Rzym mn
Fot. Adobe Stock
Podróże 2022

7 modnych miejsc, które warto odwiedzić w Rzymie

Odkryj ciekawe miejsca w stolicy Włoch 

Redakcja VIVA! 16 kwietnia 2022 18:09
Rzym mn
Fot. Adobe Stock

Rzym to wieczne miasto, w którym przez całą dobę rządzi wino, muzyka i śpiew. Antyczne ruiny przeplatają się z renesansowym kunsztem włoskich artystów, a malownicze, wąskie i kręte uliczki są dowodem na to, że styl życia może być sztuką. Warto odwiedzić Rzym i zobaczyć jego najsławniejsze zabytki takie jak Schody Hiszpańskie, Watykan, Forum Romanum oraz Koloseum, ale zachęcamy do tego, aby zboczyć z trasy i zobaczyć 7 modnych miejsc w Rzymie. 

ZOBACZ TEŻ: Majówka 2022. Skopelos: wyspa, na której kręcono kultowy film Mamma Mia

Rzym
Fot. Adobe Stock

Via dei Condotti 

Jest to uliczka, którą każdy miłośnik mody musi odwiedzić. Biegnie prostopadle do kultowych Schodów Hiszpańskich i znajdują się na niej butiki takich marek jak Dior, Gucci, Valention, Hermes, La Perla, Prada, Salvatore Ferragamo, Furla, Louis Vuitton, Bulgari, Celine, Dolce & Gabbana to tylko nieliczne marki, które można tam spotkać. Podczas stylowego spaceru, warto wstąpić do powstałej w 1970 Cafe Greco, prawdopodobnie najpopularniejszej kawiarni w Rzymie. Właśnie w niej przed laty doskonałe włoskie espresso pili Stendhal, Goethe, Byron oraz słynny Casanova. Dziś to miejsce jest azylem dla pisarzy, polityków oraz innych osobistości Rzymu, które potrzebują zaczerpnąć inspiracji w pięknych wnętrzach. 

Rzym
Fot. Adobe Stock

Piazza della Pace 4 

Jeśli nie uda ci się zdobyć miejsca w Cafe Gecko, polecamy kawiarnię przy Piazza della Pace 4. Jest położona tuż za Piazza Navona i słynie z tego, że gromadzi zamieszkujących okolice starożytnego stadionu Domicjana artystów, którzy stronią od turystycznego zgiełku. Wnętrze kawiarni to mieszanka stylu barokowego z nowoczesnym. Właśnie w tej kawiarni swój początek miał włoski neoekspresjonizm – transavanguardia

Rzym
Fot. Adobe Stock

Gelateria san Crispino 

Nie sposób wyjechać z Rzymu i nie skosztować doskonałych włoskich lodów, które dla Włochów są niczym skarb narodowy. Warto udać się do oryginalnej i nowoczesnej lodziarni San Crispino, która łączy tradycyjną recepturę z nowymi wyszukanym formami smakowymi. Są w niej dostępne takie nietypowe smaki jak whisky oraz bazylia. 

Rzym
Fot. Adobe Stock

Villa Borghese 

Opuszczając gwar Schodów Hiszpańskich, warto udać się do znajdujących się nieopodal ogrodów Villa Borghese. Park położony jest na wzniesieniu i góruje nad Piazza del Popolo i to właśnie stąd rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama wiecznego miasta. Ogrody otaczające Villa Borghese to część kompleksu pałacowego, należącego kiedyś do rodu Borghesów. Aktualnie w tej posiadłości mieści się muzeum, w którym można zobaczyć zbiory z kolekcji rodu, między innymi dzieła Tycjana, Rafaela oraz Caravaggio. 

Rzym
Fot. Adobe Stock

Trastevere 

Najlepsze nocne rozrywki w Rzymie znajdują się tylko na Trastevere! Zatybrze to kultowa, średniowieczna dzielnica Rzymu, która znajduje się na zachodnim brzegu Tybru. Niezwykły klimat wąskich uliczek, przepełnionych włoskimi knajpkami ze wspaniałą kuchnią i wykwintnym winem. Co ciekawe, nie jest to miejsce aż tak spopularyzowane przez turystów, co czyni je ulubionym miejscem nocnych eskapad rodowitych Rzymian. 

Rzym
Fot. Adobe Stock

Aventino 

Awentyn to jedno z siedmiu wzgórz, na których został zbudowany Rzym. Na co dzień jest to miejsce oddzielające spokojną dzielnicę mieszkalną od zgiełku turystycznego kompleksu Forum Romanum i Circo Massimo. Na wzgórzu znajdują się liczne ośrodki klasztorne oraz przepiękne ogrody z tarasami z widokiem na Watykan. Niezwykłość tego miejsca opiera się na niezwykłej dziurce od klucza. Przy Piazza Cavalieri di Malta znajduje się zamknięty Giardino degli Aranci (Ogród pomarańczy). Przykładając oko do dziurki od klucza w bramie prowadzącej do ogrodu, można zobaczyć kopułę Bazyliki Świętego Piotra otoczoną zielonym tunelem krzewów. Widok jest niesamowity, szczególnie w gwieździstą noc. 

Rzym
Fot. Adobe Stock

Campo di Fiori 

W ciągu dnia znajduje się na nim targowisko kwiatów i ziół, zaś nocą staje się najmodniejszym centrum rozrywki. Stojący na środku placu pomnik Giordano Bruno upamiętnia wykonaną na nim egzekucję w 1600 roku, na którą został skazany za popieranie koncepcji heliocentrycznej Kopernika. Właśnie o tym placu słynny wiersz napisał Czesław Miłosz. Na Campo di Fiori znajduje się wiele wykwintnych restauracji i modne puby, w których można przysiąść na wieczorne aperitvo. 

ZOBACZ TEŻ: Zobacz najpiękniejsze europejskie parki, które warto odwiedzić

Rzym
Fot. Adobe Stock

Rzym to magiczne miejsce, które warto zobaczyć. Wiele niesamowitych atrakcji jest ukrytych w głębi wąskich, romantycznych uliczek. Które miejsce w Rzymie najbardziej was zainteresowało i najchętniej je odwiedzicie? 

Rzym
Fot. Adobe Stock

Tekst: Aleksandra Trendak 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa