Oto zestawienie najważniejszych pokazów!

Sabina Zięba 26 lutego 2019 16:30

Londyński fashion week to jedno z najważniejszych wydarzeń modowych w roku. Pokazy najnowszych kolekcji na sezon jesień-zima zakończyły się 19 lutego i obfitowały w wiele zaskoczeń. W przeciągu pięciu dni swoje pomysły zaprezentowała m. in. Victoria Beckham, Vivienne Westwood, JW Anderson czy Erdem.

Rządziły mocne kolory, odważne zestawienia, wielowarstwowość, zamiłowanie do streetwearu, a także (kolejny sezon z rzędu) krata. Co zaproponowali poszczególni projektanci? Sprawdźcie w naszej galerii!  

1/8
Copyright @East News
1/8

W najnowszej kolekcji JW Anderson rządziły funkcjonalne elementy odzieży, m. in. swetry z warkoczowym splotem, miękko układające się spodnie i spódnice czy ciepłe płaszcze. Projektant przyznał, że tworząc je miał przed oczami "kobietę chodzącą po chmurach".

2/8
Copyright @Instagram
2/8

Podczas fashion weeku Maison Margiela zaprezentował wspólny projekt z SHOWStudio, czyli film w całości oparty na odwróconych kolorach zapewniający niesamowite doświadczenia wizualne. W ten sposób propagował holograficzną odzież wierzchnią, błyszczącą biżuterię i... oryginalność.

3/8
Copyright @East News
3/8

U Victorii Beckham rządziła krata. Print gościł zarówno na koszulach, marynarkach, jak i spódnicach. Projektantka połączyła dziewczęce elementy (np. zwiewne sukienki) z dodatkami w zwierzęce wzory i grubymi swetrami. Kolorystycznie przeważały beże, szarości i odcienie czerwieni, które nadawały nowoczesności.

4/8
Copyright @East News
4/8

Nie mniejszym zainteresowaniem niż sam pokaz Victorii, cieszyły się osoby siedzące na widowni. W pierwszym rzędzie u boku Anny Wintour zebrała się cała jej rodzina - Brooklyn Beckham z dziewczyną, Haną Cross, a także Cruz Beckham, Romeo Beckham, Harper Beckham i mąż David Beckham.

5/8
Copyright @East News
5/8

Kolekcja Erdem była inspirowana bogatą włoską arystokratką i księżniczką, Oriettą Pogson Dorią Pamphilj. Retro fasony kreacji, głownie w charakterystyczne dla marki kwiatowe wzory, niekiedy przypominały kostiumy. Główną uwagę zwracały dodatki - welony, ażurowe rajstopy i długie rękawiczki.

6/8
Copyright @East News
6/8

Niezwykłą scenografią zachwycił pokaz najnowszej kolekcji Ji Won Choi dla Adidasa. Młoda projektantka zastosowała w swoich projektach wiele odniesień kulturowych i dostosowała swoją osobistą filozofię do świeżego spojrzenia na klasyczny dres. Dominowały w nich mocne, energetyzujące barwy i charakterystyczne trzy paski.

7/8
Copyright @East News
7/8

Na pokazie Burberry rządził streetwear i wielowarstwowość. Modelki paradowały w camelowych płaszczach, bluzach, swetrach, kożuchach, romantycznych sukienkach, a nawet dresach. Nie zabrakło ubrań w mocnych barwach pomarańczu, żółci czy zieleni. Zachwyt wzbudziły również oryginalne fryzury.

8/8
Copyright @East News
8/8

Vivienne Westwood znana jest z płynnego połączenia mody i aktywizmu. Tym razem podczas swojego pokazu starała się promować ideę zrównoważonego rozwoju. Zaprezentowała kolekcję w punkowej estetyce ze sloganami dotyczącymi walki o naszą planetę.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.