Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

W Kanadzie wprowadzono absolutny zakaz przetrzymywania delfinów w parkach morskich!

Szykują się zmiany?

Marta Baran 28 czerwca 2019 17:30
Fot. stock.adobe.com

Ekolodzy na całym świecie walczą przeciwko trzymania zwierząt w parkach wodnych bądź ośrodkach, poza ich naturalnym środowiskiem życia. Prawdziwego przełomu doczekała się w Kanada. Czy na terenie państwa będzie absolutny zakaz zniewolenia zwierząt?

Zakaz przetrzymywania delfinów w zamkniętych ośrodkach

Według nowej ustawy lokalnej w Kanadzie oficjalnie zakazano trzymania w niewoli delfinów oraz wielorybów. Jak się okazuje, politycy walczyli aż 4 lata, aby wdrożyć ustawę w życie. Co za tym idzie właściciele parków morskich nie będą mogli dłużej przetrzymywać tych zwierząt, z wyjątkiem dwóch obiektów – Marineland oraz Vancouver Aquarium, jednak zwierzęta te nie będą mogły się rozmnażać, a ośrodek nie będzie mógł dokupować nowych zwierząt. To bardzo dobra wiadomość, która z pewnością zadowoli ekologów! Teraz czekamy na zmiany w innych krajach na świecie!

delfiny
Fot. STOCK ADOBE

delfiny
Fot. NEWS.NATIONALGEOGRAPHIC.COM.jpg

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.