T&L 2
Fot. Photo by Fotos International/Getty Images
O tym się mówi

Podróżuj nie ruszając się z domu! 5 najlepszych filmów z motywem podróżniczym!

One nie dadzą nam zapomnieć o tym, jak wspaniale jest wyjeżdżać w nieznane. Bon voyage!

Aleksandra Frankowska 12 września 2021 17:30
T&L 2
Fot. Photo by Fotos International/Getty Images

Pandemia, z którą wszyscy mierzyliśmy się przez ostatnie miesiące, uderzyła niemal w każdą dziedzinę naszego życia. Dotyknęła również turystyki. Prze długie miesiące mieliśmy do czynienia z zamkniętymi granicami, zakazami lotów, obowiązkowymi testami na COVID-19 i kodami QR sprawiającymi, że już nie podróżujemy tak często i chętnie. I choć w wakacje mogliśmy korzystać z wielu poluzowań na tym polu, to jednak wciąż w kwestii dalekich podróży nadal  tęsknimy za wolnością, którą daje poznawanie nowych zakątków świata. Nadal nie wiadomo, kiedy na dobre wróci nasza dotychczasowa normalność, dlatego nie chcąc stracić podróżniczego zapału i bakcyla, powinniśmy wciąż rozwijać naszą miłość do podróżowania. W jaki sposób? Chociażby nadrabiając zaległości filmowe i oglądając filmy ukazujące losy tych, dla których podróże były i wciąż są nieodłączną częścią życia! Przygotowaliśmy dla was listę 5 filmów, które pozwolą  podróżować bez wychodzenia z domu. Te klasyki spowodują, że znów pokochacie podróże i zatęsknicie za dalekimi podróżami w nieznane.

Zobacz też: Podróżowanie to jej pasja! Ma 91 lat i samotnie zwiedza świat!

Najlepsze filmy z motywem podróżniczym: Into the wild: Wszystko za życie

Jeśli jeszcze go nie widzieliście, powinien znaleźć się w pierwszej piątce filmów podróżniczych, które trzeba obejrzeć. Klasyka gatunku ponad wszystko, niesamowity obraz wyreżyserowany przez Seana Penna opowiada prawdziwą historię! Tak, to wszystko zdarzyło się naprawdę, stąd film urzeka jeszcze bardziej swoim przesłaniem i niesamowitymi krajobrazami. To podróż przez Amerykę Północną, w którą wybrał się główny bohater… podróż w jedną stronę. Świeżo upieczony student – wydawałoby się, że masz wszystko, a świat stoi przed nim otworem. Chłopak postanawia jednak odszukać swój własny świat, własnego siebie. Wyrusza więc w podróż na Alaskę.

Najlepsze filmy z motywem podróżniczym:  Thelma i Louise

Dwie przyjaciółki, które wybierając się na weekendowy wyjazd, zamieniają go w przygodę swojego życia. Niezwykła podróż w reżyserii Ridleya Scotta. Zupełnie przypadkowo, zwykłe dziewczyny zamieniają się w poszukiwane przez policję kryminalistki. Jaki jest ich cel? Uciekają do Meksyku! Niesamowite widoki i kapitalna gra aktorska, dzięki której nie można się nudzić!

Najlepsze filmy z motywem podróżniczym: Pożegnanie z Afryką

Chociaż film ten ma już wiele lat, wciąż wzbudza te same, niezwykłe emocje. W reżyserii Sydneya Pollacka w niesamowity sposób oddaje piękno Kenii i całego Czarnego Lądu. Aż 70% scen kręcono w Afryce. Można zobaczyć tutaj nie tylko miłość dwóch osób, ale również miłość do Czarnego Kontynentu – tak niezwykłą, szarmancką i romantyczną. Film to luźna adaptacja powieści Karen Blixen, która stanowi jej autobiografię.

Najlepsze filmy z motywem podróżniczym: Jedz, módl się, kochaj

Chcieliście kiedyś zmienić swoje życie? Tak całkowicie, uciec z miejsca gdzie jesteście, poznać coś nowego i od samego początku nauczyć się przede wszystkim… siebie? Zrobiła to Elizabeth Gilbert, która na podstawie swoich podróży napisała książkę Jedz, Módl się, Kochaj, a zekranizował ją Ryan Murphy. Trzy kraje – Włochy, Indie i Indonezja, całkowicie zmieniają jej światopogląd, a przy okazji życie. W roli głównej Julia Roberts!

Najlepsze filmy z motywem podróżniczym: Niebiańska plaża

Mówi się, że filmów z Leonardo DiCaprio nigdy dość. Tutaj, w główną rolę aktor wcielił się jeszcze w młodzieńczym wieku. Główny bohater Danny znajduje się w Tajlandii. W pewnym hostelu dowiaduje się o istnieniu mitycznego miejsca – rajskiej wyspy, do której dotrzeć mogą tylko wybrani. Za cel wyznacza sobie jej odnalezienie. Komu się to uda, ma zagwarantowane szczęście, wolność i radość. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.