Marta Cieplak, Xymena Borowiecka 4 czerwca 2017 14:00
1/8
Suchy szampon metodą na idealne włosy
Copyright @Fotolia/ materiały prasowe
1/8

Suchy szampon to kosmetyk, który każda kobieta powinna mieć w swojej łazience. Sprawdzi się nie tylko wtedy, gdy włosy zaczną się przetłuszczać (np. dzień po imprezie, gdy wstałaś za późno i nie masz czasu na mycie głowy), ale także w sytuacji gdy chcesz, by uczesanie typu warkocz trzymało się bez problemu przez kilka godzin. Dlaczego? Sploty nie lubią sypkich, czyli inaczej świeżo umytych włosów. Znacznie łatwiej jest je zapleść, gdy włosy były myte poprzedniego dnia lub gdy... użyjesz właśnie suchego szamponu. Nada im bowiem bardziej szorstką strukturę, o którą nam chodzi.

O co tyle zamieszania?

W składzie tego typu produktów znajdują się głównie alkohol i skrobia – ziemniaczana, ryżowa lub kukurydziana, za sprawą której rozpylony na głowę kosmetyk absorbuje nadmiar sebum, unosi włosy i dodaje fryzurze objętości. Często w suchych szamponach znajdziemy także substancje zapachowe lub ekstrakty zabezpieczające. 

Suchy szampon wbrew powielanemu mitowi nie niszczy włosów. Używaj go jednak w awaryjnych wypadkach i nie przesadzaj z ilością. Częste stosowanie może bowiem podrażniać skórę głowy, osłabiać cebulki i niszczyć strukturę włosa.

Nigdy nie używałaś takiego produktu? Oto krótka ściąga jak zrobić to najlepiej!

Przed Tobą tylko 5 kroków do perfekcyjnej fryzury! 

1. Wyszczotkuj włosy, by aplikacja produktu była równomierna.

2. Mocno wstrząśnij szamponem! 

3. Rozpylaj go krótkimi seriami, zachowując odległość od głowy około 15-20 cm.

4. Delikatnie, opuszkami palców przeczesz i wymodeluj włosy.

5. Po kilku minutach usuń nadmiar produktu z włosów za pomocą szczotki lub grzebienia, by nie było widać na nich białego proszku.

Jeśli kosmetyk ci się skończy, możesz z powodzeniem zastąpić go mąką ziemniaczaną lub pudrem dla dzieci:-) Jeśli masz ciemne włosy pamiętaj jednak, by wymieszać go z odrobiną kakao – w ten sposób unikniesz kolorystycznej wpadki.

2/8
Ekspresowy suchy szampon z ekstraktem z ryżu, SEPHORA, 35 zł.
Copyright @materiały prasowe
2/8

3/8
Suchy szampon Anti-grease/Volume Lift, SYOSS, 11,49 zł.
Copyright @materiały prasowe
3/8

4/8
Suchy szampon Effettispeciali Instant Shampoo, DIEGO DALLA PALMA, 72 zł.
Copyright @materiały prasowe
4/8

5/8
Suchy szampon zwiększający objętość włosów, JOHN FRIEDA, 39 zł.
Copyright @materiały prasowe
5/8

6/8
Suchy szampon Russian Amber Imperial, PHILIP B, 115 zł.
Copyright @materiały prasowe
6/8

7/8
Suchy szampon dodający objętości, BATISTE, 15,90 zł.
Copyright @materiały prasowe
7/8

8/8
Suchy szampon do włosów cienkich i słabych Miracle Aussome Volume, AUSSIE, 18,99 zł.
Copyright @materiały prasowe
8/8

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.