Christian Louboutin
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Christian Louboutin został uhonorowany za swój wkład w świat mody!

Też kochacie jego projekty?

Sabina Zięba 5 września 2019 19:15
Christian Louboutin
Fot. Getty Images

Bez wątpienia Christian Louboutin należy wraz z Manolo Blahnikiem oraz Jimmym Choo do grona najpopularniejszych projektantów obuwia. Jego pomysły z charakterystyczną czerwoną podeszwą zrewolucjonizowały świat mody, a sam designer mówi: „Uwolniłem koncept bardzo wysokich obcasów i dziś kobiety nie wahają się ich nosić”. Od lat doceniany przez branżę, teraz został uhonorowany... przez radę nowojorskiego muzeum!

Christian Louboutin doceniony przez FIT

Prototyp kultowych szpilek powstał przez przypadek. Gdy w 1992 roku Louboutin pracował przy swoim biurku, impulsywnie chwycił lakier do paznokci należący do jego asystentki i pomalował nim podeszwę buta. Tak narodziła się jedna z popularniejszych koncepcji w świecie mody.

Po upływie 27 lat, rada muzeum FIT, czyli Fashion Institute of Technology, postanowiła uhonorować Christiana za jego zaangażowanie i wkład w świat mody oraz niezrównany wpływ na style obuwia kobiet. Luksusowy projektant otrzymał nagrodę Couture Council Award 2019 dla Artistry of Fashion w środę 4 września 2019 roku, podczas obiadu w David H. Koch Theatre w Lincoln Center w Nowym Jorku.

Dyrektor oraz główny kustosz w muzeum FIT, dr Valerie Steele, powiedziała: „Christian Louboutin jest jednym z najbardziej znanych projektantów obuwia w historii i wywarł ogromny wpływ na biznes modowy, ponieważ stał się niemal synonimem zmysłowych, luksusowych butów”.

Z kolei sam wyróżniony wyznał: „Choć moje projekty mają swoje korzenie w Paryżu, mam szczęście, że mam dostęp do jednych z najbardziej specjalistycznych kunsztów na świecie. Pozwoliło mi to przekroczyć granice twórczości i świętować włączenie społeczne oraz wzmocnienie pozycji poprzez wymianę kulturową”.

Też jesteście fankami jego projektów?  

Christian Louboutin

Christian Louboutin
Fot. Getty Images

wystawa Christiana Louboutina w Paryżu w  2020 roku
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…