party, przyjęcie, impreza
Fot. Adobe Stock
STYL ŻYCIA

Jak szybko dojść do formy po sylwestrowej imprezie?

Przedstawiamy 7 sprawdzonych sposobów na kaca!

Gabriela Łaskowska 1 stycznia 2021 12:30
party, przyjęcie, impreza
Fot. Adobe Stock

Poranki po imprezach (nawet w pandemii, tych w małym gronie!) najczęściej nie należą do najprzyjemniejszych. Jesteśmy niewyspani, głowa nam pęka, a twarz wygląda mało atrakcyjnie. Jak w łatwy sposób pozbyć się kaca i postawić się na nogi? Przedstawiamy 7 kroków, które pomogą Wam doprowadzić się do porządku! Wypróbujcie je i zapomnijcie o skutkach imprezowego szaleństwa!

1. Przede wszystkim… woda!

Po wypiciu większej ilości alkoholu, nasz organizm jest odwodniony. W takiej sytuacji zaczyna on pobierać wodę z naszego mózgu! Właśnie dlatego bardzo często następnego dnia rano odczuwamy silny ból głowy. Dodatkowo, picie dużej ilości wody pomoże Ci szybciej pozbyć się toksyn razem z moczem. Nie chodzi jednak i picie czegokolwiek. W tym wypadku wypicie np. kawy może zrobić więcej szkody. Połączenie kofeiny z alkoholem może doprowadzić do problemów z krążeniem.

2. Sok z marchewki i selera

Oba te warzywa działają oczyszczająco na nasz organizm. Seler pomaga pozbyć się toksyn, a marchewka uzupełni braki witamin. Dla zwiększenia efektu możesz do napoju dodać pietruszkę. Działa ona oczyszczająco i odtruwająco.

3. Zielona herbata

Nie dość, że działa uspokajająco, to do tego zawiera witaminę C. Pomaga również zmniejszyć ból głowy. Nie tylko picie herbaty działa na nas korzystnie po imprezie. Poleca się również robić okłady z zielonej herbaty na oczy. 

4. Ogórek

Włóż plasterki ogórka do lodówki lub zamrażarki na kilka minut. Następnie ułóż je na powiekach. Zniweluje to opuchliznę i ból oczu. Pozostałego ogórka możesz zjeść. Warzywo to zawiera dużo wody i antyoksydantów, które pomogą Ci dojść do siebie. 

5. Prysznic

To chyba najbanalniejszy sposób na regenerację po imprezie. I jednocześnie najbardziej skuteczny. Odświeżenie się, to rzecz, którą powinno się zrobić od razu po wstaniu po większej imprezie. Co zrobić, by  zwiększyć efektywność tego działania? Polewaj ciało na zmianę ciepłą i zimną wodą. 

6. Śniadanie

Zjedzenie czegoś na pewno Ci pomoże. Zrezygnuj jednak z tłustych potraw. Zamiast nich postaw na świeże owoce lub owsiankę.

7. Świeże powietrze

Gdy już wykonasz wcześniejsze czynności, zaczerpnij świeżego powietrza. Otwórz okna i przewietrz mieszkanie i koniecznie wybierz się na krótki spacer.  

Woda z aloesem
Fot. Fotolia

uroda, maseczka na twarz
Fot. Adobe Stock

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.