Król Karol III, 11.09.2022
Fot. Victoria Jones - WPA Pool/Getty Images
O tym się mówi!

Wielka Brytania: prasuje sznurowadła i ceruje bieliznę. Król Karol III także ma nietypowe przyzwyczajenia

Co jeszcze może nas zdziwić?

Aleksandra Frankowska 23 września 2022 16:27
Król Karol III, 11.09.2022
Fot. Victoria Jones - WPA Pool/Getty Images

Zaledwie kilkanaście dni temu, po śmierci królowej Elżbiety II, został królem. Do tej roli najstarszy syn monarchini przygotowywał się przez całe życie. Służba w pałacu traktowała go z wyjątkowymi honorami, ale wiemy także, że król Karol III ma swoje własne niecodzienne przyzwyczajenia, dotyczące m.in. jego garderoby... O czym mowa?

Król Karol III i jego przyzwyczajenia

Jeśli chodzi o garderobę, podobno król Karol III nie ma sobie równych. Poza tym, że jego poddani niekoniecznie za nim przepadają, okazuje się, że sam monarcha ma pewne dziwactwa garderobiane, które praktykuje od lat. Normalny człowiek byłby absolutnie zdziwiony… a jednak!

Jednym z najdziwniejszych przyzwyczajeń księcia Karola są… wyprasowane sznurowadła. Świeżo upieczony władca dba o to, aby zawsze wyglądały one nienagannie w jego obuwiu, dlatego służba doskonale wie, że jeśli chodzi o prasowanie, pierwszeństwo zawsze mają sznurówki.

Czytaj też: Wielka Brytania. Na co choruje król Karol III? Lekarze zdradzają prawdę o stanie zdrowia monarchy

Książę Karol
Fot. Stuart C. Wilson/Getty Images for Ascot Racecourse

Sznurowadła to jednak nie wszystko

Syn królowej Elżbiety II nie musi narzekać na brak środków finansowych. Urodzony i wychowany w brytyjskiej rodzinie królewskiej, zawsze otoczony był dostatkiem i majątkiem. A jednak jest coś, co może wprawić w osłupienie. Z uwagi na kwestie ekonomiczne, król Karol III każe służbie... cerować swoją bieliznę. Nigdy jej nie wyrzuca, ponieważ uważa, że mała dziurka absolutnie nie jest problemem. Przy pomocy igły i nici można szybko się jej pozbyć, a bieliznę z powodzeniem założyć ponownie. To szokujące dla jego poddanych, którzy w wielu przypadkach mają go jednak za osobę dość snobistyczną i pyszną.

Takich upodobań monarchy nikt się nie spodziewał. Z jednej strony są one dość specyficzne, z drugiej, okazuje się, że dba on o kwestie ekonomiczne. Ciekawe, czy jeszcze nas czymś zaskoczy.  

Zobacz także: Wielka Brytania. Prawda o relacjach rodziny królewskiej na pogrzebie. Zgoda była tylko na pokaz?

Król Karol III, 13.09.2022
Fot. Charles McQuillan/Getty Images

Król Karol III, 13.09.2022

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.