Brooke Shields, Charlotte Tilbury
Fot. East News
ZE ŚWIATA URODY

Brooke Shields pozywa markę kosmetyczną Charlotte Tilbury!

Aktorka nie chce, aby jej imię kojarzyło się z pewnym produktem...

Ksenia Krasko 15 maja 2019 07:00
Brooke Shields, Charlotte Tilbury
Fot. East News

Aktorka i modelka Brooke Shields, której godne pozazdroszczenia, krzaczaste brwi stały się charakterystycznym elementem wizerunku, złożyła pozew przeciwko Charlotte Tilbury! Stwierdziła, że marka kosmetyczna Charlotte Tilbury Beauty próbuje zarabiać, nadużywając jej nazwiska. O co dokładnie chodzi?

Brooke Shields pozywa znaną markę kosmetyczną

Według doniesień, Brooke Shields była na początku tego roku na zakupach, i „zszokowana” odkryła, że kredka do brwi marki Charlotte Tilbury nosi jej nazwisko! Chodzi o produkt Brow Lift w odcieniu Brooke S.

„Kariera Brooke Shields jako modelki, aktorki, autorki i przedsiębiorcy, trwająca przez kilka dziesięcioleci sprawiła, że ​​Brooke (i jej brwi) stały się powszechnie znane”, podkreśla adwokat Alex Weingarten podczas rozmowy z People.

„Faktycznie, brwi Brooke są jej znakiem rozpoznawczym, odkąd magazyn Time ogłosił ją ‚twarzą lat 80.’ w 1981 roku”, tłumaczy Weingarten i dodaje, że „Charlotte Tilbury i powiązani z nią sprzedawcy próbowali czerpać korzyści z charakterystycznego wyglądu Brooke, wykorzystując imię Brooke na ołówku do brwi bez jej zgody. Jest to rażące naruszenie praw Brooke”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Brooke Shields (@brookeshields)

Prawnik stwierdza też, że ​​Shields obecnie nie promuje żadnych produktów kosmetycznych – współpracowała z firmą M.A.C w 2014 roku, kiedy to poświęciła dwa lata na opracowanie produktów, poprawiających wygląd brwi. Aktorka domaga się odszkodowania od Tilbury i chce, by marka wycofała kosmetyk ze sklepów. Obecnie jest dostępny w takich miejscach jak Sephora, NordstromBloomingdale's i Bergdorf Goodman. Prawdopodobnie, również otrzymają pozew.

Inne odcienie kredek do brwi Brow Lift również nazwane są na cześć znanych osobistości – „Grace K” (Grace Kelly) i „Naomi” (Naomi Campbell). To samo dotyczy pomadek Hot Lips: w kolekcji znajduje się odcień nude „Kim KW”, odcień bladego różu „Liv It Up” kojarzący się z Liv Tyler i „Kidman's Kiss”, czyli różowa szminka inspirowana Nicole Kidman.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Charlotte Tilbury, MBE (@ctilburymakeup)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!