O TYM SIĘ MÓWI

Rafał Jonkisz opowiedział o tajemniczej śmierci ojca: „Pewnego dnia po prostu się nie obudził”

To on zaszczepił w nim pasję do sportu...

Gabriela Czernecka 10 kwietnia 2020 10:47

Rafał Jonkisz już we wczesnym dzieciństwie doświadczył wielkiej tragedii w swoim życiu. Akrobata i uczestnik drugiej edycji Dance Dance Dancewraz z bratem w trakcie nagrań odwiedzili z kamerą swój rodzinny dom w Rzeszowie. Podczas oglądania pamiątkowych zdjęć zdobyli się na szczere wyznanie na temat swojego ojca. Padły poruszające słowa...

Rafał Jonkisz o śmierci ojca

Rafał Jonkisz wraz z bratem Krzysztofem są uczestnikami drugiej edycji Dance Dance Dance. Panowie podczas nagrania do kolejnego odcinka pokazali fanom, jak wygląda ich rodzinny dom w Rzeszowie. Wrócili także wspomnieniami do czasów dzieciństwa. Niestety to nie było wcale tak kolorowe jak mogłoby się wydawać. Bracia, będąc małymi dziećmi, stracili ojca. Teraz Rafał i Krzysiek Jonkisz w niezwykle wzruszających słowach wspominają nieżyjącego tatę. „To tata zaszczepił we mnie miłość do sportu i bardzo mnie w tym wspierał”, wyjawił Rafał Jonkisz. Już jako nastolatek, wspólnie z kolegami z blokowiska, zaczął trenować parkour i akrobatykę. 

Bracia Jonkisz rodzina, Rafał Jonkisz ojciec
Fot. Jan Bogacz / TVP 

Kiedy Rafał miał 13 lat a Krzysiek 11, ich ukochany tata niespodziewanie odszedł… „Pewnego dnia po prostu się nie obudził. Zmarł podczas snu…”, wyznała łamiącym się głosem mama chłopaków. „Odejście taty było dezorientującym ciosem...”, zwierzył się Rafał Jonkisz.

Bracia Jonkisz rodzina, Rafał Jonkisz ojciec
Fot. Archiwum prywatne

Zapomnienie od rodzinnej tragedii odnalazł w sporcie, który stał się jego ogromną pasją. „Po śmierci taty zacząłem iść w sport w stu procentach. To było ucieczką od rzeczywistości. Sport dawał nam wiarę, że można robić fajne rzeczy, czerpać satysfakcję z tego, co się robi. Jak się osiągało jakieś sukcesy i medale, człowiek widział sens w robieniu czegokolwiek innego niż urwisowaniu dalszemu czy staniu w miejscu”.

Od odejścia taty Rafała i Krzyśka minęło prawie 10 lat, ale bracia wciąż nie mogą pogodzić się z jego stratą. Wierzą jednak, że cały czas nad nimi czuwa i wspiera to, co dziś robią: „Tańcząc na treningach odczuwamy obecność taty. Mamy poczucie, że na nas patrzy. Szkoda, że go z nami nie ma ale jeśli jest na górze to na pewno jest ucieszony, że dobrze nam idzie”, powiedział Krzysiek Jonkisz. 

Braci Jonkisz będziemy mogli zobaczyć w kolejnym odcinku „Dance Dance Dance” w sobotę 18.04.2020 roku. Tym razem uczestnicy zatańczą solowe choreografie do światowych przebojów. Rafał Jonkisz wcieli się w Marky Marka z klipu „Good Vibrations”. Anna Karczmarczyk zatańczy do utworu Lady Gagi „Applause”. Mateusz Janusz z duetu Fit Lovers zmierzy się z choreografią z teledysku Justina Timberlake’a „Rock Your Body”, a Rafał Mroczek zaprezentuje układ z elementami stepu z utworu Freda Astaire „Puttin' on the Ritz”.   

Bracia Jonkisz rodzina, Rafał Jonkisz ojciec
Fot. Jan Bogacz / TVP 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.