sposoby na puszące się włosy
Fot. Adobe.Stock.com
Ze świata urody

Masz kłopot z elektryzującymi i puszącymi się włosami?

Wiemy, jak sobie z nimi radzić!

Marta Cieplak 15 kwietnia 2018 16:30
sposoby na puszące się włosy
Fot. Adobe.Stock.com

Choć kłopoty z elektryzowaniem się włosów najczęściej pojawiają zimą, to wcale nie oznacza, że wiosną kłopot znika zupełnie. Bo jeśli nasze włosy mają tendencję do przyciągania jonów dodatnich, to wystarczy zła pielęgnacja lub ubranie ze sztucznych tkanin, by problem był obecny przez cały rok. Jak sobie radzić z elektryzowaniem i puszeniem się włosów? Polecamy domowe, ale sprawdzone sposoby!

Sposoby na elektryzujące się włosy

Włosy z natury są naładowane dodatnio. Te bardziej suche, porowate (szczególnie włosy kręcone) przyciągają do siebie zanieczyszczenia, które również mają jony dodatnie, co powoduje, że włosy zaczynają się od siebie odsuwać i pojawia się efekt tzw. aureoli – pojedyncze włoski zaczynają odstawać i psują efekt całego uczesania. Jak temu zapobiegać?

Najważniejsze jest nawilżenie włosów – im kosmyki będą lepiej nawilżone, tym kłopot będzie mniejszy. To samo dotyczy zresztą osób, które skarżą się na nadmierne puszenie się włosów. Dlatego warto stosować szampony i odżywki właśnie o właściwościach nawilżających. Co kilka dni warto także nałożyć na kilka lub kilkanaście minut maskę silnie odżywczą i nawilżającą – lekko obciążone włosy nie będą tak łatwo się elektryzować. Dobrym sposobem na zminimalizowanie tego problemu jest także spłukiwanie włosów chłodną wodą, która domknie łuski włosów.

Należy także pamiętać, żeby po myciu włosów mocno nie pocierać ręcznikiem, tylko lekko odcisnąć wodę. Każde szarpniecie rozchyla łuski, co sprawia, że włos jest bardziej podatny na elektryzowanie!

Jak stylizować włosy elektryzujące się

Najważniejszy jest dobór właściwej szczotki lub grzebienia. Specjaliści przekonują, że elektryzowaniu zapobiega czesanie drewnianym grzebieniem, a blogerki zapewniają, że równie dobrze działają szczotki z naturalnym włosiem (najlepiej z dzika) lub te typu tangle teezer.

Przydają się także kosmetyki antystatyczne oraz wszelkie odżywki bez spłukiwania, które osadzają się na włosie i zapobiegają puszeniu i elektryzowaniu.  Jeśli chodzi o suszenie, to oczywiście lepiej byłoby z niego zupełnie zrezygnować, ale nie zawsze jest to możliwe. W takim wypadku warto sięgnąć po suszarki z jonizatorem, które przy regularnym stosowaniu rzeczywiście niemal zupełnie eliminują kłopot z elektryzowaniem się włosów. Polecamy też szczotki z funkcją jonizacji – ich dodatkową zaletą jest fakt, że włosy są po nich bardziej lśniące, gładkie i proste. 

Dobra szczotka zapobiegnie elektryzowaniu się włosów

 

Add some flowers to your #FabulousHair

A post shared by Tangle Teezer (@tangleteezer) on

Podobnie jak szczotka  z jonizacją

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?