Który z nich przypadnie Ci do gustu?

Marta Roszewska 21 lutego 2018 15:30

Powiedzmy sobie szczerze: nie ma nic lepszego niż zmiana wystroju mieszkania, odświeżenie swojej szafy czy poszukiwanie perełek sztuki współczesnej. Shutterstock to nasz ulubiony przewodnik po trendach w designie. To kopalnia inspiracji, która trafnie przewiduje nadchodzące trendy na podstawie wyszukiwań internautów. Ze styczniowego raportu dowiadujemy się jak najpopularniejsze wyszukiwania będą definiować estetykę wzornictwa w nadchodzącym roku. Oto 7 najciekawszych trenów w designie 2018! 

1/6
Trendy w designie 2018
Copyright @AdobeStock
1/6

TRENDY 2018: MINIMALIZM

Minimalizm ewoluuje ze skromnych korzeni do nowoczesnych, geometrycznych form.

2/6
Trendy w designie 2018
Copyright @AdobeStock
2/6

TRENDY 2018: GALAKTYKA

Świat kreatywny odnotowuje wzrost zainteresowania kosmosem. Podniosła się liczba wyszukiwań informacji o energii słonecznej, zjawiskach astronomicznych oraz sci-fi.

3/6
Trendy w designie 2018
Copyright @AdobeStock
3/6

TRENDY 2018: STAROŻYTNE WZORY

Powszechnie kochane geometryczne wzory w tym roku będą miały swój czas świetności. Warto mieć oko na mandalę lub arabeskę w designie.

4/6
Trendy w designie 2018
Copyright @AdobeStock
4/6

TRENDY 2018: FEMINIZM

Walka o prawa kobiet zaciekle trwa na całym świecie. Odbija się to również we wzornictwie, w którym pojawiają się motywy z kobietami w roli super bohaterek.

5/6
Trendy w designie 2018
Copyright @AdobeStock
5/6

TRENDY 2018: KAKTUSY

Od tapet z printami po rekwizyty - popularność kaktusa w internecie wzrosła o ok. 260 %. Warto rozglądać się za tym motywem w modzie, a także dekoracjach wnętrzarskich.

6/6
Trendy w designie 2018
Copyright @AdobeStock
6/6

TRENDY 2018: ŁAMANE KOLORY

To trend, który spodoba się buntownikom. Subtelne kolory uzupełnione będą jasnymi odcieniemi lub soczystymi zestawami kolorów.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.