Dziś Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Gabriela Łaskowska 8 listopada 2018 13:02

Promowanie zdrowego sposobu życia i odpowiednich nawyków żywieniowych od dawna jest bardzo modne. Od najmłodszych lat wszczepia się nam przeróżne zasady odpowiedniego odżywiania się. Zazwyczaj wydaje nam się, że zdrowe jedzenie jest zawsze droższe i bardziej czasochłonne. Nie musi tak być!

Żeby zacząć jeść zdrowiej, niepotrzebne są radykalne zmiany. Warto zacząć od drobnych kroków, które i tak będą nas przybliżać do celu. Przedstawiamy 7 porad, jak w prosty sposób sprawić, by nasze codzienne odżywianie korzystnie wpływało na nasz organizm. Sprawdź je, wprowadź w życie i ciesz się zdrowiem!  

1/7
zdrowe jedzenie
Copyright @STOCK ADOBE
1/7

Dokładnie zaplanuj menu na kilka dni wprzód. Dzięki temu będziesz mógł przygotować listę zakupów z potrzebnymi rzeczami i nigdy nie zaskoczy Cię sytuacja, w której wracając po pracy do domu nie będziesz mieć z czego zrobić obiadu.

2/7
zdrowe jedzenie
Copyright @STOCK ADOBE
2/7

Mrożonki wcale nie są takie złe, jak wszyscy myślą. Zawierają niewiele mniej wartości odżywczych niż ich świeże odpowiedniki, a dzięki nim możemy cieszyć się smakiem warzyw okrągły rok.

3/7
zdrowe jedzenie
Copyright @STOCK ADOBE
3/7

Nie jest to tajemnicą, ze im bardziej przetworzony produkt jemy, tym gorszy on jest dla naszego zdrowia. Jeśli masz taką możliwość, sięgaj po produkty świeże i sam poddawaj je jak najmniejszym obróbkom.

4/7
zdrowe jedzenie
Copyright @STOCK ADOBE
4/7

Trudno zaprzeczyć, że jedzenie bez cukru i soli często po prostu nie ma smaku. Poszukaj czegoś, co Ci je zastąpi. Zamiast cukru spróbuj użyć syropu klonowego lub daktylowego! A tradycyjną sól zamień na jej nieco zdrowsze wersje, np. sól morską lub himalajską.

5/7
zdrowe jedzenie
Copyright @STOCK ADOBE
5/7

Warzywa niekoniecznie musisz jeść jedynie w sałatkach. Nawet jeśli nie przepadasz za jakimś owocem, dzięki odpowiedniemu skomponowaniu z innymi składnikami, możesz uzyskać świetne danie. Zajadasz się tostami? Dodaj do nich świeże awokado i kiełki!

6/7
zdrowe jedzenie
Copyright @STOCK ADOBE
6/7

Prosty sposób na zaoszczędzenie czasu. Dzięki odpowiedniemu planowaniu, będziesz w stanie stwierdzić kiedy nie będziesz mieć czasu na stanie w kuchni. W takiej sytuacji dzień wcześniej, robiąc pyszną sałatkę czy gotując zupę - przyrządź od razu więcej.

7/7
zdrowe jedzenie
Copyright @STOCK ADOBE
7/7

Częstym problemem jest nuda w naszym codziennym menu. Nie chcemy eksperymentować w kuchni, przez co codziennie na śniadanie jemy te same kanapki z serem. Poszukaj w Internecie ciekawych i prostych przepisów, które urozmaicą nieco posiłki.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.