PARTNER

Jak poprawić relację w związku. 5 zasad, których powinnaś przestrzegać!

Jaka jest recepta na udany związek?

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 16 lipca 2018 16:20

Czy istnieje recepta na udany związek? Czy przestrzegając określonych zasad możemy mieć pewność, że nasza miłość przetrwa długie lata? Tak czy inaczej warto poznać zasady, które mogą pomóc Ci w budowaniu stałej relacji.

 

Nawet jeśli wydaje Ci się, że twój związek jest wyjątkowy i przetrwa próbę czasu, zapamiętaj kilka zasad, dzięki którym twój partner pokocha Cię stałym i silnym uczuciem.

 

1.    Nie kłóć się, tylko rozmawiaj!

Zasada numer jeden, to rozmowa. Nie kłóć się nie szukaj sposobu na wykazanie swojej racji na wszelkie możliwe sposoby, ucz się kompromisu i rozmawiaj. Tylko szczera wymiana obserwacji i umiejętne wygłaszanie własnego zdania, ma szansę zaowocować trwałą i dojrzałą relacją. Nic tak nie zbliża jak mądra konwersacja, niestety nie każdy z nas potrafi odważnie i bez zbędnych emocji wymieniać opinie i spostrzeżenia. To nauka, której trzeba się podjąć chcąc budować z kimś trwały związek. A szczera, nawet bardzo trudna rozmowa, to klucz do sukcesu.

 

2.    Bądź blisko, okazuj czułość, uprawiaj seks

Każdy z nas ma potrzebę bliskości z osobą, którą kocha. Bliskości zarówno mentalnej, jak i fizycznej. Dlatego ważne jest, aby twój partner wiedział że może na ciebie liczyć, a jednocześnie czuł Cię blisko fizycznie. Pamiętaj, żeby okazywać mu czułość i pielęgnuj waszą fizyczną więź. Dobry seks może być jednym z najmocniejszych elementów każdego związku, nie należy tego bagatelizować tylko pielęgnować i podnosić temperaturę waszej relacji każdego dnia. Żeby seks był naprawdę udany, należy jak najlepiej zadbać o dobre samopoczucie obojga partnerów. Dlatego bardzo ważnymi aspektami jest dobra antykoncepcja, która wprowadza was w strefę komfortu, sprzyjające otocznie i dobra znajomość własnego ciała. Im dłużej się znacie, tym większa bliskość i wieź może się między Wami wytworzyć, a to świetna baza do budowania trwałej i silnej relacji.

 

jak_poprawić_relację
Fot. Adobe Stock

 

3.    Rozpieszczajcie siebie razem i osobno

Związek nie powinien powodować trwałej rezygnacji z samego siebie i swoich dotychczasowych pasji. Starajcie się dopieszczać zarówno siebie z osobna, jak i razem jako para. Wychodźcie na randki, spędzajcie ze sobą jak najwięcej czasu, miejcie wspólne pasje. Ale jednocześnie dbajcie o swój prywatny świat, dzięki któremu zawsze będziecie sobą i nie zapominajcie o tym, co sprawiało wam przyjemność przed poznaniem bliskiej wam osoby.

 

4.    Planujcie, ale z rozsądkiem

Nie warto snuć wielkich planów na przyszłość, ale bez wspólnego planu również nie uda Wam się zajść za daleko. Dlatego najważniejszy jest rozsądek, trochę spontaniczności i trochę planowania to najlepsze rozwiązanie. Kompromisu uczymy się całe życie. Warto czasami zrobić coś szalonego, zaskoczyć partnera i dać ponieść się chwili. To może mieć pozytywny wpływ na Wasz związek. Ale wspólnie skonstruowany plan może być waszą mapą przyszłości.

jak_naprawic_zwiazek

5.    Wyznawajcie sobie miłość

Bardzo ważne, żeby mówić o swoich uczuciach. Nie tylko od święta... Ale na co dzień, mówić słowa „kocham cię”. To naprawdę pomaga czuć się w związku dobrze i bezpiecznie. Świadomość tego, że ktoś darzy nas uczuciem przez lata, potrafi przenosić góry i koić wszelkie rany.

Powodzenia!

Materiał powstał we współpracy z marką Skyn

TAGI #seks #związek

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.