TYLKO W VIVIE!

Martyna Wojciechowska o Fundacji UNAWEZA: „Dajemy kobietom skrzydła!”

„Jesteście wystarczająco mądre, silne, inteligentne, błyskotliwe”, apeluje

Redakcja VIVA! 29 października 2020 19:49

Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Martyna Wojciechowska udowadniała to wielokrotnie. Był okres w jej życiu, kiedy poszukiwała siebie. „I potrzebę udowodnienia sobie i innym, że choć jestem kobietą, to mogę spełniać marzenia, że jestem warta tyle samo co mężczyźni. Zapędziłam się w tym”, podkreśla. Dziś mówi - „Jestem wystarczająca”. Jako prowadząca program „Kobieta na krańcu świata” zrozumiała, że może odmienić los wielu kobiet. Rok temu założyła Fundację UNAWEZA. „Nazwa pochodzi z języka suahili, co po angielsku znaczy „You can”, po polsku „Możesz”. Pomaganie wyniosłam z domu i było to dla mnie tak oczywiste jak oddychanie”, mówi podróżniczka w rozmowie z Katarzyną Przybyszewską-Ortonowską. Martyna Wojciechowska opowiedziała nam o swojej Fundacji. Czym dokładnie się zajmuje?

Martyna Wojciechowska o Fundacji UNAWEZA

Prowadzenie Fundacji to jej powołanie. „Celem powstania Fundacji od początku było dawanie kobietom skrzydeł. Takie jest nasze hasło. Chcemy, żeby rozkwitały, były pewne siebie i mogły latać wysoko. Z okazji urodzin fundacji, doszłam do wniosku, że to, co najlepszego możemy sobie dać, to samoakceptacja. Dziewczyny! Pamiętajcie, że jesteście wystarczająco mądre, silne, inteligentne, błyskotliwe. Jesteście wystarczająco dobrymi mamami, przyjaciółkami. I chciałabym życzyć Wam i sobie, żebyśmy spotykały na swojej drodze tylko kobiety, które wspierają i nie oceniają. Bo ja wspieram, nie oceniam”, mówi w materiale wideo Martyna Wojciechowska.

Fundacja ma kilka dużych projektów. „Wspólnie ze Stowarzyszeniem Misji Afrykańskich wybudowaliśmy w Tanzanii dom dla dzieci z albinizmem. Działamy też w Meksyku. (…) Działamy też w Polsce, gdzie budujemy dom dla nastoletnich mam i ich dzieci. Spraw jest wiele, wyzwania się nie kończą”, zdradziła dziennikarka.

Więcej w materiale wideo. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.