Marta Cieplak 17 kwietnia 2017 14:00
1/5
Holograficzne włosy bob
Copyright @Instagram
1/5

W 2016 roku modne były holograficzne paznokcie (opalizujące niczym benzyna), potem pokazały się akcesoria modowe z takim właśnie efektem. Teraz pora na włosy!

Na czym polega ten rodzaj farbowania i jak osiągnąć taki efekt? Chiala Marvivi, kolorystka marki Redken zdradza w wywiadzie dla Modern Salon, że sekret tkwi w sposobie nakładania farby. Najpierw miesza się ze sobą kolory na kawałku plexi (układając je we wzory takie jak koła lub spirale), a dopiero później do tej plexi przykłada się pasma włosów i odciska kolor. I tak na całej powierzchni włosów. Dzięki temu można stworzyć zupełnie nietypowe i przenikające się barwy. Najczęściej wykorzystywane kolory w tej technice to pastelowe odcienie niebieskiego, różowego, lawendowego, a nawet żółtego.

Widzę, że ludzie są spragnieni nowych rozwiązań, dlatego pracuję już nad nowymi wariantami tej koloryzacji, dodaje kolorystka.

Naszym zdaniem #holographichair zrobią zawrotną karierę i będą silną konkurencją dla tęczowych pasm. Czekamy na więcej takich rewolucyjnych rozwiązań!

 

Polecamy też: http://viva.pl/uroda/michelle-obama-w-naturalnych-wlosach-afro-110106-r1/

2/5
Holograficzne włosy en face
Copyright @Instagram
2/5

Włosy z przewagą fioletu robią duuuże wrażenie.

3/5
Holograficzne włosy długie
Copyright @Instagram
3/5

Holograficzny efekt świetnie prezentuje się na włosach kręconych i falowanych.

4/5
Holograficzne włosy kok
Copyright @Instagram
4/5

Wariant z "ukrytymi" pasmami to też ciekawe rozwiązanie. W każdym wypadku warto pamiętać jednak o właściwej pielęgnacji chroniącej kolor przed wypłukiwaniem.

5/5
Holograficzne włosy fale
Copyright @Instagram
5/5

Róż, fiolet i lawenda połączone w jedną całość dają efekt WOW!

TAGI #włosy

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.