Jak mieszka właścicielka La Manii?

Katarzyna Piątkowska 17 lutego 2018 17:15

Joanna Przetakiewicz o swoim apartamencie w Londynie mówi, że jest eklektyczny - z jednej strony klasyczny, typowo angielski, z drugiej strony bardzo nowoczesny. I że w 100 procentach odzwierciedla jej osobowość i charakter miasta, w którym się znajduje.

Apartament znajduje się w prestiżowej dzielnicy Belgravia. Mieszka tu między innymi Roman Abramowicz. Dzielnica ta przyciąga zabytkowymi kamienicami, spokojem i kwiatami przed każdym wejściem. Poza tym jest stąd wszędzie blisko. To właśnie tutaj Joanna Przetakiewicz znalazła swoje miejsce na ziemi. „Uwielbiam stare kamienice. Są najpiękniejsze do mieszkania, choć trudne choćby z powodu braku garaży i innych udogodnień, które mają nowe budynki. Ale one nie mają duszy”. 

1/5
Dom Joanny Przetakiewicz
Copyright @Piotr Stokłosa
1/5

Na honorowym miejscu w salonie wisi obraz Toma Wesselmanna przedstawiający czerwone usta z papierosem. Pochodzi z serii, która powstawała od 1965 roku i na której wzorowane jest najsłynniejsze muzyczne logo świata zespołu The Rolling Stones.

2/5
Dom Joanny Przetakiewicz
Copyright @Piotr Stokłosa
2/5

Każdy, kto wchodzi do tej łazienki, jest zaskoczony kolorem ścian, które obite są tkaninami w odcieniu chińskiej czerwieni. Na szklanej komodzie rozszalały się szklane buteleczki z ukochanymi zapachami Joanny, świeczniki Baccart i kryształowe kieliszki, w których przechowuje kosmetyki.

3/5
Dom Joanny Przetakiewicz
Copyright @Piotr Stokłosa
3/5

W jadalni króluje złota rzeźba, którą znajomi nazywają ziarno kawy. Joanna wypatrzyła ją na targach sztuki w Bazylei. Znajduje się tu także lampa zaprojektowana przez niemieckiego designera, Ingo Maurera. „Mam do niej specjalny panel, na którym mogę wybrać kolor światła spośród tysięcy odcieni. To jest niekończąca się zabawa”, mówi Przetakiewicz.

4/5
Dom Joanny Przetakiewicz
Copyright @Piotr Stokłosa
4/5

Dzięki obiciu ścian i drzwi szafy miękkimi tkaninami właścicielka osiągnęła efekt niesamowitej przytulności. Mówi, że w sypialni czuje się trochę jak w szkatułce z biżuterią, oświetloną lampą z... Ikei, zawieszoną tu pierwotnie na chwilę.

5/5
Copyright @
5/5

Joanna Przetakiewicz uwielbia pięknie serwować posiłki. A ponieważ uważa, że najważniejsze jest śniadanie, często zaprasza gości właśnie rano.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.