Wystarczy jeden kosmetyk!

Marta Cieplak 21 listopada 2021 18:38

Odkąd w pracy i we wszystkich obiektach zamkniętych obowiązuje nakaz noszenia maseczek, wiele kobiet ma problemy z tym, że makijaż pod maseczką po prostu się ściera albo rozmazuje i nie wygląda tak, jak powinien. Do tego pewnie niedługo wejdzie nakaz zasłaniania nosa i ust także na zewnątrz, więc tym bardziej warto się przyjrzeć temu zagadnieniu.

ZOBACZ TAKŻE: Specjaliści radzą! Podczas pandemii myjcie codziennie włosy!

Jak utrwalić makijaż pod maseczką?

Co w takiej sytuacji warto zrobić? Przede wszystkim zainwestuj w dobrą bazę, ale ona może w pełni nie wystarczyć. Dlatego jeśli gdzieś wychodzisz i chcesz, by po zdjęciu maski make-up wyglądała nienagannie, koniecznie użyj fixera, czyli mgiełki utrwalającej. To kosmetyk, który rozpyla się z odległości kilkunastu, kilkudziesięciu centymetrów na skórę twarzy. Po odczekaniu minuty, makijaż jest gotowy na największe wyzwania. Dlatego kosmetyków tego typu używają zawsze charakteryzatorzy i zawodowi makijażyści. Trzeba jednak pamiętać, że to kolejna warstwa produktu, więc nie należy stosować ich codziennie. Ale od czasu do czasu, jak najbardziej! Oto kilka sprawdzonych fixerów, które sprawdzą się w dobie pandemii. 

1/5
fixery-do-makijazu-pod-maseczke-2020
Copyright @materiały prasowe
1/5

Utrwalacz makijażu w sprayu Matte Fix, REVOLUTION, ok. 30 zł.

2/5
jak-utrwalic-makijaz
Copyright @materiały prasowe
2/5

Matująca i utrwalająca mgiełka do twarzy Fini Mat, NYX, ok. 36 zł.

3/5
jak-utrwalic-makijaz-pod-maseczka-koronawirus-jesien-2020
Copyright @materiały prasowe
3/5

Spray utrwalający makijaż Lasting Fix, MAYBELLINE NY, 42,99 zł.

4/5
jak-utrwalic-makijaz-pod-maseczka-jesien
Copyright @materiały prasowe
4/5

Mgiełka utrwalająca Prep+Prime, MAC, 98 zł.

5/5
jak-utrwalic-makijaz-pod-maseczka
Copyright @materiały prasowe
5/5

Spray utrwalający makijaż Make Up Fixing Spray, GOLDEN ROSE, 19,90 zł.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…