Samsung
Fot. Samsung
VIVA! SHOPPING

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: zaprojektowany, by zapewniać spektakularne wrażenia!

Fotograf Rankin i raperka Stefflon Don łączą siły z marką!

Aleksandra Frankowska 15 stycznia 2021 09:17
Samsung
Fot. Samsung

Początek roku to idealny moment na nowości na rynku technologicznym. Tym tropem poszedł właśnie Samsung, który zaprezentował najnowszy model Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Smartfon oferuje najlepszą wydajność ze wszystkich modeli Galaxy, a do kampanii promującej telefon dołączyli fotograf Rankin i raperka Stefflon Don, którzy wykonali ikoniczną sesję właśnie tym modelem.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

To flagowe urządzenie, które przesuwa kolejne granice tego, co można zrobić korzystając ze smartfonu. Model Galaxy S21 Ultra 5G zapewnia jeszcze lepsze wrażenia z użytkowania, dzięki zaawansowanemu, profesjonalnemu systemowi aparatów i najjaśniejszemu, najbardziej inteligentnemu wyświetlaczowi. Dodatkowo, dzięki wprowadzeniu po raz pierwszy do serii Galaxy S możliwości korzystania z popularnego rysika S Pen urządzenie to wynosi produktywność i kreatywność na jeszcze wyższy poziom.

Samsung
Fot. Samsung

Model Galaxy S21 Ultra 5G otwiera najnowszy rozdział w dziesięcioletniej historii urządzeń serii Galaxy S, które dostarczają pionierskich i innowacyjnych rozwiązań. Został on stworzony dla użytkowników, którzy oczekują rozwiązań technologicznych na najwyższym poziomie.

Innowacje zamknięte w designerskiej formie, która przyciąga wzrok

Serię Galaxy S21 5G charakteryzuje nowy, odważny styl, który odróżnia ją od innych smartfonów. Wprowadzono w niej całkowicie nową obudowę aparatu, która płynnie wtapia się w metalową ramkę urządzenia, nadając mu elegancki, oryginalny wygląd. Galaxy S21 Ultra 5G jest dostępny w kolorach Czarnym oraz Srebrnym w wyszukanym, matowym wykończeniu.

Samsung
Fot. Samsung

Galaxy S21 Ultra 5G to największy model serii Galaxy S21 5G. Został wyposażony w 6,8-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X, który jest najbardziej inteligentnym wyświetlaczem spośród dotychczas oferowanych przez Samsung. Po raz pierwszy w jednym urządzeniu połączono dwa rozwiązania – wyświetlacz Quad HD+ i częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Aby zapewnić najlepszą jakość obrazu przy optymalizacji zużycia energii oraz możliwość wydłużenia żywotności baterii, częstotliwość odświeżania ekranu dostosowuje się do wyświetlanych treści w zakresie od 10 Hz do 120 Hz. W porównaniu z modelem Galaxy S20, nowy smartfon Galaxy S21 Ultra 5G oferuje o 25% jaśniejszy obraz o maksymalnej jasności 1500 nitów, co sprawia, że jego ekran jest najjaśniejszy spośród dotychczasowych modeli Galaxy. Dzięki ulepszonemu o 50% współczynnikowi kontrastu zapewnia krystalicznie czyste, wciągające obrazy, nawet gdy korzystamy z niego w pełnym, dziennym świetle. Ponadto, podobnie jak w modelach Galaxy S21 5G i Galaxy S21+ 5G, wyświetlacz Galaxy S21 Ultra 5G dba o wzrok użytkowników automatycznie dostosowując filtr niebieskiego światła w zależności od pory dnia, oglądanych treści i pory dnia.

Samsung
Fot. Samsung

Większe możliwości, najlepszy w swojej klasie aparat

Galaxy S21 Ultra 5G oferuje najbardziej zaawansowany spośród urządzeń Galaxy system profesjonalnych aparatów, które pozwalają uchwycić zapierające dech zdjęcia w jakości studyjnej w różnych warunkach oświetleniowych. Fotografowanie i edycję zdjęć ułatwia zestaw narzędzi, wzbogaconych o funkcje opierające się na sztucznej inteligencji, które podnoszą jakość każdego ujęcia.

