salony fryzjerskie 2020
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Znamy wstępną datę otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych!

Nie możecie się doczekać?

Redakcja VIVA! 30 kwietnia 2020 15:45
salony fryzjerskie 2020
Fot. Adobe Stock
Blisko 1/3 Polaków czyli 32%, wskazuje potrzebę wizyty u fryzjera i kosmetyczki. Jednocześnie tylko 20 % deklaruje, że uda się np. do galerii handlowych po ich otwarciu - wynika z badań przeprowadzonych przez infuture.institute dla Versum. Tym czasem młodzi przedsiębiorcy, fryzjerzy oraz kosmetyczki uruchomili w Internecie akcję #ChceDoSalonu, domagając się przyśpieszenia otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Czy ich akcja wpłynie na decyzję rządu?
 
Badania infuture.institute dla Versum
Fot. infuture.institute
 

Na czym polega akcja #ChceDoSalonu?

W środę 29 kwietnia odbyła się konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego w sprawie łagodzenia kolejnych obostrzeń. Rząd niestety nie ogłosił, że po 4 maja salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną otwarte dla klientów. Zaplanowano je dopiero na trzeci etap odmrażania gospodarki, nadal bez konkretnych dat. Inicjatorzy ogólnopolskiej akcji #ChceDoSalonu chcą zwrócić uwagę premiera Mateusza Morawieckiego na konieczność zmiany tych planów, ostrzegając przed załamaniem się branży hair&beauty w Polsce. Organizatorzy podkreślają, że salony fryzjerskie otworzyła już Dania. Obecnie przeżywają oblężenie, a na wizytę czeka się tygodniami.
 
Mówimy głosem tysięcy fryzjerów i kosmetyczek, którym grozi bankructwo oraz setek tysięcy Polaków, dla których rząd otwiera sklepy budowlane w weekendy i galerie handlowe, nie myśląc o ich podstawowych potrzebach, jak obcięcie włosów - mówi Sebastian Maśka z Versum, inicjator akcji #ChceDoSalonu.
 

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? Jest wstępna data!

W środę 29 kwietnia dowiedzieliśmy się, że już od 4 maja ponownie zaczną funkcjonować galerie handlowe, a także hotele i miejsca noclegowe. Na temat daty otwarcia salonów kosmetycznych i fryzjerskich wypowiedział się na antenie Polsat News, rzecznik rządu Piotr Müller, twierdząc że otworzenie salonów fryzjerskich to kwestia, która będzie elementem kolejnego etapu odmrażania gospodarki.

W drugim etapie i tak połączyliśmy część elementów z trzeciego etapu odmrażania gospodarki, co powoduje, że możemy nieco szybciej uruchomić niektóre sektory gospodarcze - powiedział rzecznik rządu.

Jak następnie dodał rzecznik rządu, realnym terminem uruchomienia tej branży ponownie, jest połowa maja.

W następnym etapie na pewno to będą również salony fryzjerskie. Mam nadzieję, że ten etap będzie mógł nastąpić jak najszybciej, że będzie to jeszcze połowa maja - dodał Piotr Müller w rozmowie z Polsat News. 

Chyba czas pomyśleć o zabukowaniu wizyty u ulubionego fryzjera? Czekacie?

salony fryzjerskie, koronawirus 2020
Fot. Adobe Stock

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.