samsung-galaxy-watch-challenge
Fot. Content Studio
VIVA! Tylko u nas

Głęboko odetchnij, wypij szklankę wody, idź na spacer. Ciąg dalszy Galaxy Watch Challenge

Poranne medytacje, odpowiednie nawadnianie i dzienna dawka ruchu, czyli jak dbają o nas urządzenia Samsung

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 12 października 2022 13:59
samsung-galaxy-watch-challenge
Fot. Content Studio

Marysię już znacie. Przedstawiłyśmy ją wam w poprzednim odcinku naszego wyzwania. Praca jako specjalistka ds. social media to jej pasja, ale bardzo ważny jest dla niej work-life balance. Niestety gdy prowadzi jednocześnie kilka lub kilkanaście projektów, a większość z nich jest „asap”, zdarza jej się zapomnieć o tym, że jej organizm i mózg potrzebują przerwy. Wtedy do akcji wkracza trio od Samsunga: Galaxy Watch5, smartfon Galaxy Z Flip4 i słuchawki Galaxy Buds2 Pro. Są one systemem naczyń połączonych, świetnie się uzupełniają i napędzają. Ich sprzymierzone siły mają jeden cel: ułatwianie nam życia.

Marysia przetestowała, jak wywiązują się z tego zadania. Wszystkie trzy urządzenia towarzyszyły jej w codziennych czynnościach. Czy rzeczywiście mobilizują do prowadzenia zdrowszego trybu życia, pomagają redukować stres i zachować higienę psychiczną? Sprawdzamy.

Każdy dzień Marysia zaczyna od... pobudki. Inteligentny budzik pilnuje, aby nigdy nie zaspała. Smartwatch po prostu informuje smartfon Galaxy Z Flip4, w którym momencie powinien ją obudzić. Ten system zaczął działać po kilku przespanych nocach, gdy zegarek już się „nauczył” Marysi. Urządzenie monitoruje też jej sen i wskazuje jej, o której powinna się kłaść, żeby rano była w pełni sił witalnych.

Po przebudzeniu przychodzi czas na medytację i proste ćwiczenia oddechowe. Pomagają one Marysi uspokoić myśli, rozładować napięcie i z czystą głową wejść w nowy dzień. Wystarczy, że założy na rękę Galaxy Watch5 i uruchomi aplikację Samsung Health, a wszystkie potrzebne pomiary i analizy ma... pod ręką. Za pomocą zegarka Marysia może regularnie mierzyć puls, ciśnienie, poziom stresu, a nawet wykonać badanie EKG.

samsung-galaxy-watch-challenge
Fot. Content Studio

Wszyscy wiemy, jak bardzo istotne jest zdrowe odżywianie oraz regularne nawadnianie organizmu. Wie o tym też Galaxy Watch5. Dlatego gdy Marysia idzie rano do kuchni, aby przygotować śniadanie, sprzęt przypomina jej o wypiciu szklanki wody. Na smartwatchu może też zapisywać zjedzone posiłki i sprawdzać, ile miały kalorii. Jeśli jesteśmy już przy byciu fit, to warto zaznaczyć, że Galaxy Watch5 pozwala też na dokonywanie analizy składu ciała.

Jak na profesjonalnego trenera osobistego przystało, smartwatch sporządza Marysi plany treningowe idealnie dopasowane do jej potrzeb. Może jej zapisać w kalendarzu, dzięki temu ma gwarancję, że będzie ćwiczyć w odpowiednich momentach i w odpowiedni sposób. W aplikacji Samsung Health Monitor zapisują się jej wszystkie wyniki i pomiary. To dla Marysi bardzo ważne, bo liczba przebytych kroków czy spalonych kalorii działają na nią mobilizująco i motywują do dalszych treningów.

samsung-galaxy-watch-challenge
Fot. Content Studio

Dzięki bezprzewodowym słuchawkom Galaxy Buds2 Pro, te wszystkie czynności Marysia może wykonywać przy akompaniamencie ulubionej muzyki w świetnej jakości, a także prowadzić rozmowy telefoniczne właściwie bez użycia rąk. Słuchawki są ergonomiczne, lekkie i świetnie dopasowują się do ucha, więc Marysia czasami zapomina o ich istnieniu. Jeśli się przypadkiem zgubią, apka SmartThings Find błyskawicznie je namierzy. Co ciekawe, dzięki wbudowanemu żyroskopowi pomagają Marysi w utrzymywaniu dobrej postawy ciała - potrafią zasygnalizować, gdy np. za bardzo się garbi i za długo „wisi” nad smartfonem!

Modny Tata, również biorący udział w Galaxy Watch Challenge, uwielbia biegać do muzyki, więc słuchawki Galaxy Buds2 Pro są jego wiernymi towarzyszkami, a dzięki smartwatchowi Galaxy Watch5 monitoruje swoje treningi i dzieli się swoimi osiągnięciami ze znajomymi.

Żadna z tych funkcjonalności nie byłaby możliwa bez składanego smartfona Galaxy Z Flip4. Jest on niejako bazą, z której płyną „rozkazy” dla pozostałych dwóch urządzeń. Dzięki swojemu kompaktowemu rozmiarowi, z łatwością mieści się w kieszeni podczas ćwiczeń, a zaawansowany zewnętrzny ekran pozwala na wykonywanie połączeń czy odpowiadanie na wiadomości bez konieczności rozkładania smartfonu. Jeśli Marysia chce nagrać wideo lub zrobić sobie selfie podczas treningu, zrobi to bez konieczności użycia rąk i pod dowolnym kątem, dzięki zoptymalizowanemu trybowi Flex.

samsung-galaxy-watch-challenge
Fot. Content Studio

Chcecie się dowiedzieć, jak urządzenia Samsunga pomagają Marysi w pracy? Stay tuned!

Materiał powstał z udziałem marki Samsung

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…