Ślub w czasach koronawirusa
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Wymarzony ślub w czasach koronawirusa? To możliwe!

Zobacz, jak zakochani na całym świecie mówią sobie „tak”…

Barbara Łubko 20 kwietnia 2020 15:30
Ślub w czasach koronawirusa
Fot. Adobe.Stock.com

Pandemia koronawirusa wybuchła na świecie dokładnie w czasie, kiedy wiele par miało zaplanowane ślubne ceremonie i wesela. Z racji na obostrzenia dotyczące spotykania się, tysiące narzeczonych zmuszonych było do odłożenia uroczystości. Niektórzy jednak postanowili nie zmieniać ślubnych planów, a uroczystość dostosować do warunków, które panują w okresie zagrożenia koronawirusem.

Ślub bez wesela w dobie koronawirusa

W wielu krajach obowiązujące wytyczne dyktują, że w ceremonii zaślubin może uczestniczyć jedynie para młoda, dwóch świadków i osoba celebrująca. W Polsce podczas ceremonii wszystkie te osoby muszą mieć na sobie maseczki ochronne. Oczywiście o weselu młode pary mogą tylko pomarzyć! Ale czemu rezygnować z sukni ślubnej i obecności najbliższych? Zawsze przecież można połączyć się z rodziną i przyjaciółmi na Skypie!

Jak zorganizować ślub w obliczu koronawirusa?

Wiele par, które zdecydowały się na wzięcie teraz ślubu, bo z różnych powodów nie mogło przełożyć ceremonii, postanowiło, że mimo wszystko ten dzień będzie wyjątkowy i piękny. Na jakie pomysły wpadły młode pary? 

Ślub przyjaciół Moniki i Zbigniewa Zamachowskich

Jeden z nietypowych ślubów, który został zawarty w tym trudnym czasie uwieczniła na swoim profilu na Instagramie Monika Zamachowska. Dziennikarka i jej mąż aktor Zbigniew Zamachowski byli świadkami na ślubie przyjaciół. Ceremonia była skromna, podobnie jak „wesele”, ale młodzi na pewno szczęśliwi!


Znajomi Zamachowskich zadbali nawet o dekoracje na swój ślub! Wykazali się pomysłowością i… przygotowali je z papieru toaletowego. „Co to jest? To są dekoracje na jutrzejszy ślub naszych krakowskich przyjaciół zrobione przez pannę młodą z kartonu i papieru toaletowego”, czytamy w opisie do zdjęcia, które Monika opublikowała na swoim profilu na Instagramie.

Sezon ślubny 2020 - ślub w czasie pandemii koronowirusa

Ta para z USA ślub wzięła w swoim ogródku tylko w gronie świadków i pastora, a goście dołączyli do świeżo upieczonego małżeństwa poprzez telekonferencję!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

How to Stay Sane during COVID-19, Tip #2: Keep Calm and Carry On...with Your Nuptials⁠⠀ ⁠⠀ Last Thursday, one of our fabulous Wake County property managers, Lesley Wilson, got married amid COVID-19 and all the social distancing restrictions. Joined by her parents, her now-husband Brian's parents, and their pastor, the two tied the knot in their backyard. The rest of the family joined in through Zoom. ⁠⠀ ⁠⠀ •⁠⠀ •⁠⠀ •⁠⠀ •⁠⠀ •⁠⠀ #acornandoak #propertymanager #zoomwedding #coronawedding #coronabride #loveisnotcancelled #backyardwedding #carolinabride #tietheknot #facemaskhomemade #smallwedding #socialdistancing #stayhome #thenewnormal #wellgetthroughthis #allinthistogether #realwedding #weddingforward

Post udostępniony przez Acorn+Oak Property Management (@acorn_oak_pm)

Ta para z Nowego Jorku postawiła na ślub z prawdziwego zdarzenia! Panna młoda i pan młody zaprezentowali eleganckie ślubne kreacje, był nawet bukiet i auto, którym młodzi przyjechali do ślubu. Jedynie goście dołączyli poprzez program do spotkań online Zoom.

Narzeczeni Brytyjczyk Max i Australijka Greta zawodowo są lekarzami. Mieli teraz brać ślub, ale zamiast przeżywać najwspanialsze chwile w swoim życiu, postanowili pomagać chorym!
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Today we should of been getting married, but instead ...

Post udostępniony przez Max&Greta | Travellers ER Docs (@thegreatmedscape)

Ich poświęcenie zostało docenione przez przyjaciół i współpracowników ze szpitala, którzy w dniu, w którym miał odbywać się ślub Maxa i Grety, przygotowali dla nich wyjątkowe stylizacje ślubne, zrobione z papieru toaletowego i worków na śmieci! I choć nie była to suknia ślubna od Very Wang i garnitur od Toma Forda, Greta i Max mieli mnóstwo frajdy.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.