ekologiczne lego
Fot. STOCK ADOBE
DESIGN

LEGO stworzyło pierwszy ekologiczny zestaw klocków z… trzciny cukrowej!

Czy to zapowiedź wielkich zmian?

Gabriela Łaskowska 5 października 2018 12:02
ekologiczne lego
Fot. STOCK ADOBE

Chyba każdy z nas budował w dzieciństwie kolorowe zamki z klocków LEGO. Dla większości są one symbolem dzieciństwa. Dlatego pewnie wszystkich zainteresuje to, że firma zapowiedziała ogromne zmiany.

Klocki z trzciny cukrowej?

LEGO w najbliższym czasie stopniowo będzie zmieniać surowiec, z którego produkowane są klocki, na bardziej ekologiczny. Na razie produkowane z niego będą jedynie elementy roślinne. Firma natomiast ogłosiła, że do 2030 roku planuje całkowicie zrezygnować z plastiku.

Pod koniec listopada w sprzedaży pojawi się wyjątkowy zestaw. Z klocków LEGO Creator Expert zbudować będzie można turbinę wiatrową - tak w nawiązaniu do bardziej ekologicznego tworzywa. Ma ona aż metr wysokości i składa się z ponad 800 klocków. Konstrukcję turbiny otaczają „rośliny z roślin”. Liście, krzewy i drzewa w zestawie są wytworzone z plastiku pochodzenia roślinnego, pozyskiwanego z trzciny cukrowej.

LEGO zapowiada więcej zmian

Jest to pierwszy krok LEGO w kierunku ekologii. Ambicje firmy sięgają dużo dalej. Planowana jest całkowita rezygnacja z plastiku w opakowaniach do 2025 roku, a w produktach do 2030. Planem firmy na przyszłość jest skupienie się na materiałach pochodzących z recyklingu lub pozyskiwanych w sposób ekologiczny. 

Tim Brooks, wiceprezes ds. ochrony środowiska w LEGO, skomentował: Dążymy do wywarcia pozytywnego wpływu na środowisko i zaangażowania się w działania na rzecz klimatu. Ta turbina wiatrowa ma być początkiem, celebracją naszych pierwszych kroków w kierunku tych ambicji.

Wszystkich powinna ucieszyć ta informacja. Nie jest tajemnicą, że tak ogromna firma, produkująca plastikowe klocki znane na całym świecie, mocno przyczynia się do zanieczyszczania Ziemi. Zmiana w filozofii marki będzie miała ogromny wpływ na środowisko i świadomość konsumentów.  

ekologiczne lego
Fot. LEGO.COM

ekologiczne lego
Fot. LEGO.COM

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.