party, przyjęcie, impreza
Fot. Adobe Stock
STYL ŻYCIA

Jak szybko dojść do formy po sylwestrowej imprezie?

Przedstawiamy 7 sprawdzonych sposobów na kaca!

Gabriela Łaskowska 1 stycznia 2023 10:27
party, przyjęcie, impreza
Fot. Adobe Stock

Poranki po imprezach najczęściej nie należą do najprzyjemniejszych. Jesteśmy niewyspani, głowa nam pęka, a twarz wygląda mało atrakcyjnie. Jak w łatwy sposób pozbyć się kaca i postawić się na nogi? Przedstawiamy 7 kroków, które pomogą Wam doprowadzić się do porządku! Wypróbujcie je i zapomnijcie o skutkach imprezowego szaleństwa!

1. Przede wszystkim… woda!

Po wypiciu większej ilości alkoholu, nasz organizm jest odwodniony. W takiej sytuacji zaczyna on pobierać wodę z naszego mózgu! Właśnie dlatego bardzo często następnego dnia rano odczuwamy silny ból głowy. Dodatkowo, picie dużej ilości wody pomoże Ci szybciej pozbyć się toksyn razem z moczem. Nie chodzi jednak i picie czegokolwiek. W tym wypadku wypicie np. kawy może zrobić więcej szkody. Połączenie kofeiny z alkoholem może doprowadzić do problemów z krążeniem.

2. Sok z marchewki i selera

Oba te warzywa działają oczyszczająco na nasz organizm. Seler pomaga pozbyć się toksyn, a marchewka uzupełni braki witamin. Dla zwiększenia efektu możesz do napoju dodać pietruszkę. Działa ona oczyszczająco i odtruwająco.

3. Zielona herbata

Nie dość, że działa uspokajająco, to do tego zawiera witaminę C. Pomaga również zmniejszyć ból głowy. Nie tylko picie herbaty działa na nas korzystnie po imprezie. Poleca się również robić okłady z zielonej herbaty na oczy. 

4. Ogórek

Włóż plasterki ogórka do lodówki lub zamrażarki na kilka minut. Następnie ułóż je na powiekach. Zniweluje to opuchliznę i ból oczu. Pozostałego ogórka możesz zjeść. Warzywo to zawiera dużo wody i antyoksydantów, które pomogą Ci dojść do siebie. 

5. Prysznic

To chyba najbanalniejszy sposób na regenerację po imprezie. I jednocześnie najbardziej skuteczny. Odświeżenie się, to rzecz, którą powinno się zrobić od razu po wstaniu po większej imprezie. Co zrobić, by  zwiększyć efektywność tego działania? Polewaj ciało na zmianę ciepłą i zimną wodą. 

6. Śniadanie

Zjedzenie czegoś na pewno Ci pomoże. Zrezygnuj jednak z tłustych potraw. Zamiast nich postaw na świeże owoce lub owsiankę.

7. Świeże powietrze

Gdy już wykonasz wcześniejsze czynności, zaczerpnij świeżego powietrza. Otwórz okna i przewietrz mieszkanie i koniecznie wybierz się na krótki spacer. 

uroda, maseczka na twarz
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.