Ślub w czasach koronawirusa
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Wymarzony ślub w czasach koronawirusa? To możliwe!

Zobacz, jak zakochani na całym świecie mówią sobie „tak”…

Barbara Łubko 20 kwietnia 2020 15:30
Ślub w czasach koronawirusa
Fot. Adobe.Stock.com

Pandemia koronawirusa wybuchła na świecie dokładnie w czasie, kiedy wiele par miało zaplanowane ślubne ceremonie i wesela. Z racji na obostrzenia dotyczące spotykania się, tysiące narzeczonych zmuszonych było do odłożenia uroczystości. Niektórzy jednak postanowili nie zmieniać ślubnych planów, a uroczystość dostosować do warunków, które panują w okresie zagrożenia koronawirusem.

Ślub bez wesela w dobie koronawirusa

W wielu krajach obowiązujące wytyczne dyktują, że w ceremonii zaślubin może uczestniczyć jedynie para młoda, dwóch świadków i osoba celebrująca. W Polsce podczas ceremonii wszystkie te osoby muszą mieć na sobie maseczki ochronne. Oczywiście o weselu młode pary mogą tylko pomarzyć! Ale czemu rezygnować z sukni ślubnej i obecności najbliższych? Zawsze przecież można połączyć się z rodziną i przyjaciółmi na Skypie!

Jak zorganizować ślub w obliczu koronawirusa?

Wiele par, które zdecydowały się na wzięcie teraz ślubu, bo z różnych powodów nie mogło przełożyć ceremonii, postanowiło, że mimo wszystko ten dzień będzie wyjątkowy i piękny. Na jakie pomysły wpadły młode pary? 

Ślub przyjaciół Moniki i Zbigniewa Zamachowskich

Jeden z nietypowych ślubów, który został zawarty w tym trudnym czasie uwieczniła na swoim profilu na Instagramie Monika Zamachowska. Dziennikarka i jej mąż aktor Zbigniew Zamachowski byli świadkami na ślubie przyjaciół. Ceremonia była skromna, podobnie jak „wesele”, ale młodzi na pewno szczęśliwi!


Znajomi Zamachowskich zadbali nawet o dekoracje na swój ślub! Wykazali się pomysłowością i… przygotowali je z papieru toaletowego. „Co to jest? To są dekoracje na jutrzejszy ślub naszych krakowskich przyjaciół zrobione przez pannę młodą z kartonu i papieru toaletowego”, czytamy w opisie do zdjęcia, które Monika opublikowała na swoim profilu na Instagramie.

Sezon ślubny 2020 - ślub w czasie pandemii koronowirusa

Ta para z USA ślub wzięła w swoim ogródku tylko w gronie świadków i pastora, a goście dołączyli do świeżo upieczonego małżeństwa poprzez telekonferencję!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

How to Stay Sane during COVID-19, Tip #2: Keep Calm and Carry On...with Your Nuptials⁠⠀ ⁠⠀ Last Thursday, one of our fabulous Wake County property managers, Lesley Wilson, got married amid COVID-19 and all the social distancing restrictions. Joined by her parents, her now-husband Brian's parents, and their pastor, the two tied the knot in their backyard. The rest of the family joined in through Zoom. ⁠⠀ ⁠⠀ •⁠⠀ •⁠⠀ •⁠⠀ •⁠⠀ •⁠⠀ #acornandoak #propertymanager #zoomwedding #coronawedding #coronabride #loveisnotcancelled #backyardwedding #carolinabride #tietheknot #facemaskhomemade #smallwedding #socialdistancing #stayhome #thenewnormal #wellgetthroughthis #allinthistogether #realwedding #weddingforward

Post udostępniony przez Acorn+Oak Property Management (@acorn_oak_pm)

Ta para z Nowego Jorku postawiła na ślub z prawdziwego zdarzenia! Panna młoda i pan młody zaprezentowali eleganckie ślubne kreacje, był nawet bukiet i auto, którym młodzi przyjechali do ślubu. Jedynie goście dołączyli poprzez program do spotkań online Zoom.

Narzeczeni Brytyjczyk Max i Australijka Greta zawodowo są lekarzami. Mieli teraz brać ślub, ale zamiast przeżywać najwspanialsze chwile w swoim życiu, postanowili pomagać chorym!
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Today we should of been getting married, but instead ...

Post udostępniony przez Max&Greta | Travellers ER Docs (@thegreatmedscape)

Ich poświęcenie zostało docenione przez przyjaciół i współpracowników ze szpitala, którzy w dniu, w którym miał odbywać się ślub Maxa i Grety, przygotowali dla nich wyjątkowe stylizacje ślubne, zrobione z papieru toaletowego i worków na śmieci! I choć nie była to suknia ślubna od Very Wang i garnitur od Toma Forda, Greta i Max mieli mnóstwo frajdy.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.