Album „Dior: The Art of Colour”
Fot. Materiały prasowe
POLECA

Sztuka koloru. Zobaczcie niezwykły album poświęcony makijażom Christiana Diora! 

Marcin Brzeziński 12 października 2016 14:00
Album „Dior: The Art of Colour”
Fot. Materiały prasowe

Christian Dior zawsze wierzył, że kolor ma niezrównaną zdolność sprawiania przyjemności. Już w 1949 roku jego dom mody wypuścił na rynek pierwszą szminkę „Rouge Dior”. Jej szkarłatna czerwień miała symbolizować triumf kobiecości. Ale to były zaledwie nieśmiałe początki. W 1968 roku marka Dior postanowiła na poważnie zaistnieć  na rynku kosmetyków. W tym celu zatrudniono na stanowisku dyrektora kreatywnego do spraw makijażu i wizerunku niejakiego Serge’a Lutensa. Ten znany dziś na całym świecie kreator perfum stworzył kolekcję aż 40 szminek w różnych kolorach. A przygotowanie kampanii reklamowej kosmetyków powierzył kontrowersyjnemu Guy’owi Bourdin. Nikt się wtedy nie spodziewał, że jego zdjęcia modelek z pomalowanymi w różnych kolorach skroniami staną się klasyką fotografii. Tak zaczęła się niezwykła historia makijaży domu mody Christian Dior znaczona nazwiskami z jednej strony wielkich dyrektorów kreatywnych do spraw make-upu, takich jak Tyen czy Peter Philips, a z drugiej - pracujących z nimi wybitnych artystów fotografii (wspomnijmy tylko Craiga McDeana i Inez and Vinoodh).

 

Album „Dior: The Art of Colour”
Fot. Materiały prasowe

Zdjęcie z albumu  „Dior: The Art of Colour”.

 

Polecamy też: Pierwsza w historii kolekcja Diora zaprojektowana przez… kobietę! Co pokazała Maria Grazia Chiuri?

 

Kolor emocji

Makijaże marki Dior są już z nami ponad pół wieku. Z tej okazji wydawnictwo Rizzoli wydało właśnie poświęcony im wyjątkowy album „Dior: The Art of Colour”. Co warte podkreślenia, opowiada on dzieje Dior Beauty nie w sposób chronologiczny, a… chromatyczny. Kolejne części książki pełne zdjęć i korespondujących z nimi obrazów poświęcone są poszczególnym kolorom. A więc mamy rozdział biały, srebrny, nude, różowy, czerwony, fioletowy, niebieski, zielony, żółty, złoty, szary i czarny. Jak mówi obecny dyrektor kreatywny do spraw makijażu marki Dior Peter Philips: „Kolor ma niezwykłą zdolność do komunikowania. Z jego pomocą możesz wyrazić rzeczy, których nie da się wyrazić słowami. Myślę po prostu,że kolor sam jest emocją”. Przekonajmy się, czy Peter Philips ma rację oglądając niezwykłe zdjęcia z albumu „Dior: The Art of Colour”.

 

Album „Dior: The Art of Colour”
Fot. Materiały prasowe

Album  „Dior: The Art of Colour”.

 

Polecamy też: Modowe wydarzenie roku! Rihanna zaprojektowała okulary dla Diora. Mamy zdjęcia całej kolekcji!

 

Album „Dior: The Art of Colour”
Fot. Materiały prasowe

Zdjęcie z albumu  „Dior: The Art of Colour”.

 

Polecamy też: Dior podbija... Londyn! Zobaczcie atrakcje, jakimi francuski dom mody ubarwił pokaz kolekcji Cruise

 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.