WSPOMNIENIE

Pięć lat temu podczas WOŚP odebrano mu życie. Tak zapamiętamy Pawła Adamowicza

Jaki był Prezydent Gdańska?

Konrad Szczęsny 13 stycznia 2021 07:14

Po tragedii, do której doszło ponad 5 lat temu w trakcie 27. finału WOŚP w Gdańsku, cała Polska w ogromnym napięciu śledziła wszelkie doniesienia dotyczące Pawła Adamowicza. Prezydent trafił do szpitala tuż po ataku nożownika, był operowany przez pięć godzin. Niestety, 14 stycznia przed godziną 15.00 podano, że zmarł.

Nie zdążyła pożegnać się z nim żona, która w chwili zdarzenia przebywała w USA. Była tam z córką, która uczyła się wówczas w jednej z tamtejszych szkół. Mimo tego, że natychmiast podjęła decyzję o powrocie do kraju, zaś do Londynu wysłano po nią samolot rządowy, nie przybyła na miejsce na tyle wcześnie, by pożegnać się z mężem.

Jakim zapamiętali Pawła Adamowicza mieszkańcy Gdańska? Czym podbił ich serca i zdobył ogromną sympatię? Zobaczysz w naszym materiale wideo.

Mimo pięciu lat, które minęły od tego okrutnego zdarzenia, wciąż ciężko nam się z nim pogodzić... 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.