Najlepsze filmy z motywem podrozniczym
Fot. Materiały prasowe
O tym się mówi

Podróżuj nie ruszając się z domu! 5 najlepszych filmów z motywem podróżniczym!

One nie dadzą nam zapomnieć o tym, jak wspaniale jest wyjeżdżać w nieznane!

Aleksandra Frankowska 25 października 2020 17:28
Najlepsze filmy z motywem podrozniczym
Fot. Materiały prasowe

Pandemia, z którą wszyscy musimy się teraz zmierzyć uderza niemal w każdą dziedzinę naszego życia. Dotyka również turystyki – zamknięte granice, zakaz lotów, obowiązkowe testy na COVID-19 i kody QR sprawiają, że nie podróżujemy, chociaż tak bardzo tęsknimy za wolnością, którą daje poznawanie nowych zakątków świata. Nie wiadomo, kiedy wróci nasza dotychczasowa normalność, dlatego zamknięci w domach, nie chcąc stracić podróżniczego zapału i bakcyla, powinniśmy wciąż rozwijać naszą miłość do podróży. W jaki sposób? Chociażby nadrabiając zaległości filmowe, pokazujące losy tych, dla których podróże były częścią życia! Zerknijcie na listę 5 filmów, które pozwolą Wam podróżować bez wychodzenia z domu!

INTO THE WILD – Wszystko za życie

Jeśli jeszcze go nie widzieliście, powinien znaleźć się w pierwszej piątce filmów podróżniczych, które trzeba obejrzeć. Klasyka gatunku ponad wszystko, niesamowity obraz wyreżyserowany przez Seana Penna opowiada prawdziwą historię! Tak, to wszystko zdarzyło się naprawdę, stąd film urzeka jeszcze bardziej swoim przesłaniem i niesamowitymi krajobrazami. To podróż przez Amerykę Północną, w którą wybrał się główny bohater… podróż w jedną stronę. Świeżo upieczony student – wydawałoby się, że masz wszystko, a świat stoi przed nim otworem. Chłopak postanawia jednak odszukać swój własny świat, własnego siebie. Wyrusza więc w podróż na Alaskę.

THELMA I LOUISE

Dwie przyjaciółki, które wybierając się na weekendowy wyjazd, zamieniają go w przygodę swojego życia. Niezwykła podróż w reżyserii Ridleya Scotta. Zupełnie przypadkowo, zwykłe dziewczyny zamieniają się w poszukiwane przez policję kryminalistki. Jaki jest ich cel? Uciekają do Meksyku! Niesamowite widoki i kapitalna gra aktorska, dzięki której nie można się nudzić!

POŻEGNANIE Z AFRYKĄ

Chociaż film ten ma już wiele lat, wciąż wzbudza te same, niezwykłe emocje. W reżyserii Sydneya Pollacka w niesamowity sposób oddaje piękno Kenii i całego Czarnego Lądu. Aż 70% scen kręcono w Afryce. Można zobaczyć tutaj nie tylko miłość dwóch osób, ale również miłość do Czarnego Kontynentu – tak niezwykłą, szarmancką i romantyczną. Film to luźna adaptacja powieści Karen Blixen, która stanowi jej autobiografię.

JEDZ, MÓDL SIĘ, KOCHAJ

Chcieliście kiedyś zmienić swoje życie? Tak całkowicie, uciec z miejsca gdzie jesteście, poznać coś nowego i od samego początku nauczyć się przede wszystkim… siebie? Zrobiła to Elizabeth Gilbert, która na podstawie swoich podróży napisała książkę Jedz, Módl się, Kochaj, a zekranizował ją Ryan Murphy. Trzy kraje – Włochy, Indie i Indonezja, całkowicie zmieniają jej światopogląd, a przy okazji życie. W roli głównej Julia Roberts!

NIEBIAŃSKA PLAŻA

Mówi się, że filmów z Leonardo DiCaprio nigdy dość. Tutaj, w główną rolę aktor wcielił się jeszcze w młodzieńczym wieku. Główny bohater Danny znajduje się w Tajlandii. W pewnym hostelu dowiaduje się o istnieniu mitycznego miejsca – rajskiej wyspy, do której dotrzeć mogą tylko wybrani. Za cel wyznacza sobie jej odnalezienie. Komu się to uda, ma zagwarantowane szczęście, wolność i radość. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.