Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

W Kanadzie wprowadzono absolutny zakaz przetrzymywania delfinów w parkach morskich!

Szykują się zmiany?

Marta Baran 28 czerwca 2019 17:30
Fot. stock.adobe.com

Ekolodzy na całym świecie walczą przeciwko trzymania zwierząt w parkach wodnych bądź ośrodkach, poza ich naturalnym środowiskiem życia. Prawdziwego przełomu doczekała się w Kanada. Czy na terenie państwa będzie absolutny zakaz zniewolenia zwierząt?

Zakaz przetrzymywania delfinów w zamkniętych ośrodkach

Według nowej ustawy lokalnej w Kanadzie oficjalnie zakazano trzymania w niewoli delfinów oraz wielorybów. Jak się okazuje, politycy walczyli aż 4 lata, aby wdrożyć ustawę w życie. Co za tym idzie właściciele parków morskich nie będą mogli dłużej przetrzymywać tych zwierząt, z wyjątkiem dwóch obiektów – Marineland oraz Vancouver Aquarium, jednak zwierzęta te nie będą mogły się rozmnażać, a ośrodek nie będzie mógł dokupować nowych zwierząt. To bardzo dobra wiadomość, która z pewnością zadowoli ekologów! Teraz czekamy na zmiany w innych krajach na świecie!

delfiny
Fot. STOCK ADOBE

delfiny
Fot. NEWS.NATIONALGEOGRAPHIC.COM.jpg

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.