Z Lucyną Szymańską, założycielką agencji modelek D'Vision

Marcin Brzeziński 9 czerwca 2018 12:00

O swoje fascynacji Kenią w najnowszej VIVIE! MODZIE opowiada Lucyna Szymańska założycielka agencji modelek D'Vision. A jej opowieść zaczyna się tak: Biały człowiek, chcąc komuś powiedzieć coś miłego, napisałby: „Nigdy cię nie zapomnę”. Mieszkaniec Afryki mówi: „Nie wyobrażamy sobie, abyś mógł o nas kiedykolwiek zapomnieć”, pisała Karen Blixen w „Pożegnaniu z Afryką”. Kiedy poznałam Kenię z jej urzekającym krajobrazem, dzikim pięknem zwierząt i życzliwością ludzi, wiem już, że duńska pisarka miała rację.

Kenia to raj na ziemi

Po wyjątkowo długiej podróży w końcu, w środku nocy, ląduję w Mombasie. Kolejne półtorej godziny to dojazd do hotelu w Diani Beach. Jestem tam przed świtem. Po trzech godzinach budzi mnie śpiew ptaków i Kinondo Kwetu ukazuje się w całej swojej okazałości. To istny raj na ziemi, począwszy od położenia na samej plaży, widoku na Ocean Indyjski, natury, która otacza hotel, po całą atmosferę stworzoną przez właścicieli, szwedzkie małżeństwo Idę i Filipa z trójką małych dzieci. Ten spokój, który panuje wokół, fantastyczny design hotelu, kolekcje afrykańskiej sztuki zbieranej od pokoleń, tworzy atmosferę, w której można poczuć się jak w domu. Kwetu w języku suahili oznacza dom.

Co robić w Kenii?

Miejsce oczarowuje nieustannie zmieniającymi się kolorami oceanu i nieba, dzikimi oraz udomowionymi zwierzętami żyjącymi w hotelu i wokół niego. Nie można się nie zakochać w tym miejscu. Dla amatorów jazdy konnej nie ma nic lepszego od porannej przejażdżki wzdłuż kilometrowych plaż, dla tych, którzy kochają wodę, jest mnóstwo atrakcji – od kitesurfingu, pływania na desce sup, kajaków, łodzi po łowienie ryb.
Miłośnicy romantycznych klimatów mogą zjeść śniadanie lub lunch na niedalekiej wysepce, która wynurza się z szafirowego oceanu tylko na parę godzin w czasie odpływu. A ci, którzy potrzebują przysłowiowego świętego spokoju, znajdą go na terenie hotelu.

Safari w Kenii

Goście żądni poznania prawdziwej „dzikiej Afryki” mogą oczywiście wybrać safari. My zdecydowaliśmy się na czterogodzinną jazdę samochodem od Diani, gdzie znajduje się Park Narodowy Tsavo, największy w Kenii i jeden z największych na świecie. Podzielony jest na dwie części – wschodnią i zachodnią. Tsavo East (wschodnie) jest płaskie, z suchymi równinami, przeciętymi jedynie rzeką Galana.
Zanim park stał się strefą chronioną, był miejscem polowań plemion Waliangulu oraz Kamba. Potem stał się, niestety, miejscem polowań kłusowników.
Najlepsza i jedyna forma zwiedzenia to wynajęcie jeepa z kierowcą przewodnikiem. Jeśli chce się być niezależnym od innych, można też dołączyć do większej grupy, tak czy inaczej są to wyprawy zorganizowane przez lokalne biura specjalizujące się w safari. Samochodami można poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach. Cała kenijska opowieść Lucyny Szymańskiej tylko w najnowszej VIVIE! MODZIE! 

1/5
W podróż do Kenii zaprasza nowa VIVA!MODA!
Copyright @Materiały prasowe/Viva! Moda
1/5

Położony na plaży hotel oferuje szmaragdowy ocean, złocisty piasek i błękitne niebo, a do tego mnóstwo atrakcji, począwszy od pływania łódką, na łowieniu ryb skończywszy.

2/5
W podróż do Kenii zaprasza nowa VIVA!MODA!
Copyright @Materiały prasowe/Viva! Moda
2/5

Hotel Kinondo Kwetu nad Oceanem Indyjskim to fantastyczny design, kolekcje afrykańskiej sztuki. Tworzy atmosferę, w której można poczuć się jak w domu.

3/5
W podróż do Kenii zaprasza nowa VIVA!MODA!
Copyright @AdobeStock
3/5

Podczas przejażdżki przez sawannę można spotkać dzikie zwierzęta albo… wcale ich nie spotkać. Są tu wolne i wszystko zależy od nich!

4/5
W podróż do Kenii zaprasza nowa VIVA!MODA!
Copyright @Materiały prasowe/Viva! Moda
4/5

Hotel Kinondo Kwetu oczarowuje nieustannie zmieniającymi się kolorami – oceanu, nieba, tradycyjnych tkanin. Nie można się nie zakochać w tym miejscu.

5/5
Nowa VIVA! MODA na lato 2018 na okładce modelka Georgina Grenville
Copyright @Frederic Pinet
5/5

Cała kenijska opowieść Lucyny Szymańskiej tylko w najnowszej VIVIE! MODZIE!

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa