nowy dom Meghan i Harry, Frogmore House
Fot. EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Meghan i Harry nie będą już mieszkać w Pałacu Kensington! Jak będzie wyglądać ich nowy dom?

Wnętrza robią wrażenie

Gabriela Łaskowska 27 listopada 2018 17:03
nowy dom Meghan i Harry, Frogmore House
Fot. EAST NEWS

Księżna Meghan i książę Harry przeprowadzają się. Para nie będzie już mieszkać w Pałacu Kensington. Przeprowadzka ma się odbyć już niedługo, bo na początku przyszłego roku. Gdzie zamieszkają małżonkowie?

Nowy dom księżnej Meghan i księcia Harry’ego

Pałac Kensington opublikował oświadczenie, w którym czytamy, że „Książę i Księżna przeniosą się do Frogmore Cottage w Windsor Estate na początku przyszłego roku, przygotowując się do przybycia ich pierwszego dziecka”. Meghan i Harry zamieszkają w Frogmore House, który znajduje się w Windsorze. To wyjątkowe miejsce dla pary. Właśnie tam odbyła się ich sesja narzeczeńska, a także wesele.

Jak będzie wyglądać?

Zabytkowy dom Frogmore House, dawniej znany był jako Double Garden Cottage. Będzie idealnym miejscem na rozpoczęcie wspólnego życia. Luksusowego życia! Posiadłość posiada aż 10 pokoi, spa, salę do jogi i siłownię! Wnętrza urządzone są bardzo bogato. Każde pomieszczenie utrzymane jest w innej kolorystyce. Wzorzyste obicia mebli, pozłacane futryny i wiele dzieł sztuki - tak w skrócie można opisać aranżację wnętrz w Pałacu. Obecnie budynek podzielony jest na 5 części, w których mieszkają pracownicy pałacu. Planowane jest przeprowadzenie w nim remontu.

Skąd pochodzi nazwa?

Frogmore House zaprojektowany został w 1680 roku przez architekta Hugh Maya, a w 1792 roku kupiła go królowa Charlotte, żona Jerzego III. Nazwa posiadłości zainspirowana została… żabami! W jej okolicy znajduje się bagnisty teren, Berkshire, na którym aż roi się od tych zwierząt. Na terenie posiadłości znajduje się sztuczne jezioro, nazywane Frogmore Lake.

Dlaczego książęca para postanowiła wyprowadzić się z Pałacu Kensington? Mówi się o kilku powodach. Jednym z nich ma być konflikt pomiędzy księciem Harrym i księciem Williamem. Podobno również między księżną Meghan i księżną Kate nie układa się najlepiej. Mówi się również o tym, że para chce po prostu przywitać swoje pierwsze dziecko w spokoju. Jaki jest prawdziwy powód?

nowy dom Meghan i Harry, Frogmore House
Fot. GETTY IMAGES

nowy dom Meghan i Harry, Frogmore House
Fot. ALAMY

nowy dom Meghan i Harry, Frogmore House
Fot. MATERIAŁY PRASOWE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?