Adobe Stock
O tym się mówi

Najstarsze małżeństwo świata zdradza sekret na szczęśliwy związek!

Przeżyli wspólnie 79 lat!

Aleksandra Frankowska 5 września 2020 17:30
Adobe Stock

Czy miłość w dzisiejszych czasach może być jeszcze na zawsze? Przysięgając sobie w dniu ślubu, niewiele osób potrafi wytrwać w tym postanowieniu. Są też i takie małżeństwa, które udowadniają, że wszystko jest możliwe. Ile można być z jednym człowiekiem? Trzydzieści lat to już dużo! Istnieje jednak pewna hiszpańska para, która przeżyła wspólnie 79 lat małżeństwa! To prawdziwy dowód na to, że miłość do końca życia naprawdę istnieje!

79 lat małżeństwa Julio Cesara i Waldraminy

Gdyby zsumować ich wiek, małżeństwo ma razem 215 lat. Julio Cesar skończył właśnie 110 lat, a jego małżonka 105. Razem spędzili 79 lat, a ich rekord został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Jednocześnie mężczyzna jest obecnie najstarszym żyjącym człowiekiem na naszej planecie! Ślub wzięli dopiero po siedmiu latach znajomości, jednak pozostali sobie wierni aż do dzisiaj! Niesamowita historia miłosna dwójki obywateli Hiszpanii zachwyca ludzi na całym świecie!

Najstarsze małżeństwo na świecie

Julio Cesar poznał swoją żonę dzięki jej siostrze. Para kilka lat później wzięła skromny ślub w gronie przyjaciół i rodziców chrzestnych, bowiem ich rodziny nie chciały zaakceptować związku dwóch młodych zakochanych. Z biegiem lat niechęć dwóch rodów całkowicie zniknęła, a małżeństwo doczekało się licznych potomków. Mają aż pięcioro dzieci i jedenaścioro wnucząt. To jednak nie koniec! Na świecie pojawiło się również 21 prawnucząt oraz… 9 praprawnuków! To dopiero duża rodzina!

Najstarsze malzenstwo swiata
Fot. YouTube ABC7

Sekret długowieczności hiszpańskiej pary 2020

Wydawałoby się, że ich szczęście to prawdziwy dar od losu. Oni jednak znają swój własny przepis na miłość i długie, zdrowe i dobre życie, o którym opowiedzieli w oświadczeniu dla Księgi Rekordów Guinessa.

Jedność rodzinna oparta na zasadach miłości, wzajemnego szacunku, uczciwej pracy i właściwej edukacji. Wszystko to powinno być zbudowane na wartościach rodzinnych. Oto klucz do zdrowego współżycia. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.