PARTNER

Jak poprawić relację w związku. 5 zasad, których powinnaś przestrzegać!

Jaka jest recepta na udany związek?

Katarzyna Brzeg-Wieluńska 16 lipca 2018 16:20
Materiał partnera

Czy istnieje recepta na udany związek? Czy przestrzegając określonych zasad możemy mieć pewność, że nasza miłość przetrwa długie lata? Tak czy inaczej warto poznać zasady, które mogą pomóc Ci w budowaniu stałej relacji.

 

Nawet jeśli wydaje Ci się, że twój związek jest wyjątkowy i przetrwa próbę czasu, zapamiętaj kilka zasad, dzięki którym twój partner pokocha Cię stałym i silnym uczuciem.

 

1.    Nie kłóć się, tylko rozmawiaj!

Zasada numer jeden, to rozmowa. Nie kłóć się nie szukaj sposobu na wykazanie swojej racji na wszelkie możliwe sposoby, ucz się kompromisu i rozmawiaj. Tylko szczera wymiana obserwacji i umiejętne wygłaszanie własnego zdania, ma szansę zaowocować trwałą i dojrzałą relacją. Nic tak nie zbliża jak mądra konwersacja, niestety nie każdy z nas potrafi odważnie i bez zbędnych emocji wymieniać opinie i spostrzeżenia. To nauka, której trzeba się podjąć chcąc budować z kimś trwały związek. A szczera, nawet bardzo trudna rozmowa, to klucz do sukcesu.

 

2.    Bądź blisko, okazuj czułość, uprawiaj seks

Każdy z nas ma potrzebę bliskości z osobą, którą kocha. Bliskości zarówno mentalnej, jak i fizycznej. Dlatego ważne jest, aby twój partner wiedział że może na ciebie liczyć, a jednocześnie czuł Cię blisko fizycznie. Pamiętaj, żeby okazywać mu czułość i pielęgnuj waszą fizyczną więź. Dobry seks może być jednym z najmocniejszych elementów każdego związku, nie należy tego bagatelizować tylko pielęgnować i podnosić temperaturę waszej relacji każdego dnia. Żeby seks był naprawdę udany, należy jak najlepiej zadbać o dobre samopoczucie obojga partnerów. Dlatego bardzo ważnymi aspektami jest dobra antykoncepcja, która wprowadza was w strefę komfortu, sprzyjające otocznie i dobra znajomość własnego ciała. Im dłużej się znacie, tym większa bliskość i wieź może się między Wami wytworzyć, a to świetna baza do budowania trwałej i silnej relacji.

 

jak_poprawić_relację
Fot. Adobe Stock

 

3.    Rozpieszczajcie siebie razem i osobno

Związek nie powinien powodować trwałej rezygnacji z samego siebie i swoich dotychczasowych pasji. Starajcie się dopieszczać zarówno siebie z osobna, jak i razem jako para. Wychodźcie na randki, spędzajcie ze sobą jak najwięcej czasu, miejcie wspólne pasje. Ale jednocześnie dbajcie o swój prywatny świat, dzięki któremu zawsze będziecie sobą i nie zapominajcie o tym, co sprawiało wam przyjemność przed poznaniem bliskiej wam osoby.

 

4.    Planujcie, ale z rozsądkiem

Nie warto snuć wielkich planów na przyszłość, ale bez wspólnego planu również nie uda Wam się zajść za daleko. Dlatego najważniejszy jest rozsądek, trochę spontaniczności i trochę planowania to najlepsze rozwiązanie. Kompromisu uczymy się całe życie. Warto czasami zrobić coś szalonego, zaskoczyć partnera i dać ponieść się chwili. To może mieć pozytywny wpływ na Wasz związek. Ale wspólnie skonstruowany plan może być waszą mapą przyszłości.

jak_naprawic_zwiazek

5.    Wyznawajcie sobie miłość

Bardzo ważne, żeby mówić o swoich uczuciach. Nie tylko od święta... Ale na co dzień, mówić słowa „kocham cię”. To naprawdę pomaga czuć się w związku dobrze i bezpiecznie. Świadomość tego, że ktoś darzy nas uczuciem przez lata, potrafi przenosić góry i koić wszelkie rany.

Powodzenia!

Materiał powstał we współpracy z marką Skyn

TAGI #seks #związek

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.