Kilka kroków, by poczuć się przytulnie we własnych wnętrzach
Fot. Inspired/Adobe Stock
design 2023

Kilka kroków, by poczuć się przytulnie we własnych wnętrzach

Przygotuj się na nadchodzącą zimę!

Wiktoria Oskroba 15 listopada 2023 18:30
Kilka kroków, by poczuć się przytulnie we własnych wnętrzach
Fot. Inspired/Adobe Stock

Jesień w pełni. A przed nami jeszcze wiele chłodnych dni, które zachęcają do spędzania czasu w domu. Warto więc wykorzystać ten czas na uporządkowanie i odpowiednie zaaranżowanie naszej przestrzeni, tak by czuć się w niej przyjemnie przez nadchodzące miesiące. Sprawdź, co możesz zrobić w kilku prostych krokach, by otoczyć się przytulną atmosferą w swoim domu!

ZOBACZ TAKŻE: Wnętrza jesień 2023: stylowa domowa biblioteczka

Wnętrza jesień/zima 2023: uporządkuj swoją przestrzeń

Zacznijmy od jesiennych porządków. Warto zrobić to raz a porządnie, by jak najdłużej cieszyć się efektami. Posegregujmy ubrania w szafie. Usuńmy z niej rzeczy, z których nie będziemy korzystać jesienią i zimą. Zdecydowanie ułatwi nam to codzienne funkcjonowanie i zaoszczędzi czas na szukanie wygodnych i ciepłych ubrań. Te, w których nie będziesz chodzić, schowaj do pudeł, a odzież na ten sezon poukładaj lub rozwieś na solidnych, drewnianych wieszakach. Nie zapomnij włożyć do szafy zapachu, który odświeży Twoją garderobę. Postaraj się nie zagracać przestrzeni zbędnymi przedmiotami. Postaw na ten najbardziej funkcjonalne, a zarazem pasujące do jesienno-zimowego klimatu, jak koce, tekstylia do jadalni w ciepłych kolorach czy świece.

Jak stworzyć przytulne wnętrze? Dodaj przyjemne tekstury

Kluczowe dla utrzymania przytulnej atmosfery jest wybranie odpowiednich dodatków. To co najbardziej wpływa na efekt, to ich tekstura. Jesienią i zimą będą to szczególnie miękkie w dotyku, ciężkie tkaniny. Najlepiej sprawdzą się te z naturalnych materiałów. Kluczowe będą koce i pledy, które umilą nam długie chłodne wieczory. Aranżację możemy dopełnić ozdobnymi poduszkami np. w rozgrzewających kolorach bordowego czy brązu. W sezonowy klimat najlepiej wpasują się modele z aksamitu czy weluru. Nasze sezonowe aranżacje świetnie uzupełnią elementy z drewna. Wystarczą nawet niewielkie dodatki, takie jak: drewniane ramki na zdjęcia czy lampiony.

Kilka kroków, by poczuć się przytulnie we własnych wnętrzach
Fot. Inspired/Adobe Stock

Zadbaj o przyjemną atmosferę - zainwestuj w nastrojowe świece

Świece to element, który najbardziej wpływa na uzyskanie przytulnej, relaksującej atmosfery. Jeśli nie masz w domu kominka, w łatwy sposób możesz go zastąpić odpowiednią ilością świec. Stwórz kompozycję złożoną z kilku świec i ułóż je na ozdobnej tacy. Jeśli są to świece zapachowe, zwróć uwagę, by ich aromaty współgrały ze sobą. 

CZYTAJ TEŻ: Halle Berry sprzedaje dom za 18 milionów dolarów

Postaw na naturę i otocz się roślinnością

To dość nieoczywisty pomysł na sezon jesienno-zimowy, ale obecność roślin w najbliższym otoczeniu, z pewnością zadba o nasze samopoczucie i stworzy domową atmosferę. Przygotuj rośliny, o które możesz dbać przez cały rok i umieść je w doniczkach np. z drewna, dopełniających naszą sezonową, przytulną aranżację.

Jak zadbasz o własną domową przestrzeń w sezonie jesienno-zimowym 2023/2024?  

Kilka kroków, by poczuć się przytulnie we własnych wnętrzach
Fot. Inspired/Adobe Stock

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.