Jak dbać o środowisko we własnym domu? Zasady są proste

Artykuł sponsorowany 20 września 2021 11:53

Chcesz prowadzić ekologiczny styl życia, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Jednym z jego elementów jest używanie środków czystości, które mają minimalny wpływ na zanieczyszczenie środowiska. A jeśli słyszałaś, że ekologiczne produkty do zmywania, sprzątania i prania sprawdzają się gorzej niż pozostałe, ten tekst ci udowodni, że jest dokładnie odwrotnie.

Niemal codziennie słyszysz o tym, że najbliższe dziesięć lat zdecyduje o losie naszej planety: czy przyszłe pokolenia będą mogły żyć tak jak my dzisiaj, czy też nieodwracalne zmiany klimatu sprawią, że funkcjonowanie na Ziemi będzie coraz trudniejsze z powodu braku czystego powietrza i dostępu do czystej wody? Dlatego tak ważne jest, by wszyscy (i wielkie korporacje, i każdy człowiek w swoim otoczeniu), zadbali to, żeby jak najmniej szkodzić środowisku. Jak to zrobić we własnym domu? Zasady są proste. Segregować śmieci, oszczędzać wodę i wybierać produkty codziennego użytku, które zostały wyprodukowane w ekologiczny sposób. Dotyczy to jedzenia, ubrań, kosmetyków, ale również produktów, których używasz, dbając o dom. Oglądając je w sklepie, zwróć uwagę, czy w ich składzie przeważają składniki pochodzenia naturalnego oraz czy ich opakowania nadają się do ponownego przetworzenia. Ideałem jest sytuacja, gdy te opakowania zostały również wyprodukowane z materiałów pochodzących z recyclingu.

Kierunek – eko!

Godną polecenia ekologiczną linią produktów przeznaczonych do dbania o dom jest ProNature, w której znajdziemy środki czystości znanych i sprawdzonych marek - produkty do zmywarek Somat, do zmywania ręcznego Pur, do czyszczenia szklanych powierzchni Bref oraz do sprzątania toalet Clin.  Wszystkie mają specjalne formuły, w których zdecydowanie przeważają składniki pochodzenia naturalnego. W każdym produkcie jest ich minimum 90%, ale są też takie, w których znajduje się aż 99,99% składników pochodzenia naturalnego. Przyjazne środowisku są również opakowania produktów z tej linii. Powstają w całości z plastiku pochodzącego z recyklingu, zaś połowa tego tworzywa jest to tak zwany Social Plastic pozyskiwany z plaż i wód przybrzeżnych Haiti, zebrany we współpracy z Plastic Bankiem. Tabletki do zmywarek Somat ProNature są bezapachowe, a karton, w którym są sprzedawane, pochodzi w 100% z recyclingu. Płyn do zmywania Pur ProNature nie zawiera barwników, jest łagodny dla skóry i zawiera ponad 95% składników pochodzenia naturalnego. Jego opakowanie także w 100% powstało z recyklingowanego plastiku, podobnie jak butelka z płynem do czyszczenia szklanych powierzchni Clin ProNature. Ten produkt ma także niemal całkowicie naturalny skład (99,9% składników pochodzenia naturalnego). Z takim samym poszanowaniem dla środowiska powstały także produkty do czyszczenia łazienki Bref.

Test skuteczności

Obiegowa opinia, że ekologiczne środki czystości są mniej skuteczne, prawdopodobnie wzięła się od prostego skojarzenia, że tylko silny detergent dobrze czyści. Jednak nie jest to zgodne z prawdą. W celu usunięcia tłuszczu z naczyń czy kamienia z ceramiki w łazience, muszą na ich powierzchni zajść proste reakcje chemiczne, a do tego nie są potrzebne silne chemikalia. W końcu nasze prababcie były w stanie posprzątać dom wykorzystując np. ocet czy sodę oczyszczoną, bez używania agresywnej, zanieczyszczającej środowisko chemii, prawda? Nowoczesne ekologiczne środki czystości, takie jak te z linii ProNature, nie tylko mają naturalne składy, które oszczędzają środowisko, ich formuły są także zdrowsze dla ludzi. Używając tych preparatów, nie wdychasz szkodliwych oparów ani nie ryzykujesz podrażnienia skóry dłoni. Same plusy!

Jest się czym chwalić

Linia ProNature została wielokrotnie doceniona przez proekologiczne organizacje. Niemal każdy z produktów ProNature (Somat ProNature, Bref Bathroom ProNature, Bref Gel ProNature, Pur ProNature, Clin trigger oraz refill ProNature) otrzymał wyróżnienie europejskiego certyfikatu Eco Label, który poświadcza, że produkty z tej linii mają minimalny wpływ na środowisko. To ekologiczne podejście zostało docenione także w badaniu konsumenckim, na podstawie którego jest przyznawany tytuł Najlepszy Produkt 2021. W kategorii ekologiczne środki czystości linia otrzymała srebrny medal. Inne tegoroczne trofea linii ProNature to: złoty medal w plebiscycie Perła Rynku FMCG, Nagroda Specjalna za innowacyjne, wielowątkowe i obejmujące różne marki działania proekologiczne, jak na przykład linia produktów ProNature i idee prospołecznego plastiku oraz najnowsza nagroda Power of Nature otrzymana za stworzenie przyjaznych środowisku produktów do pielęgnacji domu.

Materiał powstał z udziałem marki Henkel

1/7
pronature
Copyright @materiały prasowe
1/7

2/7
pronature
Copyright @materiały prasowe
2/7

3/7
pronature
Copyright @materiały prasowe
3/7

4/7
pronature
Copyright @materiały prasowe
4/7

5/7
pronature
Copyright @materiały prasowe
5/7

6/7
pronature
Copyright @materiały prasowe
6/7

7/7
pronature
Copyright @materiały prasowe
7/7

TAGI #ekologia

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.