WIDEO

Michał Żebrowski wspomina Annę Przybylską: „Są takie osoby, które są nam bliskie nawet po śmierci"

Aktor zdradził, jak zapamiętał aktorkę

Rafał Kowalski 3 sierpnia 2022 19:45

Dokładnie piątego października minie osiem lat od śmierci Anny Przybylskiej. Pamięć o aktorce nie tylko wciąż nie gaśnie, ale z roku na rok jest coraz mocniejsza. Niedawno trwały prace nad dokumentem o życiu gwiazdy. Film pełen wspomnień jej znajomych i rodziny pojawi się w kinach już jesienią. Jak koleżanką z planu filmu Sęp z 2013 roku zapamiętał Michał Żebrowski?

Michał Żebrowski o Annie Przybylskiej – wideo

Okazuje się, że nawet osiem lat bez Anny Przybylskiej nie sprawia, że jej postać blednie w pamięci Michała Żebrowskiego. „Są takie osoby, które są nam bardzo bliskie nawet po śmierci. Nie mówię tego na użytek tego filmu, tylko tak po prostu jest. Doskonale wiem np. jak ona stoi, jak ona wygląda, się uśmiecha, jak się na nas patrzy i jak jej głos brzmi, Pamiętam dokładnie ten jej niezwykle seksowny alt, przedarty, taki trochę piłkarski, taki ze stadionu, zdarty…”, mówił w produkcji aktor.

Ulubieniec publiczności uważa, że Ania Przybylska poszła jedną z najlepszych możliwych ścieżek, jeśli chodzi o swój zawód. „Jej osobowość cały czas przenika mnie, jako artystę, który pamięta ją jako artystkę. Ale też dziewczynę, osobę, kobietę, która zrobiła amerykańską karierę w Polsce… Od cudownego dziecka, które wyciągnął wspaniały reżyser, pokazał Polsce. Ona żyła szeroko, nie poszła w żadne biblioteki, łaciny i tak dalej, i tak dalej…”, słyszymy w zwiastunie filmu Ania.

Michał Żebrowski, Anna Przybylska, 2013, plan filmu Sęp

Michał Żebrowski, Anna Przybylska, 2013
Fot. Gałązka AKPA

Jak będzie wyglądać film Ania? Kiedy premiera?

Produkcja o tytule ANIA to projekt Michała Bandurskiego i Krystiana Kuczkowskiego - autorów głośnych dokumentów pt. „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie” oraz „Maryla. Tak kochałam”.

Film o zmarłej w 2014 roku aktorce będzie zawierać niepublikowane dotąd materiały filmowe oraz pełne emocji wspomnienia jej rodziny, przyjaciół i współpracowników. Wspólne chwile z Anną Przybylską wspominać będą m.in.: jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama oraz siostra aktorki. Nie zabraknie opowieści związanych z jej życiem i karierą we wspomnieniach reżysera Radosława Piwowarskiego oraz aktorów, m.in.: Cezarego Pazury, Michała Żebrowskiego, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Pawła Wawrzeckiego, Szymona Bobrowskiego, Anny Dereszowskiej, Katarzyny Bujakiewicz i Andrzeja Piasecznego.

Uroczysta premiera filmu zaplanowana jest na 5 października, w 8. rocznicę śmierci Ani. Pójdziecie do kin?  

Eugeniusz Korin, Anna Przybylska, Michał Żebrowski, 2013

Michał Żebrowski, Anna Przybylska, 2013
Fot. Tomasz Zukowski/East News

Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.