VIDEO VIVY!

Ewa Chodakowska o życiu na emigracji i szukaniu własnej drogi: „Nauczyłam się wykonywania pracy najlepiej, jak potrafię”

Czy czuła się samotna?

Olga Figaszewska 13 grudnia 2022 15:14

Żyje na własnych zasadach i jest wierna swoim przekonaniom. Ewa Chodakowska osiągnęła sukces i nie zamierza zwalniać tempa, zdobywa kolejne szczyty. Trenerka cieszy się ogromną sympatią oraz zaufaniem fanek, które inspiruje do zmiany nawyków. Jak udało jej się dojść do miejsca, w którym znajduje się dziś? Czym wcześniej się zajmowała? O tym, Ewa Chodakowska opowiedziała Rafałowi Kowalskiemu dla viva.pl.

Ewa Chodakowska o swoich początkach. Jak wyglądała jej droga do sukcesu?

Wszystko, co ma, zawdzięcza ciężkiej pracy. Zanim doszła do miejsca, w którym znajduje się dziś, Ewa Chodakowska podejmowała się różnych zawodów. To było dla niej bardzo rozwijające doświadczenie. Już po pierwszym roku studiów wyjechała do Londynu. Nie miała pomysłu na to, co chce robić w życiu, ale wiedziała, że chce w siebie inwestować, by budować zasoby na przyszłość.

Czytaj też: Tata Ewy Chodakowskiej walczył o zdrowie, mama o życie. Tak zmienił ją trudny czas: „Życie jest jedno i ma być moje”

Ewa Chodakowska pracowała m.in. jako opiekunka do dzieci czy barmanka. Wiedziała, że pracuje po to, żeby zarobić, odłożyć i zainwestować. To był dla niej wartościowy, rozwijający czas. Czas na emigracji nie był dla niej łatwy. Trenerka jest bardzo rodzinną osobą. Była w stanie znieść odległość i życie z dala od bliskich, ponieważ zdawała sobie sprawę z tego, że to jedynie przejściowy stan.

Ewa Chodakowska, siostrzeniec Alex, siostrzenica Vanessa, VIVA! grudzień 2022, 23/2022
Fot. Bartek Wieczorek

Ewa Chodakowska w sesji VIVY!, 2022

„Od najmłodszych lat czułam, że będę robić w  życiu coś, co mnie spełnia i realizuje. Wiedziałam, że dopóki nie znajdę czegoś konkretnego, to muszę robić każdego dnia krok naprzód. Dla mnie ważne było wtedy inwestowanie w siebie. Wyjechałam do Londynu, by uczyć się języka. Przerwałam studia, stosunki międzynarodowe po pierwszym roku. […] Ten moment, kiedy pracowałam w Londynie jako sprzątaczka, opiekunka do dzieci, kelnerka, barmanka, był dla mnie bardzo ważny. Nauczyłam się wykonywania pracy najlepiej, jak potrafię”, wyznała przed naszą kamerą.

Okazuje się, że trenerka z sentymentem wraca do miejsc, w których pracowała. W rozmowie z dziennikarzem VIVY.pl Rafałem Kowalskim opowiedziała o swoich emocjach. „Nawet ostatnim razem jak  byliśmy w Londynie, przechadzaliśmy się Oxford Street, to mówiłam  mężowi, że w tym  pubie pracowałam za barem. […] Tam stałam za barem, pracowałam jako kelnerka i jak trzeba było, to wskakiwałam na zmywak”.

Co jeszcze zdradziła Ewa Chodakowska? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.  

Zobacz też: Ewa Chodakowska szczerze o macierzyństwie: „Decyzję o tym trzeba podjąć w zgodzie ze sobą, a nie pod presją”

Ewa Chodakowska, siostrzeniec Alex, siostrzenica Vanessa, VIVA! grudzień 2022, 23/2022, okładka DUŻA
Fot. Bartek Wieczorek

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.