Wnętrza jesień 2023: stylowa domowa biblioteczka
Fot. slavun/Adobe Stock
wnętrza 2023

Wnętrza jesień 2023: stylowa domowa biblioteczka

Spraw, by była ozdobą Twojego salonu!

Wiktoria Oskroba 11 listopada 2023 11:30
Wnętrza jesień 2023: stylowa domowa biblioteczka
Fot. slavun/Adobe Stock

Dom tworzą ludzie. Jeśli chcemy, by był on osobistą przestrzenią, która nas wyraża, sprawmy, by jej wystrój mówił o naszych zainteresowaniach i pasjach. Doskonałym sposobem na to będzie domowa biblioteczka z naszymi ulubionymi lekturami. Taka aranżacja może przy okazji być wspaniałą ozdobą domu, wprowadzającą przytulny klimat. Podpowiemy, jak stworzyć domową biblioteczkę, by nasz salon wyglądał na prawdę stylowo!

ZOBACZ TAKŻE: Halle Berry sprzedaje dom za 18 milionów dolarów

Stylowa biblioteczka w salonie: od czego zacząć?

Pierwszym krokiem do stworzenia stylowej i praktycznej półki z książkami będzie usunięcie z niej wszystkich elementów. Dopiero wtedy będziemy w stanie zaplanować, co i w jaki sposób chcemy ułożyć. Zastanówmy się, które książki i przedmioty całkowicie odbiegają stylem od pozostałych. Pomyślmy o tym, w których miejscach chcemy zachować symetrię, jakie kolory wykorzystać, oraz jakie rozmiary chcemy ze sobą zestawić.

Biblioteczka w stylowych wnętrzach: nie szukaj perfekcji - postaw na asymetrię

Chcąc stworzyć ciekawą, kreatywną przestrzeń nie dbaj o przesadny porządek. Jeśli masz książki z tej samej kolekcji, możesz ułożyć je razem. Jednak dla równowagi pozostałe ustaw tak, by tworzyły kolorystyczny kolaż. Część książek, np. tych o dużym formacie ułóż na leżąco, by urozmaicić aranżację. To sposób na to, by dodać życia Twojej biblioteczce. Nie musisz trzymać się schematów - pamiętaj, że biorąc książkę z półki, nie trzeba odkładać jej w to samo miejsce. Dzięki temu, z czasem nabierze ona nowego kształtu!

Stylowa biblioteczka w Twoim salonie: wyeksponuj ulubione dekoracje

Zastanów się, jakie elementy na półce z książkami chcesz wyróżnić. Mogą to być wyjątkowe dla Ciebie lektury lub inne ważne przedmioty, na które możesz pozostawić wolną przestrzeń. Świetnym pomysłem będzie ustawienie tam świeczek, cennych pamiątek z podróży, ceramiki, szkatułek, niewielkich dzieł sztuki czy ramki ze zdjęciem. Pobaw się także teksturą: sięgnij po elementy z różnych materiałów i tworzyw, np. z drewna, kamienia, połyskującego metalu, itp. Przedmioty, które chcesz wyeksponować powinny mieć wokół nieco więcej wolnej przestrzeni. Warto zaplanować to przed ułożeniem wszystkich elementów na półce.

CZYTAJ TEŻ: Stylowe koce i pledy do salonu

Domowa biblioteczka: w minimalistycznych wnętrzach zadbaj o harmonię i porządek

Jeśli nie jesteś fanem „artystycznego nieładu”, a w Twojej wnętrzach dominuje surowy, minimalistyczny styl, to taka również powinna być biblioteczka. Postaw na jednorodną kolorystykę, która nie zaburzy estetyki Twojej przestrzeni. W tym wypadku do dekoracji możesz podejść bardziej oszczędnie, wybierając elementy, które delikatnie uwypuklą jej styl, np. wazony o różnych rozmiarach w neutralnych kolorach. 

Wnętrza jesień 2023: stylowa domowa biblioteczka
Fot. ImageFlow/Adobe Stock

Jesteście gotowi na stworzenie własnej stylowej biblioteczki?  

Wnętrza jesień 2023: stylowa domowa biblioteczka
Fot. slavun/Adobe Stock

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.