Cannes
Fot. Adobe Stock
PODRÓŻE

Cannes. Miasto, które zachwyca luksusem i splendorem!

Oto 5 miejsc, które musisz tu zobaczyć!

AS 3 maja 2017 15:30
Cannes
Fot. Adobe Stock

Francuska Riwiera to miejsce ociekające luksusem i elegancją. Prywatne plaże, jachty, piękne bulwary, modne restauracje i hotele w stylu Belle Epoque. Piękna dodaje temu wszystkiemu cudowna śródziemnomorska pogoda, dzięki której niemal każdy dzień, to idealna pora na wizytę w Cannes. Nic dziwnego, że to właśnie tam odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych w Europie. Pokazy filmowe i gala rozdania nagród to jednak nie wszystko. Co jeszcze warto zobaczyć podczas wizyty w Cannes? Poznaj 5 miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić.

Boulevard de la Croisette

Konkurs Mastercard
Fot. East News

Promenada Croisette to otoczone palmami centrum turystyczne Cannes. Bulwar ciągnie się wzdłuż pięknej piaszczystej plaży, która sprawia, że wszystko jest po prostu piękniejsze. Można tam znaleźć wszystko: od uroczych kawiarenek i straganów z tradycyjnymi przekąskami po pełne splendoru i luksusu hotele. W połowie promenady znajduje się m.in. słynny hotel Carlton, który szczególnie upodobały sobie gwiazdy odwiedzające Cannes.

Le Suquet, czyli stare miasto

Mastercard Cannes
Fot. East News

To jedno z najstarszych i jednocześnie najpiękniejszych miejsc w Cannes. Le Suquet to dawna dzielnica rybacka, która zachwyca swoją zabudową oraz malowniczym, górzystym położeniem – z samego szczytu można podziwiać panoramę miasta w pełnej krasie. Jego największymi atrakcjami są uwielbiany przez turystów kościół Suquet oraz XI-wieczna wieża widokowa. Spacer po wąskich uliczkach Le Suquet to świetny pomysł na spędzenie czasu.

Palais des Festivals

Konkurs Mastercard
Fot. East News

Pałac Festiwalowy – to właśnie tam rozkładany jest czerwony dywan, po którym chodzą gwiazdy! Co roku odbywa się tam Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes oraz mniejsze festiwale muzyczne i telewizyjne. Zaprojektowany w 1982 roku budynek ma 25 tys. m² i robi wrażenie! Oprócz sal, które idealnie nadają się do organizacji dużych imprez kulturalnych, znajdziemy tam także studio nagraniowe, salę projekcyjną oraz luksusową restaurację. Warto wybrać się także w okolice Pałacu Kongresowego, gdzie na Alei Gwiazd swoje dłonie odcisnęły największe sławy, które odwiedziły Cannes.

Konkurs Mastercard
Fot. East News

Notre-Dame de l'Espérance

Konkurs Mastercard
Fot. East News

To najważniejszy kościół w Cannes, Notre-Dame de l'Espérance powstał w XVI wieku i do dziś zachwyca swoją gotycką architekturą oraz niezwykłym spokojem, który bije z niego wnętrza. Budynek to połączenie różnych stylów architektonicznych: strzeliste bryły rodem z gotyku, renesansowy ganek oraz XIX-wieczne organy. Przy kościele znajduje się także cmentarz, na którym najstarsze nagrobki datowane są na XVI wiek.

Stary port

Vieux port, czyli stary port to esencja śródziemnomorskiego klimatu Cannes. Znajduje się u stóp wspominanego wcześniej Le Suquet – starego miasta. Został zbudowany w latach 60. i do tej pory zachwyca turystów. Oprócz tego, że można oglądać w nim piękne jachty i łodzie, jest również miejscem, przez które przepływa słynny wyścig wioślarski – Royal Regatta.

Konkurs Mastercard
Fot. East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.