Program 500+ zmiany
Fot. STOCK ADOBE
O tym się mówi

500+ jednak nie w formie bonów! Rząd zmienia swoje stanowisko!

Wicepremier Emilewicz zmieniła zdanie!

Aleksandra Frankowska 7 sierpnia 2020 17:32
Program 500+ zmiany
Fot. STOCK ADOBE

Wciąż nie milkną spekulacje na temat podniesionego w tym tygodniu głosu na temat zmiany w ustawie 500+, które miałby być rozdawane rodzinom w formie bonu, na wzór bonu turystycznego. Osoba, która podjęła temat – wicepremier Jadwiga Emilewicz – właśnie również go zakończyła. W najnowszej wypowiedzi całkowicie zmieniła swoje stanowisko i zapewniła, że nie jest to droga, którą chce podążać rząd Polski.

Wicepremier Emilewicz zmienia stanowisko dotyczące 500+

Najnowsza wypowiedź Jadwigi Emilewicz całkowicie zaprzeczyła jej ostatnim słowom. Wicepremier zapewniła, że 500+ nie zostanie przekształcone na wypłaty w formie bonów. Jeszcze w poniedziałek mówiła coś kompletnie przeciwnego. Trudno nie zgubić się w jej zapewnieniach.

Jest to droga, którą chcemy podążać. Realizacja innych świadczeń w ten sposób daje gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca.

Już w środę zmieniła zdanie podkreślając, że od początku chodziło jej o bon turystyczny, a nie o 500+.

Mówiłam przede wszystkim o bonie turystycznym. Odpowiedziałam, że inne świadczenia też mogłyby mieć taki charakter. 500+, z przyczyn technicznych, nie mogłoby mieć takiej formy jak bon turystyczny. To powszechne wsparcie, więc nie może mieć wskazania gdzie i na co je wydajemy, tak jak zdefiniowane jest to w bonie turystycznym.

500+ jednak nie w formie bonów

Jeśli najnowsze stanowisko wicepremier jest ostateczne, rodzice mogą odetchnąć z ulgą. Dzięki temu nie zostaną wprowadzone żadne zmiany do ustawy o 500+ i pieniądze w dalszym ciągu będą przesyłane na konta wszystkich rodziców dzieci, które nie ukończyły 18-stego roku życia.

Handel bonami turystycznymi

Wciąż nie milkną spekulacje na temat nielegalnego handlu bonami wśród Polaków, którzy będą mogli je otrzymać. Na pytanie co w tej sprawie zrobi rząd, Emilewicz odpowiedziała, że trwają już prace nad zasadami dotyczącymi przeciwdziałania tego typu posunięciom. Nie zdradziła jednak żadnych szczegółów.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.