Lady Gaga Joker
Fot. East News
O tym się mówi

Lady Gaga zagra Harley Quinn w sequelu Jokera: Folie a deux

Piosenkarka właśnie potwierdziła udziale w nowym.. musicalu Todda Phillipsa!

Marta Cieplak 8 sierpnia 2022 20:30
Lady Gaga Joker
Fot. East News

O tym, że powstanie sequel filmu Joker, mówiło się od dawna. I choć było wiadomo, że główną rolę zagra Joaquin Phoenix, a za reżyserie ponownie będzie odpowiadał Todd Philips, to przez długi czas na potwierdzono, czy Lady Gagi weźmie udział w tym projekcie, choć krążyły takie plotki. Teraz nie ma już wątpliwości – piosenkarka opublikowała na swoim profilu na Instagramie teaser dotyczący filmu Joker: Folie a deux, gdzie występuje jako druga najważniejsza postać. Znawcy komiksów DC Comics nie mają wątpliwości, że Lady Gaga wcieli się w rolę Harley Quinn.

Lady Gaga jako Harley Quinn w nowym filmie Joker: Folie a deux

Harley Quinn, czyli dr psychiatrii w Arkham Asylum Harleen Quinzel, to znana fanom komiksu o Jokerze. Postać ta ostatecznie zakochuje się w swoim pacjencie Arthurze Flecku, czyli tytułowym Jokerze. I właśnie ją zagra Lady Gaga. Gwiazda, która była m.in. nominowana do Oscara za rolę w głośnym filmie Narodziny gwiazdy, zapewne zagra ją śpiewająco. I to dosłownie! Wtajemniczeni mówią bowiem, że najnowszy film o Jokerze będzie musicalem!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

To spore zaskoczenie, szczególnie, że oryginalny Joker, który zarobił miliard dolarów, był dramatem psychologicznym. Ale jak widać Todd Philips pragnie zaskoczyć widzów po raz kolejny. Zdjęcia do filmu mają ruszyć w grudniu 2022.

Joker: Folie a deux – kiedy premiera

Sequel Jokera, czyli Joker: Folie a deux będzie miał premierę 4 października 2024 roku. A co oznacza sam podtytuł? Folie a deux, czyli paranoja indukowana, to taka, gdy osoba bliska choremu zaczyna traktować paranoiczne myśli chorego jako prawdę. Już wiadomo, że Joaquin Phoenix dostanie za rolę ponad 40 mln dolarów, co równa się czterokrotnej podwyżce w stosunku do kwoty, jaką zarobił przy pierwszym filmie o Jokerze. O zarobkach Gagi nie wiadomo na razie nic, ale można się spodziewać, że nominowana do Oscara za rolę i zdobywczyni Oscara za piosenkę może postawić producentom wysokie wymagania...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…