TYLKO NA VIVA.PL

„Mój sukces polega na tym, że przetrwałam”. Agnieszka Chylińska szczerze o 30 latach kariery 

Artystka opowiedziała nam o początkach w show-biznesie i jubileuszowej trasie

Rafał Kowalski 27 stycznia 2024 09:53

Był rok 1994, gdy rozpoczęła się jej przygoda z profesjonalnym śpiewaniem. Dziś ma za sobą tłumy fanów, którzy doceniają jej talent, charyzmę i upór. Czując ich miłość, Agnieszka Chylińska świętuje 30-lecie kariery. Z tego powodu wyrusza w wyjątkową trasę „Kiedyś do Ciebie wrócę”, podczas której odwiedzi aż 8 miast. Fani z całej Polski usłyszą nie tylko przeboje z podwójnie już platynowej płyty „Never Ending Sorry”, ale też wszystkie największe hity poprzednich dekad.

Tylko VIVIE.pl wokalistka opowiedziała o tym, w jakim miejscu jest dzisiaj i co uważa za swój największy sukces. Jako debiutantka przeżyła na własnej skórze bardzo wiele…

Agnieszka Chylińska o początkach muzycznej drogi

„Mam trudność z tym, żeby stawiać siebie na pierwszym miejscu. I myślę, że to też jest uroda tych 30 lat, które przeżyłam na scenie”, tymi słowami rozpoczęła nasze spotkanie Agnieszka Chylińska. Po chwili dodała, że od zawsze myślała głównie o innych. Nawet gdy wybierała zawód dla siebie… „Pamiętam, że w wieku 18 lat bardzo chciałam śpiewać. Ale chciałam śpiewać po to, żeby udowodnić mojemu bratu, że jestem coś warta. Chciałam też śpiewać, żeby udowodnić mojemu ojcu, że naprawdę nie muszę kończyć filologii francuskiej, czy tam jakiejś romańskiej, żeby być szczęśliwym człowiekiem. Zawsze więc była jakaś osoba, której dedykowałam daną płytę czy daną aktywność”, usłyszał Rafał Kowalski z VIVY.pl.

Metamorfozę muzyczną artystki widać gołym okiem. Ona sama zauważa też inne zmiany, dzięki którym wciąż może pochwalić się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy. „Przez pierwsze lata udawałam, że się nie liczę ze zdaniem publiczności. A tak naprawdę bardzo chciałam im powiedzieć, żeby po prostu mnie kochali. Aż w końcu nastąpiło przyznanie się przed sobą, nastąpiło zdjęcie z siebie spiżowych masek. Dopiero wtedy mogłam ludziom uczciwie powiedzieć: potrzebuję was. Do tego, żeby przez moment poczuć się dowartościowana, ważna, kochana”, mówiła nam artystka. „Bo może gdzieś tam zabrakło tego w tym domu rodzinnym, więc teraz przez sekundę dajcie mi się poczuć ważną”, dodawała.

Agnieszka Chylińska, VIVA! grudzień 2001

Agnieszka Chylińska, VIVA! grudzień 2001
Fot. Krzysztof Opaliński

Trzy dekady w świecie show-biznesu pozwoliły też Agnieszce Chylińskiej umieć  dokładnie to, z czego może być najbardziej dumna. „To jest 30 lat mojego sukcesu polegającego na tym, że ja przetrwałam. I nie chcę dopisywać tutaj jakiejś martyrologicznej historii temu okresowi, ale jako młoda dziewczyna przeżyłam czasy dzielone z kolegami starszymi ode mnie o 20 lat. Przeżyłam bardzo twarde lądowanie w show-biznesie. Przeżyłam wszystkie te pokusy, które czyhają na  dziewczynę, która prosto ze szkolnej ławki wskoczyła nagle do świata dorosłych. […] Ale nie mogę ująć temu, że udało mi się spełnić wszystkie moje marzenia”.

W jakim miejscu życia i kariery Agnieszka Chylińska jest dzisiaj? „Mój dzbanek z miłością nie jest pęknięty. Teraz już mogę spokojnie tworzyć. Bo jeśli w jakimś sensie część ludzi mnie nie polubi, to już nie będzie ten rodzaj histerii, płaczu czy rozpaczy, że ktoś mnie opuszcza”, mówi z nabytą przez lata dojrzałością.

OBEJRZYJ RÓWNIEŻ: Agnieszka Chylińska o muzycznej przerwie i swojej drodze: „Przytulam siebie wewnętrznie i sobie dziękuję”

Największą radość sprawiają jej dziś spotkania z publicznością i proste, codzienne rzeczy, które docenia, jak nigdy wcześniej. „Ogromną przyjemność daje mi na przykład obcowanie z moimi dwoma psami - z moim kundlem i z moim buldogiem francuskim. I ten uśmiech mojego psa, którym dzisiaj zostałam obdarzona przed wyjściem na program, był dla mnie rekompensatą wszystkich jakichś ostatnich trudności”, opowiadała nam wokalistka na planie 15. edycji Mam Talent.

Agnieszka Chylińska, 2024

Agnieszka Chylińska, 30 lat kariery, jubileusz
Fot. materiał prasowy TVN

Jubileuszowa trasa Agnieszki Chylińskiej – szczegóły 30-lecia

Już za niecały miesiąc Agnieszka Chylińska wyruszy w koncertową drogę po całej Polsce. Wyprzedana już niemal całkowicie trasa „Kiedyś do Ciebie wrócę” zawita do Łodzi, Wrocławia, Poznania, Warszawy, Gdańska, Krakowa, Katowic i Szczecina. Ostatnie bilety czekają na chętnych w sieci.

„Nie chcę lecieć na takiej nucie litości, ale to trzydziestolecie wydarzy się tylko raz. Ja nie wiem, co ze mną będzie. (śmiech) Więc serdecznie zapraszam Was na trasę trzydziestolecia, która nazywa się „Kiedyś do Ciebie wrócę”. Zagramy osiem pięknych koncertów w największych halach”, zachęcała przed kamerą VIVY.pl Agnieszka Chylińska, za którą mocno koncertowy 2023 rok. „Muszę Państwu powiedzieć, że ostatnie koncerty,  niekoniecznie zawsze w dużych aglomeracjach, dały mi ogromną radość. Bo jest to duże wyzwanie przekonać emerytki i dzieci z balonami, że coś tutaj jest. (śmiech) Ale to jest też wielka przyjemność, kiedy się to już udaje”, usłyszeliśmy.

CZYTAJ TAKŻE: Mecz z Dawidem Podsiadłą, trening z Moniką Olejnik, gotowanie z Joanną Krupą. To możesz wylicytować na WOŚP!

Cały materiał wideo możecie zobaczyć na górze strony. Kolejna część naszego spotkania zostanie opublikowana w lutym. Tymczasem zapraszamy na koncerty! 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.