Mieszkanie Tomasza Raczka i Marcina Szczygielskiego
Fot. Instagram @tomekraczek / Szymon Szcześniak/LAF AM
wnętrza 2024

Wyrafinowane wnętrza Tomasza Raczka wypełniają marynistyczne akcenty. Oryginalny gabinet nazywa swoim „mostkiem kapitańskim”

Stylową przestrzeń zaaranżował wspólnie z wieloletnim partnerem, Marcinem Szczygielskim

Redakcja VIVA! 7 maja 2024 14:33
Mieszkanie Tomasza Raczka i Marcina Szczygielskiego
Fot. Instagram @tomekraczek / Szymon Szcześniak/LAF AM

Jest uznanym polskim krytykiem filmowym, prowadzi własny kanał na YouTube, a wraz z partnerem życiowym, Marcinem Szczygielskim współtworzy wydawnictwo książkowe „Latarnik”. Wspólnym dziełem pary jest także dom, który odzwierciedla mieszankę ich dwóch wyrazistych charakterów. Zobaczcie, jak wyglądają wnętrza Tomasza Raczka i Marcina Szczygielskiego!

Wnętrza Tomasza Raczka i Marcina Szczygielskiego to fuzja odmiennych temperamentów 

Marcin Szczygielski jest partnerem 66-letniego publicysty od 1994 roku. Przez lata związku parze udało się stworzyć niezwykłe miejsce, które oddaje zarówno ich indywidualność, jak i to, co mają wspólnego.

We wnętrzach Tomasza Raczka królują morskie motywy

Tomasz Raczek jest aktywny w mediach społecznościowych, a wiele jego nagrań wideo pochodzi z prywatnego gabinetu jego mieszkania. Na pierwszy rzut oka widać tam wiele nawiązań do żeglugi — jak przyznał, morze od najmłodszych lat było jego pasją. Znajdziemy tam m.in. motyw latarni morskiej, modele statków, czy stare mapy morskie. Na balkonie zaś umieszczone zostało oryginalne koło sterowe!

ZOBACZ TAKŻE: Dom na polskiej wsi jest dla Joanny Kulig prawdziwą oazą. To odskocznia od zagonionego życia w Stanach Zjednoczonych

CZYTAJ TEŻ: Tak wygląda dom Małgorzaty Foremniak. Zamiast przepychu, aktorka stawia na intymność i eklektyczny styl

Przestrzeń Tomasza Raczka oddaje jego miłość do kina

W mieszkaniu nie brakuje także akcentów nawiązujących do zawodu Tomasza Raczka. Na ścianach powieszone są wielkie plakaty filmowe. Jest tam także prezent od jego partnera — zabytkowy biletomat kinowy. Wrażenie robi także niezwykle bogata biblioteczka. Oprócz książek, publicysta kolekcjonuje w niej płyty z jazzem i muzyką klasyczną.

Dom Tomasza Raczka i Marcina Szczygielskiego to gra kontrastów 

Zupełnie odmiennie prezentują się wnętrza, o których aranżację zadbał partner znanego krytyka filmowego. Dominuje tam barwny artyzm z nutą surrealizmu. Przestrzeń wypełniona jest fantazyjnymi dekoracjami, m.in. turkusowym manekinem czy kolorowymi, geometrycznymi deseniami.

Jak podobają Wam się wnętrza Tomasza Raczka i Marcina Szczygielskiego?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.