jak-dbac-o-krecone-wlosy
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Plopping to genialna metoda stylizowania kręconych włosów! 

Dzięki niej będziesz miała loki jak od fryzjera!

Redakcja VIVA! 18 lipca 2021 17:30
jak-dbac-o-krecone-wlosy
Fot. adobe.stock.com

Wiele kobiet marzy o kręconych włosach, ale ich szczęśliwe posiadaczki narzekają, że ich kosmyki bardzo się puszą i trudno poddają stylizacji. Na szczęście jest niwy sposób na ich modelowanie – plopping. Dzięki tej banalnie prostej metodzie twoje włosy nie tylko będą miały piękny skręt, ale także nabiorą oczekiwanej objętości. Potrzebujesz tylko kremu do stylizacji włosów kręconych i… starej koszulki!

Plopping - co to jest?

Plopping, nazywany w Polsce koszulkowaniem, to inna odmiana zawijania włosów w turban. Tutaj liczy się cienka warstwa bawełny zamiast ręcznika frotte oraz sposób, w jaki zawija się włosy. Te dwie małe zmiany, jak się okazuje, robią wielką różnicę! Dzięki takiemu sposobowi podsuszania włosów zyskują one objętość, są uniesione u nasady i doskonale skręcone. Plopping sprawdzi się także u osób, które mają włosy delikatnie falowane lub z tendencją do kręcenia. U nich efekt także będzie znakomity.

Jak wykonać plopping krok po kroku?

1. Umyj włosy.

2. Nałóż na nie odżywkę bez spłukiwania i dobrze rozczesz.

3. Potem nanieś na włosy krem do stylizacji włosów kręconych i wgniataj go w pasmo po paśmie trzymając głowę do dołu.

4. Weź koszulkę i ułóż ją na łóżku tak, by rękawy dotykały jego brzegu.

5. Następnie pochyl głowę nad koszulką i opuszczaj ją tak, by włosy opadały w jednym miejscu. Nie należy ich rozciągać tylko wręcz przeciwnie, uformować w jednym miejscu.

6. Dla lepszego efektu unieś lekko włosy u nasady na wysokości karku.

7. Następnie zacznij zwijać koszulkę od jej dołu ku górze, czyli do miejsca, gdzie są włosy. Zroluj ją aż po kark, szczelnie zakrywając włosy.

8. Ostatni krok to zwinięcie końca koszulki razem z rękawkami i zawiązanie z tyłu głowy. Gotowe! 

Tak ukształtowany turban powinnaś mieć na głowie co najmniej przez 45 minut lub godzinę. Można też trzymać go dłużej, do kilku godzin. Odradzamy stosowanie ploppingu na noc, bo skóra głowy może być rano po prostu obolała. 

Poniżej zobaczysz dokładny instruktaż video:

Po zdjęciu koszulki włosy będą jeszcze wilgotne, więc masz dwa wyjścia. Albo zostawić je do naturalnego wyschnięcia albo sięgnąć po suszarkę z dyfuzorem. Jeśli wybierzesz drugie rozwiązanie, fryzura będzie gotowa po 10 minutach. A efekty będą zjawiskowe!

Jeśli ta metoda przypadnie ci do gustu, możesz zainwestować w specjalny cienki turban z mikrofibry, który ułatwi codzienną stylizację.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.