Model został wyposażony w poczwórny tylny aparat (ultraszerokokątny, szerokokątny i dwa teleobiektywy), który zawiera nowy pro sensor 108 MP, umożliwiający uchwycenie 12-bitowych zdjęć w jakości HDR z 64-krotnie bogatszym kolorem i ponad trzykrotnie szerszym zakresem dynamiki. Po raz pierwszy, korzystając ze smartfonu Galaxy, można wykonywać ujęcia w 4K przy 60 kl./s wszystkimi obiektywami, w tym czterema obiektywami przednimi i tylnymi, dzięki czemu można także dokonać zmiany perspektywy, nie zmieniając jakości zdjęcia. Ponadto, dzięki możliwości zapisu obrazu w 12-bitowym pliku RAW, użytkownikom nie umknie żaden szczegół podczas edycji zdjęć.

Inteligentne, superszybkie połączenia między urządzeniami

Galaxy S21 Ultra 5G kontynuuje tradycję Samsung w zakresie dostarczania pionierskich technologii, takich jak Ultra-wideband (UWB), ale tworzy także nowe możliwości w zakresie łączności, które zmienią sposób interakcji między urządzeniami.

Lokalna dostępność

Od 29 stycznia 2021 roku model Galaxy S21 Ultra 5G będzie szeroko dostępny w sprzedaży w dwóch kolorach z luksusowym matowym wykończeniem:

Srebrnym: model 128 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB, model 256 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB lub model 512 GB z pamięcią RAM o pojemności 16 GB

Czarnym: model 128 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB, model 256 GB z pamięcią RAM o pojemności 12 GB lub model 512 GB z pamięcią RAM o pojemności 16 GB

Więcej informacji na temat modelu Galaxy S21 Ultra 5G a także oferty przedsprzedażowej można uzyskać na stronach: https://news.samsung.com/pl/, http://www.samsung.com/pl/smartphones/galaxy-s21-ultra-5g/oraz przedsprzedaz.samsung.pl

Samsung
Fot. Samsung

Współpraca z Rankin i Stefflon Don

W ramach projektu Samsung i Rankin nawiązali współpracę z brytyjską raperką, piosenkarką i autorką tekstów Stefflon Don. Efektem tej współpracy jest sesja zdjęciowa będącą hołdem oddanym pionierkom lat 80. – kobietom, które zainspirowały muzyków takich jak Stefflon Don, zmieniły kulturę i przetarły szlaki kolejnym pokoleniom wizjonerów.

Samsung
Fot. Samsung

Łącząc ducha lat 80. z energią dzisiejszych mediów społecznościowych, Rankin i Stefflon Don w zabawny sposób przedstawili swoją interpretację tego okresu za pomocą zdjęć, nagrań wideo i treści przeznaczonych na Instagram i TikTok. Kolory, styl i estetyka sesji – wszystko to zostało uchwycone z pomocą doskonałych obiektywów smartfonu Samsung Galaxy S21 Ultra. 

Samsung
Fot. Samsung

Smartfon Galaxy S21 Ultra 5G dysponuje niezwykłymi fotograficznymi możliwościami, co pozwoliło Rankinowi i Stefflon Don osiągnięcie nowego poziomu kreatywności i ekspresji, którymi mogą podzielić się z szerszą publicznością w mediach społecznościowych. Specyfika mediów społecznościowych inspiruje do kreowania nowej formy sztuki – całe pokolenie ich użytkowników pragnie tworzyć treści, oglądać je i wchodzić z nimi w interakcje na swoich urządzeniach mobilnych. W ramach wspólnego projektu Ranking podążył za tym trendem, skorzystał bowiem z potężnego urządzenia Galaxy, by stworzyć prawdziwie transformatywne treści.

Samsung
Fot. Samsung

Samsung
Fot. Samsung

Samsung
Fot. Samsung

Samsung
Fot. Samsung

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.