TYLKO W VIVIE!

Martyna Wojciechowska o Fundacji UNAWEZA: „Dajemy kobietom skrzydła!”

„Jesteście wystarczająco mądre, silne, inteligentne, błyskotliwe”, apeluje

Redakcja VIVA! 29 października 2020 19:49

Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Martyna Wojciechowska udowadniała to wielokrotnie. Był okres w jej życiu, kiedy poszukiwała siebie. „I potrzebę udowodnienia sobie i innym, że choć jestem kobietą, to mogę spełniać marzenia, że jestem warta tyle samo co mężczyźni. Zapędziłam się w tym”, podkreśla. Dziś mówi - „Jestem wystarczająca”. Jako prowadząca program „Kobieta na krańcu świata” zrozumiała, że może odmienić los wielu kobiet. Rok temu założyła Fundację UNAWEZA. „Nazwa pochodzi z języka suahili, co po angielsku znaczy „You can”, po polsku „Możesz”. Pomaganie wyniosłam z domu i było to dla mnie tak oczywiste jak oddychanie”, mówi podróżniczka w rozmowie z Katarzyną Przybyszewską-Ortonowską. Martyna Wojciechowska opowiedziała nam o swojej Fundacji. Czym dokładnie się zajmuje?

Martyna Wojciechowska o Fundacji UNAWEZA

Prowadzenie Fundacji to jej powołanie. „Celem powstania Fundacji od początku było dawanie kobietom skrzydeł. Takie jest nasze hasło. Chcemy, żeby rozkwitały, były pewne siebie i mogły latać wysoko. Z okazji urodzin fundacji, doszłam do wniosku, że to, co najlepszego możemy sobie dać, to samoakceptacja. Dziewczyny! Pamiętajcie, że jesteście wystarczająco mądre, silne, inteligentne, błyskotliwe. Jesteście wystarczająco dobrymi mamami, przyjaciółkami. I chciałabym życzyć Wam i sobie, żebyśmy spotykały na swojej drodze tylko kobiety, które wspierają i nie oceniają. Bo ja wspieram, nie oceniam”, mówi w materiale wideo Martyna Wojciechowska.

Fundacja ma kilka dużych projektów. „Wspólnie ze Stowarzyszeniem Misji Afrykańskich wybudowaliśmy w Tanzanii dom dla dzieci z albinizmem. Działamy też w Meksyku. (…) Działamy też w Polsce, gdzie budujemy dom dla nastoletnich mam i ich dzieci. Spraw jest wiele, wyzwania się nie kończą”, zdradziła dziennikarka.

Więcej w materiale wideo. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.