Festiwal Millenium Docs Against Gravity
Fot. Festiwal Millenium Docs Against Gravity
O tym się mówi!

19. Festiwal Millenium Docs Against Gravity

Co warto obejrzeć podczas tego wydarzenia?

Aleksandra Frankowska 12 maja 2022 15:27
Festiwal Millenium Docs Against Gravity
Fot. Festiwal Millenium Docs Against Gravity

Dwa lata nieobecności w wyniku pandemii sprawiły, że na Millennium Docs Against Gravity musieliśmy zaczekać. Tym większa jest też radość miłośników kina, że 19. Edycja Festiwalu odbędzie się już jutro, 13. Maja i potrwa do 22 maja włącznie. To niesamowita okazja do spotkania z twórcami, aktorami, a także do wzięcia udziału w debatach i ciekawych wydarzeniach. Premierowo w największych miastach w Polsce będzie można zobaczyć produkcje dokumentalne z całego świata.

ZOBACZ TEŻ: Uświadamiają, mają wpływ na poglądy, szokują. Filmy o ekologii, które warto obejrzeć

Jakie produkcje warto obejrzeć podczas Festiawalu Millennium Docs Against Gravity?

W obliczu wydarzeń na Ukrainie, jednym z przesłań Festiwalu jest niesienie nadziei i impulsu do działania, dlatego hasłem przewodnim jest Rethink Everything.

Warto zwrócić uwagę na filmy o kulturze i historii naszych sąsiadów z Ukrainy. Z pewnością ciekawe będą dla wszystkich takie produkcje, jak Skarby Krymu, Nieskończoność według Floriana oraz Dom z drzazg. Polecamy również Babi Jar. Konteksty, który swoją premierę miał w Cannes, skupiająca się na tragicznych wydarzeniach z Babiego Jaru z 1941 roku.

Millennium
Fot. Millennium Docs Against Gravity

Miłość, natura, kultura

Wśród szerokiego wyboru filmów, polecamy również nowe sekcje, wśród których dominują filmy z określonej tematyki. Są to między innymi Love Story, Nauka nas uratuje, Zanim dorośniesz oraz Oblicza Dalekiego Wschodu. Tak duża rozbieżność tematyczna to prawdziwy rarytas dla koneserów dobrego kina, kiedy to przez dwa lata nie mieliśmy okazji oglądać festiwalowych produkcji.  

Wśród repertuaru nie zabraknie oczywiście filmów genialnych i znanych twórców, zdobywców Oscarów i innych prestiżowych nagród filmowych. Warto zainteresować się chociażby takimi produkcjami, jak Krowa, Dom z drzazg oraz Bez Miejsca.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nie tylko "Dom Gucci": te filmy i seriale po prostu musisz znać!

Millennium
Fot. Millennium Docs Against Gravity
Konkurs Filmów Krótkometrażowych

Po raz pierwszy w tym roku zadebiutuje również Konkurs Filmów Krótkometrażowych. Filmy dokumentalne z całego świata o długości maksymalnie 45 minut, to różnorodna dawka ciekawych historii. To jednak nie koniec debiutów. Po raz pierwszy będzie miała miejsce również retrospektywa filmów Susan Sontag w Polsce.

Millennium
Fot. Millennium Docs Against Gravity

Szczegółowy program Festiwalu dla poszczególnych miast znaleźć można na stronie internetowej: https://mdag.pl/ 

TAGI #film #Millenium

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.