Album „Dior: The Art of Colour”
Fot. Materiały prasowe
POLECA

Sztuka koloru. Zobaczcie niezwykły album poświęcony makijażom Christiana Diora! 

Marcin Brzeziński 12 października 2016 14:00
Album „Dior: The Art of Colour”
Fot. Materiały prasowe

Christian Dior zawsze wierzył, że kolor ma niezrównaną zdolność sprawiania przyjemności. Już w 1949 roku jego dom mody wypuścił na rynek pierwszą szminkę „Rouge Dior”. Jej szkarłatna czerwień miała symbolizować triumf kobiecości. Ale to były zaledwie nieśmiałe początki. W 1968 roku marka Dior postanowiła na poważnie zaistnieć  na rynku kosmetyków. W tym celu zatrudniono na stanowisku dyrektora kreatywnego do spraw makijażu i wizerunku niejakiego Serge’a Lutensa. Ten znany dziś na całym świecie kreator perfum stworzył kolekcję aż 40 szminek w różnych kolorach. A przygotowanie kampanii reklamowej kosmetyków powierzył kontrowersyjnemu Guy’owi Bourdin. Nikt się wtedy nie spodziewał, że jego zdjęcia modelek z pomalowanymi w różnych kolorach skroniami staną się klasyką fotografii. Tak zaczęła się niezwykła historia makijaży domu mody Christian Dior znaczona nazwiskami z jednej strony wielkich dyrektorów kreatywnych do spraw make-upu, takich jak Tyen czy Peter Philips, a z drugiej - pracujących z nimi wybitnych artystów fotografii (wspomnijmy tylko Craiga McDeana i Inez and Vinoodh).

 

Album „Dior: The Art of Colour”
Fot. Materiały prasowe

Zdjęcie z albumu  „Dior: The Art of Colour”.

 

Polecamy też: Pierwsza w historii kolekcja Diora zaprojektowana przez… kobietę! Co pokazała Maria Grazia Chiuri?

 

Kolor emocji

Makijaże marki Dior są już z nami ponad pół wieku. Z tej okazji wydawnictwo Rizzoli wydało właśnie poświęcony im wyjątkowy album „Dior: The Art of Colour”. Co warte podkreślenia, opowiada on dzieje Dior Beauty nie w sposób chronologiczny, a… chromatyczny. Kolejne części książki pełne zdjęć i korespondujących z nimi obrazów poświęcone są poszczególnym kolorom. A więc mamy rozdział biały, srebrny, nude, różowy, czerwony, fioletowy, niebieski, zielony, żółty, złoty, szary i czarny. Jak mówi obecny dyrektor kreatywny do spraw makijażu marki Dior Peter Philips: „Kolor ma niezwykłą zdolność do komunikowania. Z jego pomocą możesz wyrazić rzeczy, których nie da się wyrazić słowami. Myślę po prostu,że kolor sam jest emocją”. Przekonajmy się, czy Peter Philips ma rację oglądając niezwykłe zdjęcia z albumu „Dior: The Art of Colour”.

 

Album „Dior: The Art of Colour”
Fot. Materiały prasowe

Album  „Dior: The Art of Colour”.

 

Polecamy też: Modowe wydarzenie roku! Rihanna zaprojektowała okulary dla Diora. Mamy zdjęcia całej kolekcji!

 

Album „Dior: The Art of Colour”
Fot. Materiały prasowe

Zdjęcie z albumu  „Dior: The Art of Colour”.

 

Polecamy też: Dior podbija... Londyn! Zobaczcie atrakcje, jakimi francuski dom mody ubarwił pokaz kolekcji Cruise

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.