stylizacje i makijaze w filmie Cruella z emma stone kostiumy
Fot. mat. prasowe Disney
o tym się mówi

Oto niesamowite kreacje i makijaże z filmu „Cruella”!

Który z looków jest najlepszy? Kto je stworzył?

Redakcja VIVA! 2 czerwca 2021 16:30
stylizacje i makijaze w filmie Cruella z emma stone kostiumy
Fot. mat. prasowe Disney

Kinowa premiera długo oczekiwanego filmu „Cruella” z Emmą Stone i Emmą Thompson w rolach głównych wzbudziła zachwyt publiczności! Film, który opowiada historię buntowniczych początków jednej z najokrutniejszych (oczywiście fikcyjnych!) kobiecych postaci, czyli legendarnej Cruelli de Mon, stał się sensacją. Z wypiekami na twarzy śledzimy losy pojedynku pomiędzy uznaną projektantką Baronową (w tej roli Emma Thompson) a obrazoburczą nowicjuszką Cruellą (Emma Stone). Doskonały scenariusz to jednak nie wszystko. W filmie na uwagę zasługują kreacje i makijaże oraz charakteryzacja, które tworzą niepowtarzalny klimat „Cruelli”.  Kto stoi za stylizacjami i make-upem? Które z looków z filmu przejdą do historii?
 

Zobacz także: Tallulah Bankhead była pierwowzorem Cruelli De Mon. Jak wyglądało jej życie?

Makijaże w filmie „Cruella”

Charakteryzacja w „Cruelli” jest po prostu fenomenalna. Autorką fryzur i makijażu jest Nadia Stacey. Czarno-białe włosy Cruelli są na przemian kręcone, potargane i upięte na neoromantyczną modłę. Makijaż bohaterki również zmienia się od codziennego do efektownego glamour. Matowa czerwona szminka, przydymione oko, połyskująca cera to kilka charakterystycznych elementów. Cruella pojawia się nawet na motocyklu z napisem „The Future” namalowanym na oczach i czerwonymi kryształami przyklejonymi na ustach.

stylizacje i makijaze w filmie Cruella z emma stone makijaz
Fot. mat. prasowe Disney

stylizacje i makijaze w filmie Cruella z emma stone maska
Fot. mat. prasowe Disney

Makijaże Baronowej w filmie „Cruella”

Baronowa natomiast ma wypracowany look, który mocno osadzony jest w latach 50. W przypadku tej postaci, twórcy inspirowali się Elizabeth Taylor. Podczas gdy Cruella jest chaotyczna, wręcz niechlujna, makijaż i włosy Baronowej są idealne, przemyślane w każdym szczególe.

stylizacje i makijaze w filmie Cruella z emma stone thompson
Fot. mat. prasowe Disney

Stylizacje w filmie „Cruella”

Autorką strojów do filmu jest nagrodzona Oscarem projektantka kostiumów Jenny Beavan. „Cruella” to w dużej mierze film o modzie - stroje musiały więc być nie tylko ciekawe, ale też po prostu piękne! Jak się okazuje jednym z głównych odniesień dla twórców kostiumów były kolekcje Christiana Diora. Ekipa przeglądała wiele projektów Diora. Jedną z ikon stylu, która zainspirowała Beavan była też Daphne Guinness. Podczas akcji filmu Cruella cały czas zmienia swój wygląd, szuka swojej tożsamości. Łatwo dostrzec też mnóstwo odniesień do punka i rocka.

stylizacje i makijaze w filmie Cruella z emma stone czarny stroj
Fot. mat. prasowe Disney

Akcję filmu osadzono w klimacie Londynu lat 70. Dla punkowych looków Cruelli Jenny Beavan jako inspirację podaje kultową projektantkę Vivienne Westwood! Cruella - buntowniczka, która rzuca wyzwanie modowemu establishmentowi doskonale wpisuje się w twórczość Westwood. Zdecydowanie byłaby świetną ambasadorką kolekcji Vivienne!

Zobacz także: Zjawiskowa Emma Stone jako Cruella de Mon

stylizacje i makijaze w filmie Cruella z emma stone czerowna suknia
Fot. mat. prasowe Disney

stylizacje i makijaze w filmie Cruella z emma stone beret
Fot. mat. prasowe Disney

stylizacje i makijaze w filmie Cruella z emma stone look
Fot. mat. prasowe Disney

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.