco. Ale jego główne zainteresowania to historia starożytna i w tym kierunku będzie szedł, jeśli chodzi o dalsze kształcenie. Przed nim matura, a przed nami w związku z tym rok pełen emocji”, zapowiedziała przed naszą kamerą bohaterka nowej VIVY!.

Więcej dowiecie się z materiału wideo. 

Zobacz też: Musical Metro dla Joanny Dark był przełomem w jej karierze.  Tak wspomina dzień premiery artystka!

Joanna Dark, Viva! 20/2021
Fot. Marek Straszewski

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.