fryzury pod czapkę 2020
Fot. imax tree/free
ze świata urody

Zobacz fryzury idealne pod czapkę!

I dowiedz się, jak pielęgnować włosy zimą

Marta Cieplak 15 stycznia 2023 19:29
fryzury pod czapkę 2020
Fot. imax tree/free

Zima to wyjątkowy trudny czas dla naszych włosów. Niskie temperatury na zewnątrz i silnie ogrzewane, a przez to wysuszone powietrze, to dla nich prawdziwy tor przeszkód. Do tego kilka razy dziennie zakładamy i zdejmujemy czapki oraz swetry, które dodatkowo prowadzą do zwiększenia porowatości włosów. Efekt? Stają się matowe, nieprzyjemne w dotyku i dodatkowo bardziej łamliwe. Jak temu zaradzić?

ZOBACZ TAKŻE: Jak wzmocnić włosy i zapobiec ich wypadaniu?

Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów pod czapką?

1. Najszybciej elektryzują się włosy suche, dlatego należy je nawilżać. Jak to robić? Możesz kupić szampon, odżywkę i maskę nawilżającą, a także kosmetyki w sprayu do stosowania tuż przed stylizacją. Taka dawka substancji nawilżających powinna pomóc!

2. Używaj szczotek z naturalnym włosiem, albo tych, które mają dodatkową jonizację. Dzięki niej kosmyki widocznie mniej się puszą.

3. Pomocne mogą okazać się także odżywki bez spłukiwania – ich składniki osadzają się i wnikają w głąb włosów, dzięki czemu je wygładzają i chronią przed niską temperaturą.

4. Dobrym rozwiązaniem może być także rozpylenie na włosach lakieru. To zapobiegnie puszeniu.

5. Jeśli nic nie pomaga, przeczesz włosy dłońmi zwilżonymi wodą.

jak dbać o włosy zimą
Fot. adobe.stock.com
Jaką czapkę wybrać?

Najważniejsze jet to, by czapka była zrobiona z naturalnych materiałów jak bawełna i wełna. To gwarantuje, że włókna będę przepuszczać powietrze i włosy ani skóra głowy nie ulegnie przegrzaniu. Wszystkie, nawet najmodniejsze, czapki ze sztucznego futra lepiej schować na dno szafy, bo choć efektowne, dla naszych włosów są fatalne.

jak się uczesac na narty
Fot. adobe.stock.com

ZOBACZ TAKŻE: Liquid hair, czyli super gładkie i lśniące włosy to najgorętszy trend wśród gwiazd

Najmodniejsze fryzury pod czapkę na zimę 2023

Jeśli zima jest sroga i na dworze pasują minusowe temperatury, zawsze chowaj włosy pod czapkę. Jeśli są długie, można związać je w kok, a potem zaraz po wejściu do biura czy domu – rozpuścić. Bo tylko pod czapką będą chronione przed niszczącym działaniem zimna (przy - 8 stopniach Celsjusza produkcja sebum zupełnie się zatrzymuje, a to prowadzi do przesuszenia włosów).

Jeśli jest cieplej możesz wybierać spośród różnych modnych uczesań. Do czapki typu uszatka i beretu najlepiej pasują idealnie proste, rozpuszczone pasma. A do beanie także warkocze i fale. Co ważne, bo dużą beanie świetnie zmieści się także duży kok. Jedyny kłopot to opaski, dlatego zimą lepiej zastąpić je spinkami. 

fryzury pod czapkę
Fot. adobe.stock.com

jaką czapkę wybrać?
Fot. adobe.stock.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.