5 trendów na Boże Narodzenie 2018

Agata Jurek 11 grudnia 2018 11:00

Bożonarodzeniowa choinka to wielka gratka dla dekoratorskich maniaków! Jak co roku wyciągają z szaf i ze strychów pudełka bombek, lampek, ozdób choinkowych, żeby przybrać to wyjątkowe drzewko i stworzyć w domu magiczny klimat świąt. W dekoracjach choinkowych często sięgamy po inspiracje do trendów wnętrzarskich. Stąd w tym roku dużą popularnością cieszą się świąteczne ozdoby w odcieniach różu w połączeniu ze złotem. Modny trend to także dekoracje w kolorach kamieni szlachetnych, takich jak: szafir, rubin, czy szmaragd oraz połączenie kolorów inspirowane baśnią „Dziadek do orzechów”. Niezmiennie popularna na choince jest także klasyka, czyli biel i czerwień oraz własnoręczne wykonane ekologiczne ozdoby.

A Wy na jakie świąteczne dekoracje stawiacie? Klasyczne, nowoczesne, czy w wersji eko? Sprawdźcie nasze zestawienie, jakie kolory królują w tym roku wśród świątecznych ozdób choinkowych!  

1/6
Jak ubrać choinkę - trendy 2018 w dekoracji choinki
Copyright @Instagram
1/6

Granat, czerwień i złoto. Klasyczne choinkowe dekoracje w kolorach granatu, czerwieni i złota to zestawienie inspirowane baśniowym dziadkiem do orzechów. Do tego koniecznie prezenty zawinięte w kraciasty papier ozdobny!

2/6
Jak ubrać choinkę - trendy 2018 w dekoracji choinki
Copyright @Instagram
2/6

Róż i złoto. Choinka w nowoczesnym stylu - w modnym połączeniu różu ze złotem. W tej wersji słodką alternatywą dla choinkowych pierników będą lukrowane pączki z dziurką.

3/6
Jak ubrać choinkę - trendy 2018 w dekoracji choinki
Copyright @Instagram
3/6

Zieleń. Zielone bombki na zielonej choince? Czemu nie! Monochromatyczny choinkowy look można przełamać srebrnymi lub złotymi dodatkami.

4/6
Jak ubrać choinkę - trendy 2018 w dekoracji choinki
Copyright @Instagram
4/6

Eko. Żyj w stylu eko na co dzień i na święta! Ekologiczne ozdoby na choinkę wybiera coraz więcej osób. Szczególnie te wykonane własnoręcznie: suszone owoce, pierniki, kokardy z naturalnych materiałów, ozdoby z papieru i drewna.

5/6
Jak ubrać choinkę - trendy 2018 w dekoracji choinki
Copyright @Instagram
5/6

Biel. Ponadczasowa biel to klasyka, która zawsze bezbłędnie wygląda na zielonej choince. Białe dekoracje mogą też zrekompensować brak śniegu za oknem.

6/6
Wielkanoc 2018: wielkanocne dekoracje
Copyright @Bloomy.pl
6/6

Bloomy. Autorka artykułu Agata Jurek jest specjalistką od eventów i założycielką Bloomy.pl, gdzie projektuje oprawę wydarzeń, ślubów oraz tworzy niebanalne dekoracje z kwiatów.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.