Co będzie modne w nadchodzącym sezonie?
Fot. STOCK ADOBE
DESIGN

Modna aranżacja kuchni? Poznaj trendy na 2020 rok!

W nadchodzącym sezonie każdy znajdzie coś dla siebie

Marta Baran 14 września 2019 19:00
Co będzie modne w nadchodzącym sezonie?
Fot. STOCK ADOBE

Myślisz o odświeżeniu swojej kuchni? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z najnowszymi trendami, aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń. Poznaj 10 trendów, które będą prawdziwym hitem w nadchodzącym sezonie – modne kolory, meble oraz style!

Organizacja to podstawa

Kuchnia przede wszystkim w mieszkaniu o małej powierzchni powinna być zaprojektowana tak, aby pomieścić wszystko, co niezbędne. Dodatkowe miejsce do przechowywania zawsze się przyda. Dlatego decydując się na nowe meble, wybierz szafki od podłogi aż po sufit – w ten sposób zyskasz dodatkową przestrzeń. Takie zabudowania są teraz modne, a przy okazji ułatwią codzienne życie.

Modne kolory we wnętrzach

W 2020 roku królować będą brązy, szarości oraz beże. Aby kuchnia nie była całkowicie monochromatyczna postaw na detale. Wyposażenie w odcieniach złota, miedzi, a także czarne i grafitowe idealnie wpasują się w wystrój. Celem jest stworzenie ciepłej przestrzeni za pomocą połączenia różnych materiałów – idealnie sprawdzi się tutaj ciemne drewno, pamiętaj jednak, aby unikać mebli z połyskiem, lepiej sprawdzą się matowe.

Inspracje wnętrzarskie
Fot. STOCK ADOBE

Proste wykończenia

W nadchodzącym sezonie królować będzie minimalizm, dlatego zrezygnuj z niepotrzebnych detali i elementów dekoracyjnych. Modne będą meble z małymi lub ukrytymi uchwytami. Najlepiej wybrać te tradycyjne - wąskie i długie, w zbliżonym kolorze do Twoich szafek. W ten sposób można stworzyć jednolity wystój kuchni.

Czy czarne meble będą wyglądać dobrze?

Mimo, że naturalne ciepłe kolory wracają do trendów, w tym sezonie w kuchni królować będzie także czerń. Odważ się, aby wszystkie szafki były w ciemnym kolorze. Aby kuchnia była elegancka, postaw na matowe wykończenia, które wyglądają lepiej. Pamiętaj jednak, że zanim zdecydujesz się na czarne meble, upewnij się, że oświetlenie w Twojej kuchni jest odpowiednie. Ten kolor jest bardzo modny, jednak optycznie zaciemnia pomieszczenie, szczególnie, jeśli kuchnia jest zamknięta.

Inspracje wnętrzarskie
Fot. STOCK ADOBE

Zadbaj o szczegóły

Jakość materiału jest bardzo ważna w projektowaniu nowych wnętrz. Decydując się na minimalistyczne rozwiązania, zadbaj o dobór szlachetnych materiałów – drewno, marmur, kwarc lub inne materiały przypominające naturę. Jeśli chodzi o płytki, również postaw na mat, który dyskretnie skomponuje się w nowym wystroju.

Nowoczesność w stylu retro – czy to możliwe?

Pamiętasz szkło teksturowane w szafkach, które miała twoja babcia? Trend powraca w tym sezonie jak bumerang! Choć dziś decydujemy się na proste, nowoczesne rozwiązania, bardzo modne są regały ze szklaną fasadą. W ten sposób można wyeksponować eleganckie przedmioty przechowywane w meblach na przykład zastawę.  

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.